Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

Witajcie,

Mam problem z Funboxem 3.0

Skonfigurowałem usługę DDNS aby móc dostać się z zewnątrz po nazwie domeny a nie IP, i po mimo skonfigurowania NO-IP oraz ChangeIP żadne z nich się nie aktualizuj - więc wskazuje na błędne IP. Restarty urządzenia nie pomogły, a infolinia twierdzi, że to jest router dla zwykłych "śmiertelników" odbiorców internetu i nie wspierają zaawansowanej konfiguracji.

Pomimo tego, chciałem testować dostęp z zewnątrz, skonfigurowałem (włączyłem) opcję zdalnego dostępu, jednakże po IP i porcie z konfiguracji też nie da się dostać do mojego urządzenia.

Co dziwne, na canyouseeme.org po wpisaniu IP i portu, dostaję zwrotkę że z zewnątrz mnie widać na tym adresie i porcie. Kompletnie nie wiem gdzie może leżeć problem.

Mam do tego kilka pytań :

1. Czy w momencie wyłączenia firewalla i DHCP na funbox i podłączeniu za nim swojego routera na którym skonfiguruję DHCP, DDNS i przekieruję porty, funbox powinien wpuścić ruch dalej i konfiguracja z następnego urządzenia będzie miała zastosowanie i możliwość wystawiania usług na zewnątrz?

2. Być może powinienem coś jeszcze skonfigurować aby ten dostęp działał?

3. Jeżeli na pytanie nr 1. odpowiedź brzmi nie to czy jest możliwość podłączenia swojego urządzenia pod światłowód jako pierwszego w lokalu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

ONT zamontowany z Funboxem 2.0 którego od razu zamieniłem na swój router asus rt-ax88u, zalogowałem się bez problemu do sieci i po ustawieniu vlan na 35 (dla internetu). Szybkie przekierowanie portów + konfiguracja DDNS (Asus jako provider) i wszystko pięknie widać na zewnątrz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

@pr0woKator Witam , jak chcesz, podłączyć własne urządzenie to musisz, mieć przed wszytki urządzenie ONT zewnętrzne do sygnału światłowód, a raczej funbox 3.0 ma wbudowane i to może być problem z konfiguracją. i podłączenia własnego urządzenia.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

Zadzwoniłem na infolinie, powiedziałem że nie chcę tego funboxa 3.0 tylko zewnętrzny ONT + swój router, bo funbox 3.0 po prostu nie daje mi możliwości dostępu z zewnątrz. Pan z infolinii przyjął zgłoszenie i powiedział że wymiana będzie kosztowała 129 zł. Czy komuś zrobili to jednak za free


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

@pr0woKator  Nie , A to opłata jest za technika na życzenie 129 zł modem i ONT jest za darmo.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

@pr0woKator po porcie WAN może być blokowany dostęp do routera, bo kiedyś było przejęcie IP DNS w routerze, co umożliwiało przekierowanie na niebezpieczne strony. Osobiście bym tego z zabezpieczeń nie ruszał. Jak chcę się dostać do routera z zewnątrz, to korzystam z TimeViwer-a. Można również z routera wewnętrznego, jak napisałeś w punkcie 1, oczywiście z otwarciem portów.

 

Swój router możesz podłączyć bezpośrednio z pominięciem FunBox-a, ale musi być ONT oraz Twój router musi obsługiwać VLAN. Nie wszystkie routery mają potrzebne opcję do Internetu Orange.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

możesz zrobić własny dynamiczny DNS za pomocą cloudflare i jego API, musisz mieć własną domene i jakiś serwer w sieci lokalnej np. raspberry pi.
poradnik 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

Dzwonił rano technik z wiadomością, że nie montują ONT dla klientów prywatnych i że mi tego nie zrobią. Powiedziałem, że jak nie dostanę ONT to wypowiem umowę bo mi taki internet bez możliwości wystawienia na zewnątrz nie jest potrzebny. Powiedział, że będzie dzwonił do Orange ze swojej strony i pytał czy mu pozwolą zamontować, czekam na informacje... Dam znać co z tego wyszło.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

Czy nie potrzebujesz też revDNS?

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

Nie planuję uruchamiać serwera pocztowego lokalnie, a do innych rzeczy nie wiem czy będzie potrzebny?

Główny cel to udostępnienie na zewnątrz serwera NAS, Monitoringu i innych systemów "smart home": kocioł, rekuperacja, supla.org itp.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 nie działa DDSN i dostęp zdalny

Jak już się tak rozpisuję to powiem jaki mam plan na sieć docelowo:


ONT -> Asus rt-ax88u -> Netgear GS728TP-200EUS

 

NA routerze będzie DHCP, DDNS, NAT/PAT, i pakiety będą leciały dalej do switcha i po jego stronie planuję konfigurować VLANy. Czy to zadziała? Teraz nie wiem, przekonamy się jak zacznę konfigurować 😉