Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Anonim: już ich tak nie broń. Piszesz tak, jakby zależało Ci na tym, żeby nawet tych dość minimalistycznych modyfikacji na FB3 nie zaimplementowano. Prawdę mówiąc też nie mam złudzeń, ale to nie znaczy że nie należy się domagać takiej, dość w sumie elementarnej, funkcjonalności w sprzęcie na który poniekąd jestem skazany... Jest raptem kilka takich oczywistych opcji które praktycznie na każdym ruterze są dostępne tylko nie na FB (static route, bridge, guest net). W oprogramowaniu FB3 widać ślady implementacji wszystkich trzech. Więc to nie jest tak, że postuluję/popieram coś kompletnie egzotycznego i wymagającego gruntownego przepisania oprogramowania.

Twojego punktu widzenia więc nie przyjmuję i postrzegam go jako pół-oficjalne stanowisko Orange, zawoalowane tylko dla niepoznaki jako głos klienta zadowolonego z tego co jest. 😁

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@j131  skoro tak piszesz, to dopowiem, wszelkie zmiany w oprogramowaniu mogą generować błędy, Orange stara się zapewnić bezproblemowe działanie sprzętu i usług, więc można postulować w Pomysłach o zmiany, ale decydujące decyzję należą do Orange, tak po za tym, sprzęt ma działać intuicyjnie i być prosty w obsłudze, mnogość funkcji czasem zbędnych temu nie służy, ba może stwarzać problemy, bo klient coś namiesza w ustawieniach, tak jak wspominana funkcja bridge, stąd część funkcji zaawansowanych jest niedostępna, trzeba też mieć na uwadze bezpieczeństwo klienta w internecie, więc jak ktoś ma nietypowe wymagania, pozostaje opcja własnego routera, te z górnej półki spełnią wszystkie wymagania 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

Oczywiście korzystając z takiego routera z górnej półki nie wykorzysta go w pełni bo przed nim jest funbox bez funkcji bridge 😉

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja


@xethnapisał(-a)

Oczywiście korzystając z takiego routera z górnej półki nie wykorzysta go w pełni bo przed nim jest funbox bez funkcji bridge 😉


Załatwisz ont i pełna swoboda w konfiguracji usług 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

To towar dla wybrańców losu wszyscy inni muszą zadowolić się funboxem 😉

 

Obecnie jestem w czasookresie na przedłużenie umowy i niestety nie mogę doprosić się ONT.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@xeth  kilku już pisało, że bez problemów ont dostali, kwestia dogadania z technikiem 😄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja


@Anonimnapisał(-a)

@xethnapisał(-a)

Oczywiście korzystając z takiego routera z górnej półki nie wykorzysta go w pełni bo przed nim jest funbox bez funkcji bridge 😉


Załatwisz ont i pełna swoboda w konfiguracji usług 😄


A możesz wskazać oficjalną dokumentację Orange umożliwiającą konfigurację tego "alternatywnego" sprzętu? Gdzie Ty tu swobodę widzisz?? Na trzepaku? Naprawdę?

 

Co do intuicyjności interface i konieczności ułatwienia życia z założenia niekumatym juzerom to IMHO jednak mijasz się z prawdą. To nie jest priorytet Orange. Wystarczy spojrzeć na minę mojej mamy, żony i paru jeszcze innych osób po włączeniu TV. To ma być intuicyjny, niegenerujący problemów interface? Mowa oczywiście o tym horrendalnym domyślnym menu obecnym na wszystkich dekoderach IPTV oferowanych przez Orange, menu którego automatycznego pojawiania się nie da się wyłączyć i dla którego nie ma żadnej alternatywy sprzętowej bo IPTV jest świadczona wyłącznie na sprzęcie operatora. Twoje argumenty wyglądają dobrze na przysłowiowym papierze ale z praktykami stosowanymi przez gospodarza tego forum niewiele w gruncie rzeczy mają wspólnego.

Miło byłoby gdyby od czasu do czasu zamiast krypto - adwokatów na NO pojawił się w tego typu sprawach głos oficjalnego przedstawiciela, i nie mam tu na myśli przemiłej obsługi moderatorskiej forum tylko osobę faktycznie decyzyjną w tych sprawach. Eh, rozmarzyłem się i w dodatku trochę mnie poniosło, mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

 

PS. Nie było mnie jeszcze wtedy na NO ale wydaje mi się że AMA jest jakąś namiastką takiej bardziej bezpośredniej dwukierunkowej interakcji.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@xeth  łatwiej z załatwieniem ONT mają osoby które podpisują pierwszą umowę z instalacją, ale próbuj ich "cisnąć" z odpowiednim uzasadnieniem potrzeby posiadania zewnętrznego ONT, pamiętaj im bliżej końca umowy tym większe możliwości negocjacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@slav72 załatwienie ONT nie jest niemożliwe, tylko niestety kosztuje opłatę asysty montera...i trochę zachodu i obeznania z tematem


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@agat13  wiem 😉, dlatego radziłem @xeth  próbować 🙂