Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMac  na TP-LINK co mam da się tryb MU-MIMO włączyć czy wyłączyć, jest taka opcja, niech Orange doda to do ustawień wi-fi, kwestia aktualizacji 😊


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@Anonim  właśnie o tym pisaliśmy już w tym wątku 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Zdaje sobie sprawę ze firma Orange chce w oprogramowaniu dodać mozliwie jak najmniej opcji dla mniej zorientowanych uzytkowników, w pełni to rozumiem zeby ludzie nie przestawiali co popadnie a potem truli im na infoliniach ze cos tam nie chodzi jak potrzeba.

 

Jednak jest pewne minimum ktore należałoby dodać tym bardziej jesli miałoby to pomóc wielu osobom uzyskać pełny potencjał szybkości ich urządzeń. Coś jak tryb 40MHz dla 2.4GHz a to jest widać, takze liczę na to.

W końcu uzytkowinicy mają być zadowoleni i tak na prawdę jesteśmy jeszcze ich beta testerami na większą skalę ich nowego FB 6.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Zrzuty z telefonu Samsung Galaxy S7 dla połączenia WiFi z FunBox 6 i w połączeniu z FunBox 3.0 dla porównania. (w poście poniżej zrzut z FunBox 3.0)

(zamieszczam je tutaj m.in dla Orange)

  FB6.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


FB3.png

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMac  podejrzewam że może byłoby lepiej napisać na PW do któregoś z moderatorów, opisać problem, wstawić powyższe screeny i poprosić o przesłanie do ekspertów którzy uczestniczyli w AMA FunBox 6 (chyba bardziej to coś da i prędzej doczekamy się odpowiedzi na temat).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Zrobiłem zgłoszenie do Orange, opisałem cały problem, dałem tez link do tego tematu, dziś kazałem dołączyć zrzuty do mojego zgłoszenia. Napisze tez do modów tutaj dzieki slav72 za dod. pomysł, moze ktoś się tym zainteresuje bo gdyby to była błahostka to bym tak zostawił, ale to jest dość poważny mankament niedoróbka softu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Znalazłem i przeczytałem dokladnie ten artykuł ze strony smallnetbuildera

https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/33100-why-you-don-t-need-mu-mimo

 

Jest tam wazna informacja, jedno zdanie na końcu ktore pogrubiłem w cytowanym tekscie, gdzie lezy przyczyna łączenia na tryb 1x1 z routerami z MU-MIMO

 

Another little secret widely known by industry insiders, but by few consumers, is that Broadcom's 2x2 MU-MIMO client-side devices fall back to 1x1 mode when connected to a MU-MIMO enabled router. This happens with both Qualcomm and Broadcom-based routers; the problem is on the client side.

Wyglada na to ze wina lezy po stronie klienta, czyli rozumiem urządzenia.

 

Jak mozna jeszcze przeczytać z tego krótkiego tekstu, paradoks jest taki ze urządzenia z chipsetem WiFi Broadcom 2x2 MU-MIMO nie mogą sie dogadać z routerami opartymi również na chipsetach Broadcoam  🙂 i ustalają tryb na 1x1. 

 

Z tym ze dalej nie wiem co miał takiego F3.0 a co ma FB 6, ze z FB 3.0 nie było problemów i łączyło na 2x2 866Mbps. 

Moze inny chipset urządzenia samego routera, a moze inne oprogramowanie ktore gdzieś robi plamę i dałoby to sie poprawić na poziomie samego oprogramowania w samym FB 6.

 

Nie spocznę zanim nie bede wiedział 😉, czekam na odpowiedz PW od moderatorów.... 

 

btw. chciałbym zobaczyć wiecej wpisów użytkowników tutaj z telefonami w standardzie WiFi 5 "ac" ktorym telefon ustanawia połączenie max na 433Mbps , ilu tak naprawdę urządzeniom jeszcze obcina tak predkości, oczywiście mowa o telefonach które obsługują tryb pracy 2x2. 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMac cenna informacja. Ja czekam na odpowiedź Ekspertów AMA..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@agat13  w rzeczy samej, ciekaw jestem jak Eksperci AMA FunBox 6 się odniosą do problemu 🤔