Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3 - problem z włączeniem


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3 - problem z włączeniem

Witajcie,

 

Posiadam Funbox 3.0 i mam problem przy włączaniu urządzenia. Za każdym razem jak z jakiegoś powodu restartuje funboxa to włącza się kilka minut. Wisi w momencie jak już świecą się na zielono wszystkie wymagane diody (wifi, internet, światłowód) oprócz zasilającej. Taki stan trwa kilka minut. Nic nie działa w tym momencie (wifi itp). Po kilku minutach zaświeca się dioda zasilania i funbox ożywa. Niestety w dn. dzisiejszym przez 30 minut sytuacja się nie zmieniła i tak go zostawiłem wychodząc z domu. Funbox wisiał na stanie jak wyżej opisałem. Czy jest to znany problem? Można to jakoś rozwiązać czy zostaje już tylko telefon do Orange i wymiana urządzenia?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 - problem z włączeniem

@ptasiekkTak tylko wymiana nic nie zrobisz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3 - problem z włączeniem

Bym radził posprawdzać też napięcie w gniazdkach w domu.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 - problem z włączeniem

@Piotrekk85Każdy router czy TV LED będzie już działał przy 55 V a tu jest inny problem ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3 - problem z włączeniem

Bardziej mi chodzi o likwidację mozliwej przyczyny.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 - problem z włączeniem

@ptasiekkI jak wymieniłeś router ? @Piotrekk85 Jeśli świecą się wszystkie diody oprócz zasilania to nie wina zasilania jak myślisz ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3 - problem z włączeniem

Błędne napicię może to powodować, ew użycie słabej jakości przedłużacza bądź rozgałęźników. Oczywiście wymiana funboxa na dziś jest potrzebna ale kolejny egzemplarz może (choć nie musi) się uszkodzić. Nie wiem czy inne urządzenia typu RTV nie popsuły się ostatnio autorowi tego wątku.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3 - problem z włączeniem

@Anonim Router jeszcze nie jest wymieniony. Wróciłem w niedzielę do chałupy i działał więc nie mam ciśnienia na wymianę ale to zrobię. Mam nadzieję, że w tym tygodniu. Ciekawe jest to, że jak się już włączy działa bez zakłóceń. Nie wiesza się. Zapominam o jego istnieniu. Jedyne co mnie boli w Funbox to bardzo słabe radio. Gdyby była taka możliwość to zrezygnowałbym z niego na rzecz innego sprzętu.

 

@Piotrekk85 Napięcia sam nie sprawdzę. Wcześniej problemów nie było. Pod tą samą listwę podłączony jest D-Link Corv i nie ma żadnych problemów z działaniem. Włącza się normalnie. Sam PowerLine też nie zakłóca pracy Funboxa bo jakiś czas temu robiłem eksperyment, że na czas włączenia Funboxa odpinałem D-Linka i nadal włączenie było bardzo długie. Jak będę miał wolną chwilę to postaram się przepiąć gdzieś indziej Funboxa i zobaczymy czy coś to zmieni. Chyba, że za niskie napięcie mogło uszkodzić Funboxa?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3 - problem z włączeniem

@ptasiekkJak już to bardziej podejrzewam uszkodzenie samego zasilacza od FB niż problem z siecią elektryczną  


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3 - problem z włączeniem

@Anonim To muszę chyba sprawdzić jaki jest tam zasilacz. Może mam taki w "kolekcji". Nie zmieni to faktu, że wymienię całego FB ale zaspokoję swoją ciekawość. Szczęśliwy mężczyzna