Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@r66 Niestety nie polecę odpowiedniego routera ze wsparciem NET+TV+VOD na którym wszystko będzie w 100% działać. Musisz przeczytać temat zapodany przez @-brtk- i wyciągnąć wnioski.

 

Jestem ciekaw czy poleci wszystko na TP-Linku. Post


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Od kilku dni jestem nieszczęśliwym posiadaczem funboxa 3.0, zasięg słaby, pasmo 2,4 Gh powolne i brak możliwości wymiany routera. Przeczytałem cały wątek i widzę że Orange nie  ma zamiaru pomóc swoim klientom choć wymagałoby to od nich jedynie odrobiny dobrej woli, opcja Bridge w funboksie lub możliwość wymiany funboksana na inny ONT. Cóż jednego jestem pewien Orange Światłowód to nie jest coś co można polecić bardziej wymagającemu klientowi, szkoda że uwierzyłem koledze pracującemu w tej firmie który przekonywał mnie że wymiana routera jest możliwa. Wielki minus dla Orange


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Poproś o wymianę na ont + funbox 2.0, wtedy fb 2.0 wkładasz do pudełka a router montujesz jaki chcesz, już inną kwestią jest jego konfigurcja, którą wykonujesz ty i Orange ten fakt nie interesuje, chyba że linia Ekspert.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Piszecie, że router musi obsługiwać VLAN-y. Ja chcę tylko internet bez żadnych TV i telefonu. Mam router TP-LINK W9980, który nie ma VLANów ale ma możliwość ustawienia VLAN ID. W tym przypadku 35. Czy to wystarczy abym mógł go podpiąć pod ONT i będzie działał bez obsługi dodatkowych VLAN-ów? Powtórzę , że chcę tylko Internet.

 

Bez tytułu.jpg

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Mam nadzieję, że jak najszybciej Funbox 3 otrzyma możliwość pracy wyłącznie jako modem ONT i możliwość podłączenia zewnętrznego routera. Funbox 3 działający jako router to porażka. Zainstalowany procesor i ilość pamięci nie pozwalają na płynną pracę w bardziej złożonej sieci domowej. Zasięg WiFi jest tragiczny. Przy podłączeniu kilku urządzeń router zaczyna się dusić. Mam obecnie podłączone pod WiFi: 4 smartfony, 2 tablety, drukarkę atramentową, Xboxa i laptop a po kablu 3 PC, drukarkę laserową, TV i amplituner. Mój router w odróżnieniu do Funbox 3 doskonale sobie z tym radził.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ludzie myślą, że router ma tylko udostępniać internet, ale tak naprawdę jak sama nazwa mówi router zajmuje się przede wszystkim routingiem, to centrum gdzie zarządzamy naszą siecią. Mój router obsługuje do 300 000 sesji danych. A ile pociągnie Funbox? Gdzie QoS?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wiem.  Znam  ten  opis. Ale mi chodzilo  o  to  czy router  tp-link w9980 obsluzy mi sam  internet bez voip i tv bo  ich nie  chce. Chodzi mi o sam  internet. Czy ten model wystarczy podlaczyc do ONT bez zadnych  switchy gdyż moim zdaniem do samego netu wystarczy w nim obsluga jednego VLAN ID.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi 
to uda się coś z tym bridge ? czy możemy zapomnieć o Funbox 3.0 aby działał w tej opcji,,,  bo temat się ciągnie i nic z tego nie wynika