Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak wiem . Zmiana z auto czy wybranie kanału nie pomaga. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@Anonim  tu teraz @wolfheart  bardziej się rozchodzi o prędkości po wifi na kompie z kartą ax.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Jeszcze jeden temat. Zadzwoniłem do sąsiada i spytałem go o jego prędkości. Powiedział że jak mu założyli internet to na funbox 6 jego Acer średni gamingowy laptop robił około 350 mb/s - 370mb/s po wifi a ma pokój oddalony o routera jakieś 10-12 m . Teraz zrobił testy stojąc od routera 3m i wyniki jakie uzyskiwał nie przekraczały 230 mb/s. Funboxa ma ustawionego tak jak dostał i nie dzielił pasm.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  to faktycznie słabe osiągi, właśnie sprawdziłem u mnie speedtest pro: średniak samsung a40 237 Mb, wyższa półka samsung s20 598 Mb.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

No sam widzisz. A ktoś może stanąć obok funboxa 6 z laptopem i zrobić test po wifi i podać wyniki? 

Teraz zrobiłem kilka testów i max to 319 mb/s po wifi 

Slav72 możesz  sprawdzić ustawienia funboxa i specyfikację routera u siebie a dokładnie zakładkę wifi w informacjach systemowych i wkleić screena z ustawień?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart dziś nie dam rady, nie mam dostępu do kompa (żonka siedzi i coś działa, sam rozumiesz 😉) ja piszę z telefonu, spróbuje jutro wrzucić. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  wrzucam screen o który prosiłeś 

 

slav72_0-1615680316899.png

i drugi jak ten nie czytelny 

slav72_0-1615681920061.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Dzięki bardzo. Porównałem ale mam to samo. 

Zrobiłem jeszcze kilka testów . Wpisałem w przeglądarce hasło speed test a po ukazaniu się stron wchodziłem po kolei na każdy speed test. Na wszystkich wyniki były bardzo podobne czyli powiedzmy 200-250mb/s ale tylko na jednym chyba speed test.net.pl wychodziły ponad 500mb/s.

Tam gdzie się dało zmieniałem serwer zawsze na ten sam.

Powtórzyłem że dwa trzy razy i zawsze Poland 500mb na tym teście. 

Może na forum jest lub czyta ktoś z Orange i może mógłby się odnieść do tej sytuacji.

Pewnie gdyby nie przypadek z problemem podłączenia dekodera od Orange , nie zauważyłbym problemu z wifi.

O tym nie pisałem bo już częściowo temat rozwiązałem  i to nie ten dział , ale i tak problem zacinających się whd80 pewnie część z Was zna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart problem z prędkością wifi to jakby druga odsłona wifi. Jeśli dekoder działa poprawnie to znaczy, że rozdzielenie pomogło. Teraz speedtest. Jedynym słusznym jest https://pro.speedtest.pl/ 

Najlepiej z programu zainstalowanego na kompie. Sprawdź po kablu i po wifi i wrzuć screeny. Ważne, aby dekoder był odłączony i reszta urządzeń również. Ma być tylko komp pomiarowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak wiem. Pisałem że na moim laptopie i na laptopie serwisanta robiliśmy właśnie te testy na prospeed zainstalowanym . On miał założone konto. Mam podłączone w sumie 2 dekodery po lanie i 1 po WiFi. Na czas testu były odłączone.  A najlepsze jest to że ten po WiFi działa bez problemu a te na lanie albo się resetują albo podczas przełączania kanałów czarny ekran i przez kilka minut beż odpowiedzi. A jak spauzujesz jakiś program i po chwili wrócisz do oglądania go dalej i chcesz  przełączyć na inny program to tez czarny ekran. Normalnie ręce opadają . W menu serwisowym obu dekoderów lan  wszystko ok