Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@pirenej tu nie ma znaczenia, jaki to będzie port. Aby był dostępny tylko z wybranych sieci, muszę użyć poziomu użytkownika, a to wycina mi WIFI w całości.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw to co oczekujesz, to nie na FunBox6, trzeba by ONT od Orange wywalczyć i własny router, wtedy możesz do woli konfigurować sieć i porty, na FunBox6 spore ograniczenia są, alternatywa bez załatwiania ONT, to drugi router za FunBox6 i na nim filtrować wszystko, będzie 2x NAT, ale jak FunBox ustawisz na niska zapora, to prawie będzie przeżroczysty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Niestety, gdy ma się stały adres ip ( a tego potrzebuję) nie ma opcji na ONT. Obligatoryjnie jest funbox 6

Rzeczywiście, trzeba by wywalczyć. Osobiści nie widzę jednak logicznego uzasadnienia dla zasady:

niski i średni - WIFi działa z internetem, wysoki i użytkownika nie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1795
  • 8704
  • 66

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw Nie oczekuj od tego routera cudów. To nie pfSense. Jak nie chcesz miliona reguł dla kolejnych portów to uruchom OpenVPNa czy Wireguarda i daj do tego dostęp tylko z wybranych sieci. Prosto i bezpieczniej niż wystawiać SSH na żywca.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw tak ci te wi-fi z FB6 bruździ, to kup tani router i nim wi-fi rozsyłaj, do 150 zł coś fajnego wyrwiesz i wi-fi w FB6 można wyłączyć 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

No widzisz @IreneuszCD uważam, że rzeczy powinny robić to co do nich należy. Nikt nie wskazał rozwiązania w postaci ustawień tego routera, tylko obejścia problemu na własny koszt.

Wnioskuję z tego, że to błąd w oprogramowaniu. Błędy w oprogramowaniu można naprawić, trzeba je po prostu zgłosić. Po to są aktualizacje. Nie mam akceptacji dla fuszerki.

Zgłaszam reklamację, że router nie działa poprawnie. Zobaczymy co się wydarzy.

Teraz będzie off topic.

Ze zgłoszeniem też jest problem. Strasznie przepraszają, ale nie udało się wysłać zgłoszenia i sugerują czat. Po zadaniu pytania najpierw dostałem odpowiedź "zaraz sprawdzę", a potem - ze wzgledów technicznych nie można kontynuować rozmowy. Strasznie to nieprofesjonalne. Nie tego spodziewałem się od tej firmy. Dotąd miałem dużo lepsze doświadczenia. 

Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie w udzielenie mi pomocy.

Odezwę się, gdy będę miał nowe informacje.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw możesz zgłoszenie zrobić i opisać problem, wymienią tego FunBoxa 6 na inny, może jakiś felerny jest.

Ja mam innego dostawcę netu i mam ONT + własny router, ustawiam co chcę jak chcę.

FunBox od Orange niestety ma sporo ograniczeń i jak poczytasz na forum, to dowiesz się, że inni też narzekają, aktualizacje oprogramowania wątpię by wszystko naprawiły, ale trzeba zgłaszać, im więcej zgłoszeń, tym większa szansa na naprawę tego.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Wtrącę swoje "pięć groszy" do wątku, więc ustawiłem na FB6 zaporę na poziom wysoki i urządzenia połączone z modemem po wifi łączyły się z internetem bez problemu, następnie ustawiłem na poziom użytkownika i ta sama sytuacja co powyżej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Oooo., dzięki. O to mi chodziło.

Bardzo dziękuję.

Jest światełko w tunelu. Może tylko mój router ma taki błąd.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1795
  • 8704
  • 66

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@slav72 i @adamtppaw Porównajcie wersje oprogramowania.