Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Chcę rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi  lub umożliwić dostęp do internatu z pomieszczeń z ograniczoną przenikalnością dla fal radiowych.

Mój router Fan box 6 jest usytuowany na 1. piętrze zapewnia dobrej jakości sygnał do wszystkich urządzeń na parterze i na 1. piętrze (w porywach nawet 9 urządzeń, chociaż niektóre z nich połączone są po kablu ethernetowym), co przekłada się na stosunkowo dobrą prędkość Wi-Fi tzn. około 270/60 Mbps odpowiednio na pobieraniu/wysyłaniu.

W pomieszczeniach podziemia (pralnia, hydrofornia, magazynek itp.) zasięg Wi - Fi jest znacznie słabszy - szybkość spada do 100/50 Mbps i połącznie z Internetem jest dość zadowalające, ale już w pomieszczeniu pod garażem, gdzie strop jest wykonany ze zbrojonego betonu, szybkość spada do 7/3 Mbps i  połączenie z Internetem jest często zrywane. (zresztą wzmacniacz SB Wi-Fi ustawiony pomieszczeniu pod garażem nie wykrywa sieci)

Pomieszczenie pod garażem to pracownia/warsztat i powinien mieć dobry dostęp do Internetu. Test wzmacniacza SB Wi-Fi nie spełnia tych oczekiwań - nie wykrywa sieci Wi-Fi . W tej sytuacji myślę o następującym rozwiązaniu - od Fan Box'a przeciągnąć kabel ethernetowy do piwnicy i tam postawić jakiś Access Point, który generowałby dobrej jakości sygnał  Wi-Fi do urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu pod garażem i w ogóle w podziemiu. Moja wiedza o sieciach jest ograniczona, stąd mam następujące wątpliwości:

  1. Czy w istnieje taki access point, który połączony z Fan Box 6 kablem ethernetowym może generować sygnał Wi-Fi 
  2. Jeśli tak, to czy taki access point zaabsorbuje właściwości (ustawienia) mojej sieci Orange/mojego Fun Box'a - pamiętajmy, że Fan Box 6 generuje dwie sieci o częstotliwościach 2,4  i 5,0 MHz.
  3. Czy może istnieją rozwiązania alternatywne

Z góry dziękuję za sugestie

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

To nie sprawdzaj już tego masha tylko kup switche. 
Ja właśnie tak to zrobiłem i z czystym sumieniem polecam bo jest w miarę tanio funkcjonalnie i bezobsługowo.
pamiętaj tylko żeby zwrócić uwagę na kategorie kabli eth minimum cat 5e no i przepustowość switchy.     

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Orannge ostatnio wypuściło nową wersje wzmacniacza sygnału wifi


https://www.youtube.com/watch?v=_CLmzDJsrrk

Najłatwiej go skonfigurować i na pewno zadziała 

Jeśli chcesz połączenie po kablu to najprościej będzie zainwestować w jakiś switch i połączyć po kablu jeśli chciałbyś mieć zasięg wifi tam gdzie go nie masz to niestety taki smartbox jest chyba najsensowniejszym rozwiązaniem można jeszcze poprosić orange o tak zwany zewnętrzny ont ale wtedy musiałbyś zainwestować w dwa modemy dobrej jakości (jeden zamiast funbox-a) i drugi w trybie bridge. 

Sam funbox niestety  trybu bridge nie obsługuje.  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18898
  • 54097
  • 745

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng nawet bym zaproponował, o ile to możliwe poprowadzenia dwóch przewodów, jeden do piwnicy, drugi do warsztatu. Zawsze to poprawi sygnał po podłączeniu AP i pokrycie będzie dla obu kondygnacji niezależne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@_Artek_ Wydaje się, że mam najnowszą wersję - odebrałam ją za salonu w piątek, wczoraj przeprowadziłem testy - skonfigurowałam SB Wi-Fi jak pookazują na filmie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng  w sytuacji opisanej przez Ciebie SBW może sobie nie poradzić po Wi-Fi (bez względu czy to starszy czy nowszy model), rozwiązaniem może tu być sieć LAN, jak proponuje @ketrasaArtur .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@ketrasaArtur Piwnica to skrót myślowy - warsztat/pracownia znajduje się w podziemiu domu na tym samym poziomie co pralnia, hydrofornia. Moja piwnica wymyka się klasycznemu pojęciu piwnicy - to są pomieszczenia quasi mieszkalne i mają dostęp do dziennego światła, co prawda ograniczony. Tak, że jeden kabel wystarczy 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@slav72 Też rozważam taką opcję, ale to wiąże się z ciągnięciem kable i wierceniem dziur w podłodze i ścianach - to wymaga zachodu, ale jest wykonalne - spróbuję to wykonać


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18898
  • 54097
  • 745

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng nawet jak jeden poziom, to na wszelki wypadek k tak pociagnij dwa kabelki.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@ketrasaArtur Ale po co mi drugi kabel?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng  jak to mawiają "przezorny zawsze ubezpieczony" (jakaś awaria jednego typu uszkodzenie mechaniczne, dojście innych, nowych urządzeń potrzebujących LAN, itp.), warto rozważyć dwa (koszt niewielki, a zabezpieczenie większe).