Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana wartości MTU w Funbox 6


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Zmiana wartości MTU w Funbox 6

MTU to maksymalny przesyłany pakiet danych wysyłany z serwera do urządzenia. Jego wartość w moim Funboxie 6 to 1540, jednakże optymalna wartość w moim przypadku to 1500. Logowałem się do routera, ale nigdzie nie mogę znaleźć miejsca w którym mógłbym zmienić tą wartość. W ogóle, widzę że to menu routera jest jakieś ograniczone, jest niewiele ustawień które mogę sam zmienić. Może znajdzie się ktoś kto wie jak to zmienić lub z kim się skontaktować żeby to zmienił?

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zmiana wartości MTU w Funbox 6

@orange12313  niestety ta wartość jest tak ustawiona fabrycznie i nie ma możliwości zmiany (być może wprowadzone zostanie to w następnych aktualizacjach softu, choć śmiem wątpić 🙁).

Edit.

Ewentualnie zgłoś to jako pomysł tu https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Zmiana wartości MTU w Funbox 6

Głupotą byłoby, żeby to można było zmieniać. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zmiana wartości MTU w Funbox 6

@orange12313  możesz wyjaśnić dlaczego w Twoim przypadku optymalne MTU to akurat 1500?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Zmiana wartości MTU w Funbox 6


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Zmiana wartości MTU w Funbox 6

@jaryn mógłbyś wytłumaczyć dlaczego tak uważasz? Właściwie to każdy router pozwala na zmianę tej wartości i nie wiedzieć dlaczego tylko Orange zablokowało tą możliwość.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Zmiana wartości MTU w Funbox 6

Wydaje mi się, że wartość MTU widoczna to wartość Full Frame lub jeszcze inną nazwę.