Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox - praca bez restartu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 340
  • 0

Funbox - praca bez restartu

Hej. Ile dni działa wasz Funbox bez restartu? U mnie Funbox robił za AP,  tylko dlatego, że ma AX, ale zauważyłem, że po 2 tygodniach ciągłej pracy, nie trzymał parametrów. Ostatecznie po prostu spakowałem go do pudełka, bo nawet za APka się nie nadaje. Chyba, że ma jakąś opcje automatycznego restartu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow 

A, o to chodzi. To nie ma sobie co tym zawracać głowy. Własny, porządny AP jest po prostu lepszy. Po zainwestowaniu w mesh na DECO nadziwić się sobie nie mogę że chciało mi się boksować z czymś... innym. FB jako "tylko AP" ma zero zalet i kilka potencjalnych problemów. Szczególnie w większym, wielokondygnacyjnym lokalu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow 

Automatyczne restarty są co 10 dni. Mój FB nigdy nie pracował dłużej bez restartu. Jesteś pewien że twojemu pozwolono trzymać sesję przez dwa tygodnie? Masz jakieś dowody na to że "nie trzymał parametrów"? Jeśli tak, to zgłoś go do wymiany może?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow  co 240 godzin następuje odświeżenie ustawień i ustanowienie nowej sesji na modemie. 

Żadne parametry ( dobrze, abyś określił te, które i na ile są gorsze) nie powinny ulec zmianie. 

Fakt, że wifi w zależności od zmian  otoczenia jest zmienne. Może to powodować zmiany mechanizmu Smart zaszytego w FB i to możesz widzieć i klasyfikować jako pogorszenie transmisji...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 340
  • 0

Funbox - praca bez restartu

Tzn może źle się wyraziłem. Ja nie resetowałem go ręcznie przez 2 tygodnie, a czy on się sam nie zresetował to nie wiem. W każdym razie, po tych 2 tygodniach upload i download na WiFi ucieło o połowę a zaraz po resecie parametry wróciły. Tak, jak wspomniałem wcześniej, to nie był router brzegowy. Teraz Funbox leży w pudełku i parametry wifi na Mikrotiku trzymają idealnie. Raczej nie będę go wymieniał, bo i tak nie spełniał moich oczekiwań. Jedyną jego zaletą było AX.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow  system Smart zmniejszył kanał o połowę w związku z otoczeniem sieci wifi... To normalne... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 340
  • 0

Funbox - praca bez restartu

Masz na myśli, że pod jednym ssid są sieci 2.4 i 5Ghz? Ja to miałem wyłączone od początku. Zawsze się łącze na 5Ghz i zawsze się łączyło na AX, ewentualnie na AC. Nie wiem dlaczego obcinanie łącza miałoby być normalne, biorąc pod uwagę, że mieszkam w domu i nie ma w okolicy innych wifi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow  nie, zmniejszył kanał ze 160MHz do np 80 bo wykrył zakłócenia mające wpływ na prawidłowość szybszego przesyłu w szerszym kanale... Przez to prędkość spadła...Tak działa Smart

https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/faq/article/na-czym-polega-r%C3%B3%C5%BCnica-mi%C4%99dzy-kana%C5%8...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow 

A, o to chodzi. To nie ma sobie co tym zawracać głowy. Własny, porządny AP jest po prostu lepszy. Po zainwestowaniu w mesh na DECO nadziwić się sobie nie mogę że chciało mi się boksować z czymś... innym. FB jako "tylko AP" ma zero zalet i kilka potencjalnych problemów. Szczególnie w większym, wielokondygnacyjnym lokalu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 340
  • 0

Funbox - praca bez restartu

Skusiło mnie to AX i chyba tylko to. Poza tym, pomyślałem sobie, że jak już place za tego funboxa, to może jakoś go wykorzystam. W każdym razie macie rację. Funbox jako AP się nie nadaje i jego miejsce jest w pudełku:) 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow  to że FB jest używany niezgodnie z przeznaczeniem to jedno... A to, że tak się zachowuje system nadzoru wifi w routerze i ja w tym nie widzę nic dziwnego, to drugie. Zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź... Nie rozumiem po co kombinować i zadawać pytania skoro nie chce się znać odpowiedzi?