Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Cześć!

Mam problem z Funboxem 6. Nie nadaje nic w paśmie 2.4 GHz. Sprawdzałem aplikacją typu WiFi Analyzer czy też inSSIDer. Nie łączą się z nim na 2.4 GHz (nie widzą sieci) żadne urządzenia - również te obsługujące standard WiFi6 czyli ax.

Pasmo 5 GHz działa super, zasięg i prędkości bardzo dobre. Ale niestety drukarka czy też pralka mają tylko 2.4 GHz. I rozumiem, że może to być problem ze starszymi urządzeniami - ale podkreślam analizatory WiFi nie pokazują żadnej aktywności Funboxa na tej częstotliwości.

Próbowałem wszelkich kombinacji w ustawieniach : rozdzielałem sieci 5G i 2.4G, zmieniałem kanały na 2.4G - wszystkie możliwe plus opcja auto, wyłączałem 5G (tak aby pracowało tylko 2.4G). Bez rezultatu.

Wykonałem szereg restartów i przywracania ustawień fabrycznych (tym specjalnym przyciskiem na obudowie). Też nic, przez chwile tylko uzyskałem po którymś resecie nadawanie w paśmie 2.4G - pojawił się sygnał na dosłownie kilka minut. Myśląc, że to uszkodzenie sprzętowe dokonałem wymiany Funboxa na nowy w salonie. Również bez rezultatu - mam na myśli, że ten nowy zachowuje się tak samo.

Doraźnie poradziłem sobie wpinając drugi router do Funboxa i ten drugi router obsługuje pasmo 2.4 GHz (czyli nie jest to problem środowiskowy i zakłóceń zewnętrznych).

Ma ktoś jakiś pomysł? Ja podejrzewam jakiś błąd w oprogramowaniu.

Mógłby ktoś sprawdzić na swoim Funboxie 6 jakąś aplikacją typu WiFi Analyzator czy ma nadawanie 2.4 GHz?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP  zerknij czy działa to 2,4GHz. Mam info, że podobno jakąś aktualizacja ma sprawę załatwić. Nie znam szczegółów( bo zapewne to tajemnica), ale obilo mi się o uszy, że specjaliści AMA nad tym właśnie pracowali...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP konkretnie na jakich urządzeniach sprawdzałeś?  Czy w przypadku laptopa z wifi6 aktualizowałeś sterowniki na najnowsze? Wyłącz wifi6 w menu modemu i zejdź do wifi5 dla 5GHz  i wifi4 dla 2,4


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Sprawdzałem na Samsungach Galaxy S10, S20FE, S21, A52 oraz na laptopie Lenovo (kilkuletni, tu trzeba było aktualizować sterownik karty sieciowej), laptopie HP (nowy) oraz starym Sony Vaio.

Galaxy z serii S obsługują standard WiFi6, z serii A tylko WiFi5 (ac). Laptopy tylko ac.

Do tego Sony Vaio wpiąłem również WiFi stick USB TP Link TU3.

W Funboxie oczywiście wyłączałem obsługę WiFi6 dla obu pasm, wyłączałem też 5GHz itd.

Żadne z powyższych urządzeń nie widzi dostępnej sieci 2.4GHz z Funboxa (oczywiście włączałęm/wyłączałem ukrywanie SSID).

Na 5GHz nie ma problemu, wszystkie urządzenia pracują.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP Czyli sprzęty wcale nie widzą 2,4 bez względu na to czy N czy AC czy AX? Tak jakby nadajnik 2,4 nie działał? Zaktualizuj tego nowego HP, bo wiem, że te sterowniki są uzupełniane na stronie producenta najszybciej. Jaki masz soft na FB6? Wyczytaj z menu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Tak jest. 2.4GHz jest niewidoczne. I o ile w przypadku laptopów, telefonów, czy też TV to nie problem, to drukarka nie obsługuje 5GHz. Nawet w desperacji myślałem o kupnie nowej - ale te nowe też pracują tylko na 2.4GHz.

Laptop HP ma aktualne sterowniki do karty sieciowej, na 5GHz śmiga :).

Jak wrócę do domu odczytam soft na FB6 i dam znać.

Dzięki za zainteresowanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekPNie ma sprawy, od tego jesteśmy, aby się interesować.Prośba o specyfikację tego HP.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP  posiadam FB 6, w obojętnie jakich ustawieniach czy to pasma 2,4 i 5 GHz połączone czy rozdzielone, czy wifi6 włączone czy wyłączone 2,4 GHz działa zaś sam modem automatycznie przełącza podłączone do niego urządzenia w zależności od tego na którym paśmie lepiej odbierają. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekPdiagnostycznie polecam program "analiti". Zerknij tam..


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Dzięki za wiadomość. Tylko pozazdrościć sprawnego FB6 :).

U mnie chyba jakiś dziwny splot okoliczności...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekPJest prawdopodobieństwo tego, że jeśli brałeś modemy z jednej partii, to jest w nich jakiś bubel programowy