Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

@pirenej zapytam tak, po co narażać się na dodatkowe koszty skoro jak powiedziałeś technikom kabelek może nie pasować i posłuży ewentualnie jako pilot? Pilota w peszlu można wykonać ze sznurka, linki, żyłki czy elastycznego drutu (na pewno tańsze rozwiązanie niż światłowód jako pilot 😉). Ja bym nie komplikował, peszel z pilotem wystarczy technikom.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

@slav72, najprawdopodobniej będzie pasować. A jak nie podpasuje - patrz druga moja wypowiedź.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

Jednak ja wychodzę z założenia że "najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze" i dalej przystaję przy tym co zaproponowałem w moich postach, no ale jak kto woli (moje odpowiedzi to tylko propozycja).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

@maslan: przyłączam się do zdania @slav72 , samodzielne kładzenie światłowodu jest złym pomysłem, zupełnie z innej bajki niż samodzielne kładzenie przewodów miedzianych.

Zamiast się nad tym zastanawiać, to skoro mieszkanie jest gruntownie remontowane, na tym etapie lepiej zająć się rozsądnym rozplanowaniem instalacji i położeniem rurek/kabelków ethernet. Położenie światłowodu lepiej zostawić monterom. Przejrzyj forum, sporo już było podobnych tematów.

Wygląda na to że dokładnie wiesz czego oczekujesz od swojej sieci LAN, upewnij się że Twoje oczekiwania będą kompatybilne z pomysłami Orange - czy będziesz zadowolony z proponowanej topologii sieci, czy będziesz chciał jednak jakiś inny pomysł zaimplementować. Czy rozwiązanie ze zintegrowanym FB/ONT jest dla ciebie OK czy musisz/wolisz mieć własny ruter (przy IP TV może się to nie opłacić), jak duży obszar chcesz pokryć WiFi i z jakiego źródła. Od tego zależy gdzie ostatecznie kabel światłowodowy będziesz chciał zakończyć a gdzie będzie lepiej położyć skrętkę (pod połączenia gigabit ethernet).

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 19
  • 0

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

Doceniam wasze rady ale to oznacza że funbox będzie wisiał nad drzwiam wejściowymi i a można tego uniknąć i wrzucić tam gdzie chce mieć własnego switcha, nasa oraz raspberry na dockery

Pewnie skończy się peszlem faktycznie. A ktoś choć wie jaki światłowód stosują jakie mogą byc maksymalne łuki?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

@maslanMinimalny promień skrętu to 2-3 cm średnicy. Grubość do 3mm. Z kewlarem w środku. Wydaje mi się , że jak masz w planach Centrum Zarządzania Wszechświatem w domu, to tam powinien stać modem i powinieneś wykonać LAN 2x kabel do każdego punktu minimum kat 5e (om rurce Peszla nie wspomnę)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

@maslantak jak pisze @agat13 . Żadne tam "nad drzwiami". Światłowód do centrali. Znacznie lepszy pomysł. Z centrali gwiazda bardzo dobrej jakości (nie żałuj na to) skrętki do wszystkich pomieszczeń, nawet gdyby to oznaczało na jakimś odcinku pokrywanie się skrętki ze światłowodem. No i pewnie, dlaczego nie na bogato, po dwa kabelki lepiej niż po jednym.

Takie moje 0,03PLN.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 19
  • 0

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

na wszelki wypadek 6e od razu nie będę się do gigabita ograniczał kto wie czy za 10 lat mój komputer kwantowy do łamania enkrypcji nie będzie potrzebował szybszego łącza 😄

Dzięki 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 19
  • 0

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

No właśnie, dokładnie tak zamierzam, ale ty sugerowałeś chyba ( tak zrozumiałem) abym sobie darował światłowodową rozkminę i pociągnął skrętkę pod drzwi wejściowe gdzie zawiśnie funbox 😄 No niewazne, dzięki za rady chyba zrobię tak jak radzicie (od każdego po trochu 😉 )


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Funbox 3.0 - samodzielnie położony światłowód

@maslanTylko wtedy zarabianie końcówek trudniejsze. Ale jaknajbardziej.