Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Wystarczy 1 dobry kabel i ewentualnie. switch po co ciągnąć dwa.....

Chyba że "na przyszłość" i " w razie czego ten drugi. 

___________

* Scaliłem wpisy - Wiktor


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@slav72 Może i masz rację, zobaczę jak to będzie wyglądać w praktyce - to przecież ciągnięcie przez dwie kondygnacje, a prawdopodobieństwo uszkodzenia kabla w domu prywatnym jest małe. 

Rozwiązanie ze switchem jest chyba najbardziej rozsądne, chociaż istnieją urządzania, w których karty sieciowe "szybciej chodzą" na Wi-Fi niż na kablu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Znak czasu......niedługo kable będą zbędne bo szybciej będzie po wifi tylko parafrazując klasyka "dobrze skonfigurować wifi też trzeba umieć" :))


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng  SWB ma 3 tryby pracy. Range extender, czyli po wifi odbiera i przesyła dalej sygnał wifi. Access Pointa, czyli połączony oo kablu z modemem bezstratnie odbiera sygnał i dalej przekazuje po wifi zachowując takie same ustawienia jak FB i jest jakby odbiciem ustawień, co gwarantuje płynne przełączanie między urządzeniami.

Wreszcie most z modemem ok wifi i przekazywanie dalej sygnału oo kablu, jako, że ma wbudowany  2-portowy switch.

Rozwiązanie nr 2 jest idealne, gdyż nie dość, że przedłużacz bez straty prędkości wifi skoniwane z modemu, to i masz jeszcze jeden port, aby przedłużyć w razie czego dalej ethernet bez strat

Alternatywa jest inny sprzęt o podobnych właściwościach, ale znaleźć taki sam ze switchem jest ciężej i nie ma już takiej kompatybilności z routerem 

Rozwiązane to jest rozwojowe...bo dalej na końcu eth możesz postawić kolejny AP bez strat


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5881
  • 23955
  • 202

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng 

Jako właściciel domu czterokondygnacyjnego w którym podobne problemy występują wtrącę swoje trzy grosze.

Po pierwsze i najważniejsze to żeby mieć dobre WiFi to najpierw trzeba mieć dobre okablowanie. Kabelek eternetowy odpowiedniej klasy powinien być doprowadzony do przynajmniej jednego pomieszczenia na każdej kondygnacji. Idealnie do każdego pokoju.

Po drugie FB6 może i jest wystarczający na jedną kondygnację, ale przy "rozciąganiu" jego WiFi jesteś skazany na wypożyczanie SWB od Orange. To jest dość drogie rozwiązanie. Ja poszedłem w coś pozornie droższego, ale dającego mi pełną niezależność i elastyczność. Wyłączyłem WiFi w FB i zakupiłem system mesh Deco. Rozmieściłem AP tego systemu po domu kierując się zasięgami i wszędzie mam to co chcę. Zawsze mogę ewentualnie dokupić więcej AP i podpiąć do sieci (zawsze kabelkiem), gdyby pojawiła się taka potrzeba.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi


@_Artek_napisał(-a)

Znak czasu......niedługo kable będą zbędne bo szybciej będzie po wifi tylko parafrazując klasyka "dobrze skonfigurować wifi też trzeba umieć" :))


Choćby nie wiem jak dobrze było skonfigurowane Wi-Fi to przez pewne przeszkody po prostu nie przejdzie...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Tak naprawdę to ktoś z nas powinien wpaść do kolegi @Kris_Orng  i pomóc mu analogowo, nie mamy planu domu 😄 nie wiemy jak bardzo kolega jest zaawansowany jeśli chodzi o budowanie sieci, nie wiemy jaki jest budżet no zmiennych jest sporo. 😄 

 

Sam fakt czy kolega jest na sieci własnej orange ( podejrzewam że tak jest) czy już na starcie ma "kostkę" sporo zmienia.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@_Artek_  mając odrobinę wprawy wszystko można przetestować...SWB pożyczyć na kilka dni za parę groszy, rzucić kabel ethernet prowizoryczne na testy w kilka miejsc i pomierzyć co i jak będzie działało . 

Nikt zdalnie tego nie rozwiąże na 100%, bo wifi jest nieprzewidywalne. Mam piętrowy dom i  praktycznie jednym dobrym AP nad sufitem 1 piętra mógłbym zasilić cały dom...

Tylko po co się męczyć jak mam wszędzie ethernet ( nawet w garażu) i drugi AP w salonie na dole...

Wszystko to kwestia testów pod kątem funkcjonalności AP Często używam DAP1655 dlinka i szczerze, jest ok

Robię też z routerów AP że switchem i też działa...nie używam zaś nigdy range extenderów..

Mesh w bloku to zabójstwo dla innych użytkowników, ale w domu może być ok. Jeśli nie można kablami zasilić..warto spróbować, tylko to dalej range extendery że stratą na większych prędkościach 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Ja też wszędzie mam kabel+ switch a wifi mam tylko do telefonów..... ale nie każdy ma takie możliwości. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@agat13 Patrząc tylko na złącza eth logika podpowiada, że SBW pracuje w 3. trybach. -  ale nie domyśliłem się tego - Twój post wyzwolił moje myślenie. Na razie wypróbowałem tryb1. - range exnd. Tryb 2. czyli AP wypróbuję jak tylko przeciągnę kabel, co może potrwać - kabel chyba musi klasy ac. Ale to nienajlepsze kosztowo rozwiązanie, bo wypożyczanie SBW to 15 zł/m-c, a korzystanie z internatu w warsztacie odbywa w miarę potrzeb i stosunkowo krótko