Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Tak, to możliwe. Szczególnie, że wymieniałem FB w salonie w mojej miejscowości. Być może ta sama partia.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP  jestem po rozmowach telefonicznych z dwójką znajomych, którym to udzielałem pomocy podczas instalacji FB 6, u nich też brak problemów z pasmem 2,4 GHz. Być może faktycznie pechowo trefiłeś na drugi równie felerny co pierwszy (o ile mnie pamięć nie myli to był taki przypadek tu na forum, tyle że problem dotyczył głośnych "piszczących" cewek i dopiero trzeci FB 6 okazał się bez wady). Dlatego ja sądzę że po prostu pechowo trafiłeś na drugiego wadliwego i to co mógłbym doradzić to następna wymiana.

Wyczytałem z Twoich postów że wszystko co możliwe z ustawieniami FB 6 zostało przez Ciebie wykonane, więc "do trzech razy sztuka" jak to mawiają (jeżeli masz możliwość to spróbuj wymienić gdzie indziej niż w tym salonie).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Dla uzupełnienia : soft Funboxa SGF6-pl-01.06.13.17_20.04.14

Laptop HP to15-db1069nw, ale chyba istotniejsza jest karta sieciowa: Realtek RTL8821CE 802.11ac , a sterownik Realtek 2024.0.10.220. Choć laptop działa ok, tylko ten brak 2.4GHz...

 

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP  soft FB 6 masz najnowszy, ja na Twoim miejscu zostawiłbym sprzęty w spokoju (oczywiście możesz sprawdzić czy jest nowszy sterownik karty sieciowej), ale naprawdę proponuję wymianę FB 6, to według mnie na 100% wina modemu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Dzięki za przydatne informacje!

Chyba rzeczywiście po majówce podejmę ponowną "do trzech razy sztuka" 🙂 próbę wymiany FB6.

W dniach wolnych spróbuję jeszcze kilu resetów do ustawień fabrycznych, jeśli domownicy mnie nie zlinczują za brak sieci 🙂

Oczywiście dam znać, może ta moja pechowa przygoda zakończy się pozytywnie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP  wiesz moim zdaniem nie ma sensu męczyć siebie i przy okazji denerwować domowników resetami funboxa (ale jak uważasz), tak jak mówiłem lekarstwem jest wymiana na nowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

A czy w Twojej okolicy jest "tłok" na kanałach wifi? W aplikacjach do analizy wifi ile jest sieci?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Jest trochę sieci, ok. 15 na obu pasmach. Tak z 10 na 2.4G i 5 na 5G. Najsilniejsza z nich ma poziom ok. -65dBm (mój FB6 daje w tym samym miejscu -40dBm).

Ale ten radiowy "szum" nie jest przyczyną problemu, bo jak pisałem inny router (Asus RT-68) wpięty pomocniczo w celu obsługi drukarki do FB6 pięknie nadaje w 2,4GHz i nie ma zerwań itp. Zresztą nigdy nie było. Przedtem korzystałem z Huawei od Netii i nie było tego typu problemów.

A z FB6 nie wychodzi nic w 2.4GHz. Nawet -99dBm.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

@JarekP  sprawdź jeszcze jedno, spróbuj oddalić się z telefonem lub innym sprzętem (byle tym najstarszym) na granice zasięgu wifi (wyłącz i włącz wifi na sprzęcie) i zobacz czy nie przełączy się na pasmo 2,4 GHz z FB 6.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak WiFi 2.4GHz

Sprawdziłem to wychodzenie na granicę zasięgu, ale FB6 cały czas uparcie milczy w zakresie 2.4GHz, niestety.