Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

U mnie galaxy s7 bez problemu radzu sobie z 600mb/s po rodzieleniu sieci na 2.4ghz i 5ghz


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ja jestem po wymianie na 3 szt f6 i jak sprawdzałem na nowszym lapku to jest ok. Wyciąga maxa po wifi na łączu 600mb. Ale dekodery dalej żyją swoim życiem 😉

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ogolnei FB6 jest wadliwy. Co chwila zrywa policzenia na 5ghz jak kanał ustawiony jest na auto i sieci rozdzielone. Jak ktoś nie ma podzielonych częstotliwości to wtedy po prostu spada na 2.4 i prędkośc spada. Niby działa ale nie o to chodzi. Dla 5 ghz żeby działało trzeba ustawić channel na sztywno. Sprawdzone na dwóch routerach .


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@Kua  mam w FB6 rozdzielone pasma 2,4 i 5 GHz w obydwu kanały ustawione na Auto i nic mi nie zrywa połączenia wifi, przeciwnie telefony (4 sztuki) i laptopy (2 sztuki) cały czas na paśmie 5 GHz i zero problemów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Też mam 2.4 i 5 na AUTO i nie zrywa mi sygnału ani na laptopie czy telefonie nawet dekoder śmigał na wifi przez chwilę... 

 

Na FB 3 była tragedia ale FB 6 działa poprawnie .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Panowie, proszę tak z ręką na sercu powiedzieć co Wy robicie ze swoimi sieciami i urządzeniami?  Ja, ponieważ jestem prawnikiem, czyli humanistą, i nie mam pojęcia o technice to nic nie robię. To są urządzenia konsumenckie a więc wymagają podłączenia i tyle. Wchodzenie  w ustawienia, bez znajomości rzeczy, kończy się zawsze tak samo - albo nie działa , albo raz działa a raz nie. Spróbujcie sobie przypomnieć ostatnià stabilną konfigurację i do niej wróćcie. 200 lat temu tak mi poradził informatyk. 
Co do FB - 6 jest znacznie lepszy ni FB -3. Dekodery Orange są słabe, śle chyba nie przepuszczacie aby darmowy sprzęt był lepszy miż np Apple TV za 990 zł. 
Pozdrawiam.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Akurat z wykształcenia jestem informatykiem i na temacie się znam. A co do zmiany z ustawieniach z auto na konkretny kanał dla 5ghz doradził mi w miarę kompetentny doradca obsługi klienta Orange (po kontakcie z kilkoma którzy nie mieli pojecia) i dopiero wtedy zaczęło działać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Jednak patrząc jak mam ustawione kanały (Auto) na pasmach 2,4 i 5 GHz jakoś u mnie wszystko działa poprawnie bez ustawiania konkretnego kanału "na sztywno".


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ciekawe od czego zależy ta losowość działania. Może jakieś czynniki zewnętrzne mają wpływ/ sprzęt u sąsiada


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54749
  • 647

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@Kua  zdecydowanie warunki zewnętrzne mają  wpływ  na działanie wifi.  SMART tak działa, analizując otoczenie wifi dostosowyje własny nadajnik...