Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

U mnie od 07.02.2023r. SGF6-pl-02.05.05.17_20.04.16 , z tego co wiem to najnowsza wersja softu dla FB6 i chyba wszystkie partie tego modemu już zostały zaktualizowane do tej wersji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Good idea @Samotnick .

SGF6-pl-02.05.05.17_20.04.16.
Nic nowszego nie chce się zainstalować. Po uruchomieniu usługi we wtorek weszło kilka aktualizacji. Chyba mam więc najnowszą wersję.
 

No to mamy z @slav72 tą samą wersję.

Zrobię jeszcze raz reset do ustawień fabrycznych i ustawię jeszcze raz.

 

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1795
  • 8704
  • 66

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

To może jeszcze typ połączenia z internetem. @adamtppaw masz pewnie wymuszone IPv4 a @slav72 musi nam napisać. Bo tylko w tym bym upatrywał różnic w konfiguracji FW.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

IPv4 (nie wymuszone)

 

slav72_0-1687633035096.png

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7851
  • 31

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@Samotnicknapisał(-a)

@adamtppaw Nie oczekuj od tego routera cudów. To nie pfSense. Jak nie chcesz miliona reguł dla kolejnych portów to uruchom OpenVPNa czy Wireguarda i daj do tego dostęp tylko z wybranych sieci. Prosto i bezpieczniej niż wystawiać SSH na żywca.


A co jest niebezpiecznego w wystawianiu ssh? Co wy tutaj tak demonizujecie to ssh, jakby to był telnet, czy ftp? Przecież w oparciu o tunelowanie w ssh też buduje się VPNy (i może pytający do tego właśnie dąży). Nie chcesz widzieć bruteforców w /var/log - nie wystawiaj ssh na porcie 22. Odnośnie limitowania dostępu - mozna wskazać, skąd akceptować połączenia  -> /etc/sshd_config -> blok: Match Address


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Nie miałem wymuszenia IPv4. Zmiana nic nie dała.

Przywróciłem router do ustawień fabrycznych. WIFI działało OK.

Przełączyłem zaporę na najwyższy i ...  "Połączono bez internetu".

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1795
  • 8704
  • 66

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw To parszywie. Reklamuj w takim razie. Może ten egzemplarz tak ma albo są różne rewizje HW i dopiero Ty to zauważyłeś.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@pirenej, umiem sobie zabezpieczyć serwer. To nie jest problem, ale dodatkowa praca i konieczność zerknięcia co jakiś czas, czy coś się złego nie dzieje. Nie chcę się tu tym zajmować. Wystarczy mi działający router brzegowy z zaporą.

 

@Samotnick  Tak zrobię.

@slav72 - dzięki za sprawdzenie u siebie.

 

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7851
  • 31

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)

@pirenej, umiem sobie zabezpieczyć serwer. To nie jest problem, ale dodatkowa praca

 


znacznie więcej zmitrężysz na kopanie się z FB6 i na zgłaszanie bzdurnych nań reklamacji z pozycji wyniosłego experta

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Zobaczymy. Wygląda na to, że coś jest nie tak z moim egzemplarzem FB6.

Jeśli wymienią i problem powtórzy się, to pewnie odpuszczę.