Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheartJa bym jeszcze trochę poczekał, bo z wymianą zawsze wiążą się działania, na których można coś wykrzaczyć. Poza tym jeśli środowisko Twoich urządzeń ma problem, to nie ma żadnej pewności, że nowy modem nie będzie dawał tych samych objawów bez poprawki ze strony Operatora


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

agat13 

Tak wiem i miałem już wymieniany Funbox 6 i dalej to samo. Ale jednak są osoby , które maja "dobre sztuki" a przecież używają podobny sprzęt i u nich działa. Czekamy zatem dalej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheartJa jednak cały czas mam wrażenie, że to wina współpracy modemu z odbiornikiem. Ten sam modem nie może działać wybiórczo dla tego czy innego smartfona. Nawet jak bebechy są takie same, to soft dograny powoduje różne zmiany...To ten sam problem jak w odbiornikach 2,4 w starszym sprzęcie...działają jak same chcą 😉 - czasem irracjonalnie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  - inna sztuka nie ma tu nic do rzeczy, wątpię aby FB 6 byly robione na roznych modulach WiFi od roznych producentow, takze wszystko to kwestia firmware i kompatybilnosci dogadania sie miedzy FB 6 a danym konkretnym urzadzeniem.

 

Sprawe przekazalem do odpowoednich osob, nie pozostaje nic innego jak czekać, mając nadzieje ze bedzie mozliwe to do poprawienia od strony oprogramowania.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Nie dałem rady przeczytać od deski do deski 11 stron, więc być może się powtórzę. Mam 1gb. Tylko na początku po instalacji korzystałem z wifi FB6 i najszybszy sprzęt u mnie jaki miałem to MacBook który na speedtescie wyciągnął mi 650 mbitow. Telefony już mniej. Wszystko na ustawieniach fabrycznych. Więc albo modem, albo ustawienia, albo sprzęt końcowy...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@Ajgor - to lepiej przeczytaj od deski do deski w czym rzecz :).

U mnie tez na wielu sprzętach idzie na max, a są takie co obcina predkość tzw "link speed" o połowę chodząc w trybie 1x1, zamiast 2x2, na FB 3.0 było bez obcinania.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Aaa. Nie znoszę forów, nie da się przekazać mimiki. Ja FB6 mogę polecić z czystym sumieniem. Nie korzystam z wifi serwowanego przez FB, bo wylądował w szafie na strychu i wifi mam dystrybuowane przez inne urządzenia. A gigabita po wifi nie wyciągnę bo nie mam urządzeń ax. Z tego co jednak na początku sprawdziłem to zasięg sygnału jest naprawdę niezły.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@Ajgor  na temat FB 6 częściowo się z Tobą zgodzę, ale gdybyś uważnie przeczytał cały wątek to wiedziałbyś czego w rzeczywistości dotyczy problem tu poruszany.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


@PeterMacnapisał(-a)

@wolfheart  - inna sztuka nie ma tu nic do rzeczy, wątpię aby FB 6 byly robione na roznych modulach WiFi od roznych producentow, takze wszystko to kwestia firmware i kompatybilnosci dogadania sie miedzy FB 6 a danym konkretnym urzadzeniem.

 

Sprawe przekazalem do odpowoednich osob, nie pozostaje nic innego jak czekać, mając nadzieje ze bedzie mozliwe to do poprawienia od strony oprogramowania.


@PeterMac  wypuścili jakąś łatę softu, nowa wersja ma nr SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16, poprzednia była SGF6-pl-01.06.13.17_20.04.14 według mnie niczego szczególnego nie wniosła (bynajmniej nie zauważyłem), a jak Twoje obserwacje?

Swoją drogą szkoda że nikt z działu odpowiedzialnego za oprogramowanie nie wysilił się aby podać info co zostało naprawione/zaktualizowane...

Podałem pomysł na AMA i na forum w dziale "Pomysły" aby po aktualizacji softu w routerze pokazywało się co zostało zrobione, ale...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Dzieki za cynk o nowej wersji slav72, jak na razie mam tą starą wersje i nowej nie chce pobrać. Bardzo dobry pomysł zeby dawali changelog odnosnie zmian, to powinno byc standardem. 

Co do problemu na razie bez zmian :(. Bede pytał dziś na infolini jeszcze czy mają jakiś odzew, ale pewnie nie.