Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Chce miec fb 2 by podlaczyc wlasny router do ONT. O tym jest ten temat. Nie bede składal zamowienia drugi raz bo to nic nie zmieni. Zobaczę z czym jutro przyjdą i napisze Wam. Mój post jest tylko informacyjny w stylu "Moje boje z..."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wg mnie szkoda czasu Twojego i technika. Jutro sobota więc zanim ktoś zatwierdzi i technik wdzwoni na infolinię wsparcia, minie sporo czasu. Lepiej skontaktować się dziś z BOK i tam wyjaśnić jakie dane są w zleceniu. Ew poprosić doradcę by zarejestrował interwencję w tej sprawie.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

nie powinno byc zadnego problemu z funboxem. na zleceniu jest pewnie fb3 bo ten jest dedykowany ale to monter na miejscu decyduje jaki sprzet klientowi wyda. rozne sa sytuacje np klient ma wybudowana wlasna siec ethernet w mieszkaniu i chce aby ftth zakonczyl sie zaraz za drzwiami a router chce miec w pokoju a nie w przedpokoju. wystarczy go poprosic o ty by zostawil 2.0.

po co rezygnowac i skladac nowe zamowienie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Technik by zmienić rzeczy na zleceniu musi mieć zgodę z infolinii wsparcia plus fizycznie ze sobą sprzęt. O ile te pierwsze w sobotę jest trudne...

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Miejmy nadzieję, że tak będzie. Niedawno dzwonił do mnie konsultant w celu potwierdzenia terminu. Pytałem go o FB 2. Powiedział podobnie jak w poście wyżej ale zasugerowal mi , że mogę kupić własne ONT. Zapytałem czy nie są one parowane po adresie MAC, odpowiedział, że w żadnym wypadku. Jedynie , że nie będę miał wsparcia technicznego od ONT do komputera. Czyli z tym parowaniem to nieprawda???


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Informacja dla tych którzy nie chcą FB3.

Pamiętajcie że w przypadku łącza 600 Mbit oczywistość nie jest taka oczywista że wasz router pociągnie całe 600 Mbit a tym bardziej WiFi. FB2 daje radę z pasmem po LAN-ie ale WiFi wyciąga połowę. Wydajność routerów konsumenckich trzeba sprawdzić na forach bo takich za wiele nie ma. Sprzęt z alternatywnym Tomato nie uciągnie 600 Mbit - sprawdzone na Linksysie EA6900 na Tomato (odpowiednik RT-AC68U). W Tomato za to można bezproblemowo ustawić vlan 😉 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ale po co Ci kupowac ont skoro mozesz dostac od orange? pytam sie bo za bardzo sie nie znam w konfiguracjach itp tematach, niestety


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wlasne ONT gdyby mi nie dali fb 2


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

jezeli prosby o ont i funboxa nie pomoze to powiedz ze rezygnujesz z uslugii. zaraz bedzie tysiac telefoniw i zmiana decyzji :). spokojnie dostaniesz ont i fb2 i nie ma tu nic do tego ze to sobota


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

I tak wtedy zrobie. Na wejsciu od razu zapytam z czym przyszli.