Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - Zdalne sterowanie, a problem z parowaniem WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 28
  • 1

Funbox 6 - Zdalne sterowanie, a problem z parowaniem WiFi

Bardzo to ciekawe, ale mniejsza z tym (bardzo się cieszę, bo zauważyłem, że na aplikacji Orange od FunBoxa mam rzeczy, których nie mogę włączyć w routerze jak harmonogram świecenia diod itd), oczywiście teraz dostęp zdalny pisze mi że jest włączony, ale nie jest włączony, coś przy zmianie softu się podziało. Ustawić tego nie mogę, bo podaje mi login, że mam zły. Zrestartowałem ustawienia, ustawiłem zdalny dostęp i dioda od WiFi nie miga. Można powiedzieć, że sprawa została rozwiązana. Rozwiązanie problemu było poczekać na aktualizację software, która nie byłą dostępna z pozycji sprawdzania aktualizacji. Zastanawiam się jedno, czy uruchomienie aplikacji na Androidzie od Funbox i grzebanie tam po ustawieniach, próbowanie włączania funkcji, który wcześniej nie miałem dostępnych z pozycji 192.168.x.x spowodowało jakieś wymuszenie aktualizacji w routerze, żeby router, mógłby obsługiwany w pełni z telefonu? Hmmm... Ciekawe, tak czy tak dziękuję bardzo za pomoc!


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8971
  • 75

Funbox 6 - Zdalne sterowanie, a problem z parowaniem WiFi

@Dulson Nie tylko Ty miałeś problem z ustawieniem zdalnego dostępu po aktualizacji oprogramowania https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Zdalne-logowanie-do-Funbox-6/m-p/398805


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Funbox 6 - Zdalne sterowanie, a problem z parowaniem WiFi

@Dulson 

No i fajnie.

Dwie rzeczy się dowiedzieliśmy.

Po pierwsze tytułowy problem migającej diody dotyczy klasycznej wersji oprogramowania, w nowej nie występuje.

Po drugie, po tej zmianie wersji jest niezbędny reset do ustawień fabrycznych, bo w przeciwnym wypadku niektóre opcje nie działają poprawnie, w tym nie da się ustawić dostępu zdalnego.

Natomiast czy Twoje działania jakoś wpłynęły na to ze dostałeś aktualizację, to nie wiadomo. Oficjalna egzegeza jest taka, że:

1). Opcja wymuszenia aktualizacji jest tylko na ozdobę i niczego nigdy nie jest w stanie wymusić.

2). Aktualizacje są rozprowadzane do klientów partiami, według tajnego klucza, w dośc dużych odstępach czasu.

3). Wielokrotnie zdarzało się że klienci skarżący się na coś na NO dostawali aktualizację podejrzanie szybko, ale zapewne jednocześnie musieli mieć otwarte zgłoszenie problemu. Jeśli zgłaszałeś problem w BOK, to pewnie to właśnie taki przypadek, jeśli nie zgłaszałeś, to raczej fakt że dostałeś aktualizację akurat teraz to normalny przypadek. Tak czy owak potwierdza to magiczny wpływ NO na rzeczywistość.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 28
  • 1

Funbox 6 - Zdalne sterowanie, a problem z parowaniem WiFi

Żadnego problemu nie zgłaszałem w BOK.