Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 pływające wi fi

ROZWIĄZANE

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2122
  • 10201
  • 84

Funbox 6 pływające wi fi

@Maverick799 Pobaw się jeszcze ustawieniami w routerze. Na początek koniecznie zastosuj inne SSID dla każdej z częstotliwości. Będziesz miał pewność, że telefon łączy się używając konkretnej częstotliwości a nie przełącza się co chwila pomiędzy radiami. Zrezygnuj z kanałów DFS, ustaw 36 dla 5 GHz jeżeli nie masz nikogo za ścianą. Na moc nadawania routera nie masz wplywu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1792
  • 2382
  • 103

Funbox 6 pływające wi fi

Dla firmy i klientów, ponieważ to najzwyczajniej w świecie jest nieprawda i kłamstwo.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1591
  • 11

Funbox 6 pływające wi fi

@Maverick799  Zacznij od sprawdzenia na jaką prędkość linkują co się urządzenia.  Wejdź w ustawienia sieci na telefonie i sprawdź wysyłanie i odbieranie. Np w moim przypadku mam 866 / 866 . I to jest max co da się osiągnąć na moim routerze. U ciebie powinno być więcej bo FB ma AX"a. Mógłbyś mieć pretensje do operatora jeżeli zalikiuje ci się np na 1200/1200 a na speed test pokaże np 300Mbps. W przeciwnym razie, jeżeli złapie ci np 520/480 to w zasadzie możesz pretensje tylko do siebie.


Screenshot_20241025-224009.png

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 36
  • 0

Funbox 6 pływające wi fi

Masz na myśli tylko zmianę nazwy dla sieci 2.4 i 5 czy też hasła jako osobne sieci? Tel raczej wybiera 5ghz choć nie wiem. O co chodziło ci ze nie mam nikgo za ścianą jak wybiorę kanał 36? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6129
  • 25073
  • 211

Funbox 6 pływające wi fi

Wystarczą inne SSID, hasło może być takie samo.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2122
  • 10201
  • 84

Funbox 6 pływające wi fi

@Maverick799 Nie masz nikogo za ścianą, w pobliżu, to możesz sobie pozwolić na swobodny wybór kanałów. W kwestii hasła masz pełną dowolność, zrób jak uważasz.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 782
  • 2972
  • 25

Funbox 6 pływające wi fi

Od lat stosuje zasadę oddzielnych sieci tzn. 2,4GHz i 5GHz, niektóre urządzenia mają problemy z połączeniem gdy są złączone.
Kanał ustawić w miarę niski, też bywają problemy gdy jest około 100.

Ps. telefon mi się spina na 1441/1441Mb to szybkość rzędu 600Mb nie stanowi żadnego wyzwania.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 36
  • 0

Funbox 6 pływające wi fi

Dzięki za info. Mierzyłem wi fi anlizerem jak narazie nie mam żadnych sieci 5ghz wokoło. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 36
  • 0

Funbox 6 pływające wi fi

Rozdzieliłam te sieci 2.4 i 5 zmieniłem nazwę sieci 5ghz hasło te same ale to nie ma żadnego znaczenia.Ale co mnie zaskoczyło a raczej zdziwiło 2.4 ma słabszy zasięg niż 5 co powino być odwrotnie. Np na górze w koncie gdzie stoji podłączony laptop 2.4 pojawia się i znika a 5ghz ma 3 lub 4 kreski zasięgu. Zmieniłem kanały na 36 40 itp ale pogorszyło to tylko zasięg w górnych partiach domu i zmniejszyło transfer. Za to na dole blisko rutera było stabilniej na tel i trochę lepsze osiągi. Nic z tym więcej się nie zrobi musi zostać jak jest bez dzielenia sieci i w auto. Kupię 20 m kable podłącze komputer a reszta zostanie na wi fi. Prędkości do obsługi tel tv itp i tak wystarcza az nad to. Tak to wygląda u mnie. Jak pisałem nie mam żadnych innych sieci jescze 5gz wkoło a 2.4 może jest kilka co akurat 2.4 nie jest tu istotne. Czy ustawienia wpa3 mogę zostawiać zamiast wpa2? Czy ustawiać jak było w standardzie. Robiłem testy raczej nie ma to wpływu na szybkość inteneru. Choć czytałem że wpa3 może spowalniać a nawet rozłączać sieć. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 782
  • 2972
  • 25

Funbox 6 pływające wi fi

Daj wpa2, nie wszystkie urządzenia mają wpa3.