Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 internet w domu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 internet w domu

Witam posiadam FunBoxa 3.0 I chciałbym mieć internet również na dole domu jednorodzinnego w gniazdkach do kótrych bedzie w przyszłości podpięty Pc i Telewizor w Multiroomie Jakie potrzebuje urządzenia do tego żeby to działało sprawnie. ? 

32 ODPOW. 32

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Funbox 3.0 internet w domu

Do lepszego sygnału Wifi w pomieszczeniach odległych od routera możesz od Orange wypożyczyć wzmacniacz sygnału Smart WIFI Box . Jeśli chodzi o LAN to kup kabel kategorii 6.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 internet w domu

Wifi akurat działa bez problemu.  Tylko wolał bym na parterze mieć  po kablu wszystko i w gniazdkach czy switch może mi w tym pomóc  ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Funbox 3.0 internet w domu

Tak tylko jeśli chcesz skorzystać z usługi Multiroom to wybierz Switcha niezarządzalnego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 3.0 internet w domu

Cześć. Pytanie, masz kable ethernet ułożone w domu w sieć?:Jeśli tak to kwestia wykonania LAN i podłączenia ich do switcha w routerze. Jeśli nie to musisz użyć transmiterów sieciowych. . Napisz jak to u Ciebie wygląda . Pomożemy coś dobrać


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 internet w domu

Jakieś konkretne modele proponujesz? Czyli jak dobrze rozumiem to z Orange Funboxa 3.0 lecę skretka na dół tam podpinam switch i potem tego switcha do gniazdek tak ?

Jestem właśnie w trakcie remontu i nadszedł czas na decyzję jeśli chodzi o rozprowadzanie Internetu. Jestem trochę zielony w tym temacie.

 

_______________

* Scalenie dwóch postów w jeden – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Funbox 3.0 internet w domu

Dokładnie. Ja używam switcha: TP-Link 5p LS1005G


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 internet w domu

Spróbujemy czy będzie działać 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 internet w domu

@przemas92 masz remont w domu i chcesz rozprowadzić przewody LAN? Proponuję więc następujące rozwiązania, podpowiedzi:

Najlepiej zrobić sobie jeden centralny punkt, do którego będą sprowadzone wszystkie kable LAN. Nie polecam koło routera, bo sytuacja może ulec zmianie i bez sensu jest koło routera wykonywać główny węzeł. Najczęściej główne skrzynki robi się na strychu, poddaszu lub w piwnicy. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli między strychem a piwnicą pociągniesz minimum dwa kabelki. W piwnicy i na strychu proponuję założyć skrzyneczki z zasilaniem 230 V, najlepiej dwa gniazdka. Załóżmy, że w piwnicy robisz główny punkt, do którego będą schodziły wszystkie przewody LAN z pomieszczeń w domu. Tam umieścisz switch-a niezażądzanego i będziesz mógł z tego punktu rozprowadzać sygnał internetowy po mieszkaniu. Od routera do skrzynki w piwnicy proponuję poprowadzić również dwa przewody. Jeden z nich będzie dosyłał sygnał z routera do switch-a w piwnicy.

To takie rozwiązanie może trochę drogie, ale jak masz remont, to lepiej okablować możliwie jak najwięcej, niż później ponownie wiercić dziury i kombinować z ukryciem skrętki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 3.0 internet w domu

@ketrasaArtur Bardzo precyzyjnie wyjaśnił rozwiązanie. Ja dodałbym jeszcze, że warto położyć po 2 skrętki w miejsca "multimedialne" (gdzie urządzeń będzie więcej niż jedno -dekoder, konsola, access point). Eliminuje to dodatkowe użycie switcha w tym punkcie