Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

@djwacpl Wg mnie otrzymałeś odpowiedzi, które traktują definitywnie, choć kolokwialnie, Twoją "aktualizację" serio. Wg mnie turystyka drogą duchów w kontekście tego wątku jest hm...., nazwijmy to tajemnicą rzeczy martwych.   


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1523
  • 6586
  • 44

Funbox 6 aktualizacja


@pirenejnapisał(-a)

Marzyciel. Może jeszcze git log?


Wystarczy changelog, byle bez ogólnego "usprawnienia i poprawki błędów".

 Z Funboxa można przeczytać:

informacje prawne

 
Urządzenie dostępowe Orange FunBox wykorzystuje wolne lub otwarte oprogramowanie, takie jak np. jądro Linuksa, Busybox i Iptables, które jest objęte warunkami Powszechnej Licencji Publicznej GNU.


http://192.168.1.1/legal.html

GNU oznacza że muszą opublikować zmiany wykonane przez nich w otwartym oprogramowaniu ale nie muszą tego robić jeśli chodzi o część oprogramowania Orange. Jeżeli się mylę to proszę sprostować.

 


@Dawid_Parisnapisał(-a)

Ponadto, każda dodatkowa linia kodu, która stanowi lub ma w zamyśle kodera stanowić uśmiech właściciela urządzenia, jest nie zawsze widoczna. Tym samym śmię twierdzić, że changelog definiują zmiany dokonane, lecz nie zawsze widoczne.


Całego kodu backendowego user nie widzi i bardzo często zmiany to refaktoryzacja kodu, zmiana na wydajniejsze rozwiązanie (wynik jest nadal ten sam dla usera a więc "nic się nie zmieniło"), podbijanie zewnętrznych komponentów i integracja ich z oprogramowaniem i więcej...  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Funbox 6 aktualizacja



@Dawid_Parisnapisał(-a)

Ponadto, każda dodatkowa linia kodu, która stanowi lub ma w zamyśle kodera stanowić uśmiech właściciela urządzenia, jest nie zawsze widoczna. Tym samym śmię twierdzić, że changelog definiują zmiany dokonane, lecz nie zawsze widoczne.


Całego kodu backendowego user nie widzi i bardzo często zmiany to refaktoryzacja kodu, zmiana na wydajniejsze rozwiązanie (wynik jest nadal ten sam dla usera a więc "nic się nie zmieniło"), podbijanie zewnętrznych komponentów i integracja ich z oprogramowaniem i więcej...  


@tolekZgubiłem się w Twoim kontekście. Refaktoryzyacja kodu... Sądzę, że nie tędy droga. Sama encja kodowania w zamyśle kodera, jak i potencjalnego inwestora a co za tym idzie jego wytycznych (czyt.Opteratora) musi być transparentna w kontekście wykorzystania urządzenia. Dla podmiotów ujętych w zapiętych umowach to oczywiste. Dalej. Samo oprogamowanie urządzenia w kontekście jego użyteczności dla użytkownika "zero" (proszę wybaczyć sformułowanie) powninno być bez zarzutu. Ów Użytkownik nie potrzebuje dostępu backendowego. Tym samym podpinam się do konwersacji w tym temacie. Rzekłem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 aktualizacja


@Dawid_Parisnapisał(-a)

@djwacpl Wg mnie otrzymałeś odpowiedzi, które traktują definitywnie, choć kolokwialnie, Twoją "aktualizację" serio. Wg mnie turystyka drogą duchów w kontekście tego wątku jest hm...., nazwijmy to tajemnicą rzeczy martwych.   


Z tego co kojarzę na fb 3.0. dało się takaiego ducha namierzyć 🙂 prostym sposobem... mając nazwę przydziel mu ip z ręki... po kolejnej próbie logowania będzie jego adres mac


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Funbox 6 aktualizacja

@djwacpl Hmm... Nie praktykowałem. Próbowałeś? Nie do końca rozumiem tej praktyki. Adres MAC jest stały i nie powtarzalny dla danego urządzenia. Jego 48 bitów są są unikatowym identyfikatorem danego urządzenia. Dalszej części wypowiedzi kompletnie nie rozumiem.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5583
  • 22649
  • 186

Funbox 6 aktualizacja


@djwacplnapisał(-a)


...

Z tego co kojarzę na fb 3.0. dało się takaiego ducha namierzyć 🙂 prostym sposobem... mając nazwę przydziel mu ip z ręki... po kolejnej próbie logowania będzie jego adres mac


Nie, ponieważ założenie o stałości adresu MAC którego dane urządzenie używa w sieci WiFi nie jest obecnie spełnione.

https://macosx-faq.com/how-to-change-mac-address-iphone/

 

https://source.android.com/docs/core/connect/wifi-mac-randomization-behavior

 

Od wersji iOS 14 a także od Android 10 domyślne ustawienia systemowe telefonu są takie, że prezentowany adres MAC jest za każdym razem inny. To powoduje, że namierzanie tych duchów jest trudniejsze. W przywołanych przeze mnie we wcześniejszym poście tematach jest obszerniejsza dyskusja na ten temat. Jeszcze raz zachęcam do zapoznania się, unikniemy w ten sposób ponownego wałkowania tego samego tematu.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5583
  • 22649
  • 186

Funbox 6 aktualizacja


@toleknapisał(-a)

...

GNU oznacza że muszą opublikować zmiany

...

Hmm... ciekawe. I kto ma ich zmusić do tego? Jak można wiedzieć czy w części kodu który jest objęty licencją GNU nastąpiły zmiany, skoro cały kod jest niejawny? Serio, ktoś wie czy istnieją jakieś procedury na taką okoliczność?

 

Zwracam uwagę, że domaganie się jakiegoś rejestru zmian w kolejnych wersjach oprogramowania wynajmowanego przez Orange sprzętu nie jest niczym nowy. Istnieje nawet wdrożony(!) "pomysł" publikacji takich zmian w dedykowanym dziale NO, co prawda tylko dla dekodera ICU100. Symptomatyczne, że nawet w tym przypadku temat umarł śmiercią naturalną pięć lat temu. Linków nie podaję, ale znalezienie tych tematów jest łatwe.

Jestem realistą i obawiam się że nasze postulaty o udostępnienie jakiegoś rejestru zmian (jakiegokolwiek) nigdy nie spotkają się z pozytywną odpowiedzią. Nie wiem tylko czy jest to kwestia niekompetencji, czy świadomej arogancji wobec klienta.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1523
  • 6586
  • 44

Funbox 6 aktualizacja


@j131napisał(-a)

@toleknapisał(-a)

...

GNU oznacza że muszą opublikować zmiany

...

Hmm... ciekawe. I kto ma ich zmusić do tego? Jak można wiedzieć czy w części kodu który jest objęty licencją GNU nastąpiły zmiany, skoro cały kod jest niejawny? Serio, ktoś wie czy istnieją jakieś procedury na taką okoliczność?


Reverse engineering. Jeżeli coś takiego wyjdzie to jest wizerunkowa klapa. Żeby nie rzucać słów na wiatr to polecam wątek o polskim edowodzie. Jeśli chodzi o Orange to opublikowali kod aplikacji WiFi Calling (nie jest już aktywna ta aplikacja) ale to oznacza że licencje są brane pod uwagę. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1523
  • 6586
  • 44

Funbox 6 aktualizacja

Wygląda na to że proces dość rozwlekły w czasie jeśli chodzi o aktualizacje. Póki co nie ma najnowszej wersji na Funboxie 6. Ktoś dostał update w ostatnim czasie? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1801
  • 8736
  • 66

Funbox 6 aktualizacja

@tolek Moim zdaniem aktualizacja została wstrzymana ze względu na zgłaszane przez użytkowników błędy.