Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

Witam,

 

Podejrzewam u mnie włam sprzętowy na jednym z komputerów. Odłączyłem już go od sieci, ale długo na nim pracowałem. Wszelkie symptomy wskazywały na zepsuty hardware, natomiast wygląda to teraz na włam z tego względu że po połączeniu ze smartphonem przez bluetooth na tym urządzeniu mam teraz te same objawy. Wyzerowanie całego dysku nie pomogło, więc musi to być grubsza sprawa.

 

A teraz do rzeczy. Załóżmy, że włam nastąpił również w routerze i podmieniono w nim firmware. Czy resrt do ustawień fabrycznych przyciskiem załatwi sprawę? Czy trzeba wówczas oddać sprzęt do serwisu?

 

 

Kolejna sprawa mam również ONT Huawei HG8010Hv3. Te same pytania odnośnie firmwaee. Jak zresetować i czy jak są podejrzenia czy trzrba oddać do serwisu.

 

 

Często pojawia mi się komunikat o robocie w sieci, np.w Google. Problem raczej po mojej stronie, ale mogę się mylić. Jak to zeeryfikować?

 

 

Proszę o pomoc. Chcę się czuć bezpieczny.

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

Wydaje mi się, że forum nie jest dobrym miejscem na takie rozmowy. Skontaktuj się z CERT Orange lub zgłoś incydent bezpieczeństwa na infolinii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

42 ODPOW. 42

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

w sensie że co Cię trapi? bo z Twojego chaotycznego opisu wynika że pojęcie masz małe, a tylko krzykliwość ogólnikowa to pewnie jakiś problem, ale czy w kwesti inetu?

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

Nie każdy musi być specjalistą z dziedziny IT, nie studiowałem informatyki. Natomiast z moich obserwacji wynika,  że jeden z komputerów padł ofiarą ataku z niewyjaśnionych przyczyn. To był stary komputer pracujący pod kontrolą jednej z dystrybucji Linuxa. Nie będę mówił o szczegółach. Proszę tylko o poradę jak sprawdzić czy firmware routera nie został skompromitowany lub też co zrobić aby przywrócić go do stanu fabrycznego i czy da się to zrobić w warunkach domowych zakładając, że firmware został złamany.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

to mocno rozjaśnia sprawę Twój router nie został złamany ani Twój stary komp na linuchu  możesz spać spokojnie 😀


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

Nic nie rozjaśnia i nie śpię spokojnie. Jeśli nie możesz pomoc napisz chociaż czego powinienem się nauczyć i przy użyciu jakich narzędzi aby zweryfikować problem.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?


@Piotrek94napisał(-a)

Nic nie rozjaśnia i nie śpię spokojnie. Jeśli nie możesz pomoc napisz chociaż czego powinienem się nauczyć i przy użyciu jakich narzędzi aby zweryfikować problem.

 


napisz o tych podejrzeniach jakie masz, co się dzieje? zainstaluj wireshark i obserwuj ruch tcp

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?


@Piotrek94napisał(-a)

Witam,

 

Podejrzewam u mnie włam sprzętowy na jednym z komputerów. Odłączyłem już go od sieci, ale długo na nim pracowałem. Wszelkie symptomy wskazywały na zepsuty hardware, natomiast wygląda to teraz na włam z tego względu że po połączeniu ze smartphonem przez bluetooth na tym urządzeniu mam teraz te same objawy. Wyzerowanie całego dysku nie pomogło, więc musi to być grubsza sprawa.

 

A teraz do rzeczy. Załóżmy, że włam nastąpił również w routerze i podmieniono w nim firmware. Czy resrt do ustawień fabrycznych przyciskiem załatwi sprawę? Czy trzeba wówczas oddać sprzęt do serwisu?

 

 

Kolejna sprawa mam również ONT Huawei HG8010Hv3. Te same pytania odnośnie firmwaee. Jak zresetować i czy jak są podejrzenia czy trzrba oddać do serwisu.

 

 

Często pojawia mi się komunikat o robocie w sieci, np.w Google. Problem raczej po mojej stronie, ale mogę się mylić. Jak to zeeryfikować?

 

 

Proszę o pomoc. Chcę się czuć bezpieczny.

 

 

 


Zgłoś usterkę i wymień zestaw, bo reset nic nie da, tak poza tym logów w FunBox nie ma, można tylko gdybać 😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?


@Anonimnapisał(-a)

@Piotrek94napisał(-a)

Witam,

 

Podejrzewam u mnie włam sprzętowy na jednym z komputerów. Odłączyłem już go od sieci, ale długo na nim pracowałem. Wszelkie symptomy wskazywały na zepsuty hardware, natomiast wygląda to teraz na włam z tego względu że po połączeniu ze smartphonem przez bluetooth na tym urządzeniu mam teraz te same objawy. Wyzerowanie całego dysku nie pomogło, więc musi to być grubsza sprawa.

 

A teraz do rzeczy. Załóżmy, że włam nastąpił również w routerze i podmieniono w nim firmware. Czy resrt do ustawień fabrycznych przyciskiem załatwi sprawę? Czy trzeba wówczas oddać sprzęt do serwisu?

 

 

Kolejna sprawa mam również ONT Huawei HG8010Hv3. Te same pytania odnośnie firmwaee. Jak zresetować i czy jak są podejrzenia czy trzrba oddać do serwisu.

 

 

Często pojawia mi się komunikat o robocie w sieci, np.w Google. Problem raczej po mojej stronie, ale mogę się mylić. Jak to zeeryfikować?

 

 

Proszę o pomoc. Chcę się czuć bezpieczny.

 

 

 


Zgłoś usterkę i wymień zestaw, bo reset nic nie da, tak poza tym logów w FunBox nie ma, można tylko gdybać 😁


wydaje mi sie że nie przeczytałeś dokładnie wpisu tego usera


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

@Piotrek94 rozwiń o co chodzi z tym pojęciem jakie używasz "włam"

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - włam na firmware? Co zrobić?

@hasuzlasu  dałem poradę 😊

Co do w czytania się w resztę, to mało szczegółów na celną uwagę, takie gdybanie czy sprzęt operatora haker opanował, szczerze w to wątpię 😎