Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

W gry nie gram. Korzystam tylko z przeglądarki.

 

Jeśli chodzi Ci o to czy instalowałem jakąś aplikację po wyzerowaniu dysku, to odpowiedź brzmi nie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

to mega strange things się u Ciebie dzieja

nie zrozum mnie zle nie chcę być niegrzeczny ale uważam że to raczej problem po Twojej stronie

liczę jednak, że mogę się mylić i oby Ci ktoś pomógl znależć fixa tej sprawy, good luck


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

Tyle to też wiem, ale nikt nie potrafi mi nic podpowiedzieć. Dlatego jestem tutaj na forum. Problem zaczął się po instalacji Ubuntu 18.04 na jednej z maszyn. Podejrzewam, że padłem ofiarą ataku Meet in the middle mimo, że weryfikowałem obraz iso.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

sniffuj pakiety z tego kompa może to naprowadzi Cię na jakiś trop


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

A czy Orange może od swojej strony śledzić ruch ode mnie wychodzący i zweryfikować co się dzieje?

 

P. S. Czy jeśli zresetuję ONT Huawei hg8010hv3 to przestanie łączyć soę z siecią Orange?  I tak to nic nie pomoże ale pytam z ciekawości.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

@Piotrek94 napisał(-a)

Huawei Hg8010hv3. Czy jeśli wykonam reset do fabrycznych urządzenie przestanie łączyć się z siecią orange?

@Piotrek94  teoretycznie nie. A po co wykonujesz reset?? 

________________
* Przeniesione z tematu ONT orange dostęp do panelu zarządzania  – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

Wydaje mi się, że forum nie jest dobrym miejscem na takie rozmowy. Skontaktuj się z CERT Orange lub zgłoś incydent bezpieczeństwa na infolinii.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?


@Piotrek94napisał(-a)

A czy Orange może od swojej strony śledzić ruch ode mnie wychodzący i zweryfikować co się dzieje?

 

P. S. Czy jeśli zresetuję ONT Huawei hg8010hv3 to przestanie łączyć soę z siecią Orange?  I tak to nic nie pomoże ale pytam z ciekawości.


A zresetować w jakim sensie? Bo jak odłączyć i podłączyć do prądu to możesz bez problemu.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?


@Piotrek94napisał(-a)

A czy Orange może od swojej strony śledzić ruch ode mnie wychodzący i zweryfikować co się dzieje?

 

P. S. Czy jeśli zresetuję ONT Huawei hg8010hv3 to przestanie łączyć soę z siecią Orange?  I tak to nic nie pomoże ale pytam z ciekawości.


Orange śledzi twoje działania w sieci. Jest też Tarcza od Orange, jako zabezpieczenie, jeśli coś wykryje to są powiadomienia, na Linux widocznie to nie działa, zmień dystrybucję Linux, posłuchaj też rad @Piotrekk85  😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

@agat13 napisał(-a)

@Piotrek94  teoretycznie nie. A po co wykonujesz reset?? 

________________
* Przeniesione z tematu ONT orange dostęp do panelu zarządzania  – moderator Kinga


 

@agat13 Tonący brzytwy się chwyta.