Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

Witam. Czy do Funbox 3.0 mogę zastosować hub usb w celu podłączenia dysku usb i drukarki jednocześnie? Czy powinien być to hub aktywny? 

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

@jawatm możesz podłączyć jedno urządzenie do portu USB. Router dwóch urządzeń nie rozróżni. Z aktywnym USB nie testowałem.

Z pasywnym USB uważaj, bo maksymalne obciążenie portu USB, to 500 mA. Przy dwóch urządzeniach i rozgałęźniki pasywnym można uszkodzić USB w routerze. Dysk USB mocno obciąża, chyba, że dysk ma zasilanie zewnętrzne. Drukarka nie obciąża tak portu USB, bo zasilane jest z sieci.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

Funboxy mają problemy z zasilaniem innych urządzeń. Nawet hub aktywny często nie działa. Jak nie podłączysz, to nie sprawdzisz, chyba że znajdziesz osobę, co ma dokładnie te same modele urządzeń - co na forum bywa trudne.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

@jawatm  nie możesz dysku podpiąć pod komputer i udostępnić w sieci?

Gro komputery ma włączone cały dzień, więc tu nie widzę problemu, drukarkę do FunBox podepniesz wtedy bez problemu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

@Anonim Tak samo odwrotnie. Udostępnić drukarkę...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

Nawet nie wiedziałem że FB ma gniazdo usb aktywne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

@ketrasaArtur Z tego, co pamiętam (kiedyś z dyskiem zewnętrznym na FB3.0 walczyłem), to port USB  ma 1A, ale zastosowanie aktywnego HUB-a z własnym zasilaniem powinno rozwiązać problem (widziałem na allegro takie 4-portowe z wyłączanymi oddzielnie portami wyj i z własnym zasilaniem za niewielkie pieniądze). To tylko teoria, bo sprawdzę jak założą mi FTTH. Może warto porobić takie testy i np. sprawdzić dyski SSD, które powinny mieć zdecydowanie pobór prądu mniejszy od HDD. Droższe i mniej pojemne ( te w ludzkich cenach) ale jakieś rozwiązanie jest...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

@agat13 najczęściej routery mają zasilacze 1 A, więc obciążenie portu USB do 1 A? Gdzie rezerwa mocy dla routera i do tego grubość ścieżek na płytce routera. Już lepiej zastosować dysk sieciowy niż kombinować z portem USB w routerze. Przy dysku sieciowym jest więcej możliwości j stabilniejsze działanie. U siebie raz podłączyłem dysk USB do LiveBox-a, następnie udałem się po dysk sieciowy. Takie rozwiązanie działa u mnie już 11 lat. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 3.0 rozgałęźnik usb

@ketrasaArtur Trudno się nie zgodzić. NAS i po bólu...Jednak pytanie było o USB w modemie, więc się odnoszę. U mnie w FB2.0 zasilacz jest 2A, więc i w FB3.0 tez taki musi być-zapas więc jest. Z drukarka tez można sobie poradzić stosując print serwer. Wszystko w sieci i pozamiatane.