Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

@slav72 

 

Czyli już coś wiem więcej, router do wymiany - tego chciałem potwierdzenia.... DZIĘKI !


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Temat dalej jest nierozwiązany, mimo prawie godzinnej rozmowy na infolinii z miłą Panią która starała się jak mogła, ale jednak monotematycznie przebiegała rozmowa... zapewniono mnie ze nie technicy a specjaliści się do mnie odezwą... równocześnie złożyłem na raz zgłoszenie techniczne i reklamację na usługę od dnia aktualizacji.... nie drążąc tu bardzo tematu pokaże Wam jeszcze listę "niby" odłączonych urządzeń jaką przedstawia Funbox 6.0 - Ciekawe bo moja sieć jest szczelna i znam każde urządzenie z adresu ip itp....

djwacpl_0-1694119191338.png

Ten router czy jak nazywa go orange "modem" Jest tak wspaniały ze nie zna czasów połączeń większości odłączonych urządzeń. Oczywiście monitoruję jego działanie swoimi metodami (jakie by nie były) by porównać zdanie specjalistów, gdyż Pan technik problemu nie dostrzegł.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2181
  • 8057
  • 32

Funbox 6 aktualizacja


@djwacplnapisał(-a)

Oczywiście monitoruję jego działanie swoimi metodami (jakie by nie były) by porównać zdanie specjalistów, gdyż Pan technik problemu nie dostrzegł.

 


niepotrzebnie się nakręcasz. Nie warto. Nic nie osiągniesz, a tam nikogo to nie obchodzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 618
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

@djwacpl Zastanawiam się dlaczego taki temat wątku... 

Podobną sytuację miałem w FB 3. Dodatkowo w zakładce "Moja sieć" miałem listę urządzeń podpiętych przez WiFi, których FB nazywał "PC-XXX". Zaciekawiony tą sytuacją zadzwoniłem do techników BOK. Rozmowa, a raczej mój monolog zdecydowanie wynikał z konsternacji technika. Jedyne co technik postanowił wydedukować w kontekście mojej historii, to to, że Orange nie ma dostępu do firmware FB a jedynie do własnego brandu. Po tej burzącej wszelkie nadzieje na merytoryczne wyjaśnienie informacji zakończyłem połączenie. 

Zdając sobie sprawę z niedoskonałości FB'ów i konfiguracji swojej sieci nie przejmowałem się tą sytuacją. Jednak, aby nakarmić swoją ciekawość, wykonałem hard reset FB. Lista urządzeń duchów znikła na jakiś czas, aby ponownie się pojawić.

Parę dni temu wymieniłem FB 3 na FB 6 i jak na razie urządzenia duchy nie nawiedzają FunBox 6.

Taka jest moja historia.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

Przy okazji wtrącę swoje "pięć groszy"...

slav72_0-1694178664118.png

...myślałem że posiadam Funboxa 😂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5759
  • 23368
  • 197

Funbox 6 aktualizacja

@djwacpl 

Temat duchów jest znany. Wpisz w wyszukiwarkę NO hasło "duchy" i zobaczysz kilka interesujących wątków.

Reasumując: to są (zupełnie nieszkodliwe) ślady logowania urządzeń z innymi adresami MAC. Przy niektórych urządzeniach z iOS i nowszych Android MAC zmienia się pseudo-losowo, więc liczba duchów rośnie z czasem. Nie wiadomo dokładnie skąd FunBox bierze te informacje oraz po co i w jakiej formie je przechowuje. Wygląda to na nikomu niepotrzebny kwiatek do kożucha, który może jedynie wzbudzić niepokój ale pomóc w niczym nie może. W dodatku prezentowane informacje są przekłamane (typ połączenia nie musi się zgadzać z rzeczywistością, nie wiadomo skąd FunBox "domniemywa" jaki był typ próby połączenia, ale chyba bierze to z jakiejś bazy/algorytmu MAC, nie z rzeczywistej historii połączeń, poza tym rejestrowane są nawet "połączenia", które nie doszły do skutku, co wprowadza dodatkowy zamęt).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 7017
  • 52

Funbox 6 aktualizacja

A wiadomo jaki jest changelog nowego softu? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2181
  • 8057
  • 32

Funbox 6 aktualizacja

Marzyciel. Może jeszcze git log?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 618
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

@tolekZ przekorą chcę rzec "Pogadaj z Max'em". Interesujące w changlelog'ach jest to co, dana aktualizacja firmware (brak dostępności do kodu) dokłada do użyteczności danego urządzenia w kontekście wykorzystania jego fizycznych możliwości. Ponadto, każda dodatkowa linia kodu, która stanowi lub ma w zamyśle kodera stanowić uśmiech właściciela urządzenia, jest nie zawsze widoczna. Tym samym śmię twierdzić, że changelog definiują zmiany dokonane, lecz nie zawsze widoczne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Wiem dobrze o tym, nie nakręcam się po prostu tak mam od dawna w sieci... dla swoich tematów.