Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Funbox 6 - urządzenia łączące się przez wifi nie mają dostępu Internetu, gdy zapora jest na poziomie Wysokim lub Użytkownika.

Urządzenia podłączone przewodowa działają poprawnie w obu ustawieniach.

Potrzebuję przepuszczać ruch na jednym nietypowym porcie oraz ssh z dwóch konkretnych IP.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

 

Pozdrawiam

adamtppaw

 

60 ODPOW. 60

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13280
  • 54477
  • 637

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw  na innych poziomach zabezpieczeń jest ok? Jeśli tak, to tak są prawdopodobne ustawione reguły tych zabezpieczeń. To prosty router, więc i szablon może być prosty


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Tak, na innych działa poprawnie. Podobnie na kabelku, niezależnie od poziomu ochrony.

Wygląda na błąd w oprogramowaniu. Na wyższych poziomach nie jest routowane wifi do internetu. Chcę jednak upewnić się, czy wszyscy tak mają, czy tylko u mnie jest ten problem.  Światełko i funboxa 6 mam od kilku dni, więc nie znam jeszcze dobrze wszystkich zakamarków ustawień. Może są takie, przy których reguły użytkownika działają również na Wifi.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw Ustaw na poziom domyślny, przekieruj porty a jak chcesz ograniczać połączenia to rób to na maszynie do której przekierowujesz ruch.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

No tak to musiałem zrobić, ale nie powinno to tak działać (czy raczej nie działać 😞 ).

To jest obejście problemu, a nie rozwiązanie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2109
  • 11865
  • 54

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)

Funbox 6 - urządzenia łączące się przez wifi nie mają dostępu Internetu, gdy zapora jest na poziomie Wysokim lub Użytkownika.

Urządzenia podłączone przewodowa działają poprawnie w obu ustawieniach.

Potrzebuję przepuszczać ruch na jednym nietypowym porcie oraz ssh z dwóch konkretnych IP.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

 

Pozdrawiam

adamtppaw

 


Poziom wysoki blokuje porty narażone na zagrożenia, użytkownika trzeba zdefiniować, używaj poziom średni lub niski, tak na marginesie FunBox to sprzęt operatora i nie ustawisz wszystkiego tak jak chcesz, część portów i tak jest zamknięta.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Tu nie wygląda na blokowanie portów, tylko całego ruchu z accesspointa do interfejsu zewnętrznego w ogóle. Dostaję w komórce komunikat "Połączono bez  internetu".

Wszystkie reguły na kabelku chodzą, tylko że nie mam w ogóle możliwości pracy przez WIFI. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2109
  • 11865
  • 54

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw to ustaw poziom zabezpieczeń na niski, wtedy reguły będą działać i wi-fi też, choć na poziomie średnim też powinno być ok, można też FunBoxa do fabrycznych ustawień sprowadzić, jak jest jakiś bug to zniknie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Wracałem już do ustawień fabrycznych kilka razy. :-(.

Proponowane przez @IreneuszCD  rozwiązanie oznacza, że muszę firewalla stworzyć na maszynie wewnątrz sieci, a tego właśnie chciałem uniknąć

 

Zależy mi na tym, żeby firewall był na routerze brzegowym, dlatego potrzebuję poziom użytkownika.

Potrzebuję przepuścić do jednej maszyny ssh tylko z wybranych, zarządzanych przeze mnie sieci.

Unikam wówczas tworzenia drugiego firewalla na maszynie wewnątrz sieci.

1. Potrzebuję wpuścić do sieci ssh z wybranych ip

2. Przekierować je do wybranej maszyny 

3. Mieć działające Wifi.

 

Niestety pkt 1 i 3 wykluczają się  z niezrozumiałych powodów.

Nie chcę się bić z próbami włamań z całego świata.

Przez 3 dni miałem wystawiony serwer na świat i ataki trwały non stop. Chcę to sobie zdjąć z głowy.

 

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2116
  • 7788
  • 31

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)

 

Przez 3 dni miałem wystawiony serwer na świat i ataki trwały non stop. Chcę to sobie zdjąć z głowy.

 


to po co wystawiasz port 22? Użyj innego i będzie spokój. Zwłaszcza, że i tak go wystawiasz dla źródeł, które masz pod kontrolą.