Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@mrt Ponieważ można zamiast Funboxa mieć własny router, dużo bardziej zaawansowany.

@Radi pamiętaj żeby powiedzieć Technikowi podczas rozmowy telefonicznej, że chcesz FB2.0 z ONT i bez tego nie przyjmiesz instalacji.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX Taka prawda, jedyna opcja to wymuszenie FB2 + ONT przy instalacji, bo jak potwierdza forum, dział techniczny i moje własne doświadczenia, wymiana urządzenia po podłączeniu usługi graniczy z cudem. Dzisiejsza próba? "Nie da się. Bo do pańskiej usługi przypisany jest Funbox 3, co widzi pan na koncie. Nawet jak pan złoży reklamację, że coś nie działa, to i tak dostanie pan Funboxa 3, nie wymieniamy urządzeń na żądanie." 😉

 

Zastanawiam się, czy to jest naprawdę taki problem dla Orange, wymienić jednemu klientowi urządzenie, które jest na stanie w magazynie w salonie i rzeczony salon potwierdza, że może mi je bez problemu wydać do ręki, jak tylko będę miał zgłoszenie wymiany... 😄

 

Szkoda, że od początku nie wiedziałem o tym, jak wygląda sytuacja z FB3, gdybym wiedział, to bym się szarpał wcześniej. Problem w tym, że pan sprzedawca zapewniał, że nie ma problemu z podłączeniem własnego routera i nie będę musiał zmieniać niczego w konfiguracji sieci. 😄 

 

@mrt Uzupełniając wypowiedź Boraxa - w przypadku Funboxa 2 + ONT masz przede wszystkim dowolność, możesz wyrzucić Funboxa i obsługiwać sieć po swojej stronie tak, jak Ci się żywnie podoba.

 

Nie musisz na przykład wkurzać się, że ktoś ogranicza Ci możliwość konfiguracji podstawowych opcji na siłę. Z drugiej strony możesz sobie na przykład bezproblemowo postawić VPNa, możesz skonfigurować sobie failover łącza, jeśli potrzebujesz, masz firewall z prawdziwego zdarzenia... 😉

 

 

 


Capture.PNG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Felipe

@rahnie

Potwierdzam, 600 Mbit na ER-X z włączonym Hardware Offloading działa jak ta lala 😄

CPU grzecznie "śpi" (2-8%) podczas speedtestu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Krzysiek_12345 Czyli zgodnie z przewidywaniami. 😉 

 

ER-X może i jest urządzeniem z "niższej" półki, ale radzi sobie doskonale z większością rzeczy. Dopiero jak odpalisz DPI albo postanowisz postawić VPNa bezpośrednio na routerze (da się, tylko się trzeba pobawić) zauważysz pewne braki wydajności. 😉

 

Ech, tęsknię za tym urządzeniem. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@rahnie

 

No właśnie konfiguruje OpenVPN i polegam na tym polu.

Tzn wygenerowałem wszystkie klucze na ER-X, potem zdjąłem hasło (bo klient jest na tomato) i niestety u klienta nie chce się odpalić pakiet a u mnie przy uruchomieniu serwera wywala błąd.

 

Próbowałem przenieść konfiguracje ze starego serwera OpenVPN na tomato, a klienta na tomato zostawić jak jest. I tutaj też mam problemy (są różne nazwy plików kluczy).

 

Sorki za OT 🙂

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

No i pojawia się problem. jutro mam mieć instalowany światłowód. przed chwilą do mnie dzwonił technik że utro przychodzi z modemem. Powiedziałem że chcę Fun boxa 2 i mimo że zapewniono mnie  na infolinii że da radę tak załatwić, technik powiedział że nic nie ma takiego wpisanego w zleceniu. zapytałem czy będzie możliwość zainstalowania Fb2.0 powiedział że nie wie czy baza mu to przepuści. no i w tej chwili już się zaczynam denerwować że będzie lipa. Ładnie to wygląda tylko u konsultanta na infolinii


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Radi, jakiś FunBox musi dostarczyć, inaczej internet nie pójdzie Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Tak. Ale fb 3. A nie fb 2. Zapewniano mnie ze fb 2 da rade zalatwic i ze taka adnotacje zaznaczyli w zleceniu. Technik mowil ze nie ma adnotacji. Ze postara sie zalatwic fb 2 ale nie wie czy mu baza to przyjmie. O tym mowie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Radi, a dlaczego nie chcesz FB3.0 ? Jeśli pisałeś to przepraszam za pytanie Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To zrezygnuj z zamówienia i złóż nowe.

Ps. Rady by wyrzucać funboxa 2 po otrzymaniu są trochę nieprawidłowe. Można go schować. Na koniec umowy trzeba go oddać. Brak zwrotu to 300 zł.