Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox na nieocieplonym strychu

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Funbox na nieocieplonym strychu

Witam,

 

Mam pytanie : jak Wasze doświadczenia i przemyślenia co do instalacji Funboxa 6 ew. 3 na nieocieplonym (i nieogrzewanym) strychu - w zimię przy większych mrozach temperatura spadnie poniżej 0, a w lecie gorąco duszno (efekt sauny). Nigdzie też nie znalazłem w danych technicznych zakresu temperatur pracy. Dzięki.

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Funbox na nieocieplonym strychu

@j131  taka zima jak teraz, to pewnie nie zaszkodzi FunBox, ale wilgoć już tak, przy obecnej pogodzie jest spora wilgotność i takie nieogrzewane/ wietrzone strychy, około 90% wilgotności mają, elektronika zawodzi wtedy 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Funbox na nieocieplonym strychu

@NortiZasadniczo od –10o C do 45o C. Zależy to jednak od wilgotności powietrza. Jeśli jest duża kondensacja, to jest zabójcze dla elektroniki

Gorzej jest jednak w lecie, gdy na strychu potrafi być naprawdę gorąco. Wtedy modem się przegrzewa i zwisa...Miałem przypadek, gdzie modem wyjęty tylko z szafy i ostudzony wracał do żywych. Ważne, by się nie przegrzał, bo wtedy wymiana


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox na nieocieplonym strychu

@Norti  temp. pracy od 0 do +40 , temp. przechowywania od -10 do +50 (oczywiście stopni Celsjusza), wilgotność powietrza od 10 do 90% (bez kondensacji pary). Takiego pomieszczenia jak strych z Twojego opisu nie polecam (możesz szybko wykończyć router).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Funbox na nieocieplonym strychu

@Norti zawsze można zamontować dodatkowa szafę, która będzie trzymała klimat przez cały rok o odpowiednich parametrach dla pracy routera. Tylko, czy to opłacalne?

Taniej wyjdzie przeciągnąć okablowanie do mieszkania i na upartego nawet pod sufitem uczepić w jednym z pomieszczeń.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Funbox na nieocieplonym strychu

@ketrasaArturSzafa zawsze jest dobrym pomysłem na uporządkowanie sieci, ale w lecie na strychu bez klimy dla szafy, niewiele to zmienia. Ze względu na strych jest możliwość puszczenia przewodem wentylacyjnym 2 kabli eth do pomieszczenia w głębi domu i założenia tam modemu. Bez względu na to i tak na strychu musiałby się znaleźć switch łączący pozostałą sieć.Nie zmienia to aspektu zimno/gorąco/wilgotno. Strych trzeba rozpatrywać pod innym jeszcze kątem. Wifi.

Lepiej ustawić modem gdzieś w centralnym punkcie domu (lub bardziej ekonomicznym zasięgowo) niż na strychu, gdzie modem w transmisji pionowej do dołu będzie mniej wydajny niż w transmisji dookólnej.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox na nieocieplonym strychu


@Nortinapisał(-a)

Witam,

 

Mam pytanie : jak Wasze doświadczenia i przemyślenia co do instalacji Funboxa 6 ew. 3 na nieocieplonym (i nieogrzewanym) strychu - w zimię przy większych mrozach temperatura spadnie poniżej 0, a w lecie gorąco duszno (efekt sauny). Nigdzie też nie znalazłem w danych technicznych zakresu temperatur pracy. Dzięki.

 

Pozdrawiam


W takich warunkach FunBox6 czy FunBox 3.0 nie popracuje długo, trzeba by specjalną szafę zamontować, to jednak spore koszty. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Funbox na nieocieplonym strychu

@agat13 dlatego napisałem o szafie trzymającej stały klimat przez pełny rok. Może nie dodałem co mam na myśli, ale chodzi mi o klimatyzowana szafę w lecie i podgrzewana zimą. Tylko to są koszty, więc taniej wyjdzie okablowanie poprowadzić niż kombinować z taką szafą. To nie serwerownia 🤔🙂

Anonim

Nie dotyczy

Funbox na nieocieplonym strychu

@ketrasaArtur  można na strychu klimatyzator zamontować, wtedy bez szafy się obejdzie 😉

Panele fotowoltaiczne i po problemie, tylko słońca ostatnio u nas jak na lekarstwo, klimatyzację ja zamontowałem u siebie, ale teraz to zjada mi kasę, jak będzie słońce to panele fotowoltaiczne to odpracują, albo i nie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5474
  • 22045
  • 179

Funbox na nieocieplonym strychu

@Norti 

Takie zimno to raczej mu nie zaszkodzi. Ale gorąco to i owszem. Jeśliby jakąś wentylację pomieszczenia w lecie dało się zrobić, to IMHO by sprawę załatwiło. Panele na dachu też by trochę obniżyły temperaturę.

W każdym wypadku pozostanie kwestia WiFi które będzie trzeba zorganizować niezależnie, ale IMHO w domu FB3 i tak sobie z tym nie poradzi.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox na nieocieplonym strychu

@j131  taka zima jak teraz, to pewnie nie zaszkodzi FunBox, ale wilgoć już tak, przy obecnej pogodzie jest spora wilgotność i takie nieogrzewane/ wietrzone strychy, około 90% wilgotności mają, elektronika zawodzi wtedy 😎