Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


napisał(-a)

Kierus57 napisał(-a):
To dlaczego od razu nie zamówiłeś ont i FB 2.0? 

 

Bo się "nie dało". Tak jak i dwa razy się "nie dało" wymienić, niedługo będę próbował po raz trzeci. 😛


Dziwne. Mam rozumieć,że wmawiano Ci,ze tylko FB 3.0 i nic innego?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32603
  • 37843
  • 1375

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

W niektórych technologiach nie ma wyboru.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


@Piotrekk85napisał(-a)
W niektórych technologiach nie ma wyboru.

@rahnieczy masz taką technologię , o której wspomina @Piotrekk85 ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32603
  • 37843
  • 1375

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Tak naprawdę nie ma jakiejś listy więc to do końca niewiadomo jak jest.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Witaj światełko, żegnaj koncentryku 😄

Moja przygoda odnośnie poszukiwania rozwiązania "nie FB3" zakończyła się pomyślnie. Już podczas wizyty w salonie Orange zaznaczyłem że nie chcę FB3 a FB2 plus ONT. System nie przyjął "takiej propozycji" ale pan zaznaczył w uwagach że klient chce FB2 🙂 Dziś przyszli technicy ze sprzętem i w nieco ponad 3 godziny zamontowali co trzeba. Generalnie w salonie w Zielonej Górze było bardzo uprzejmie i konkretnie. Żadnego złego słowa powiedzieć nie mogę, wręcz przeciwnie. Konsultant dzwonił tu i tam aby dowiedzieć się co zrobić aby system "przyjął opcję z FB2" a klient otrzymał sprzęt który jemu bardziej odpowiada.

 

Wieczorkiem posprawdzałem na speedteście to i owo.

Po LAN-ie z FB2: 615/62 Mbit

 

Na FB2 WiFi (5GHz) nie przekroczyło 240 Mbit, natomiast na Unifi (spięty LAN-em z FB2) osiągnąłem 550 Mbit.

Na Linksysie EA6900 z Tomato, 240 Mbit na LANie i WiFi (nie wiedzieć dlaczego tak mało...)

 

Upload zawsze nieco powyżej 60 Mbit. Ping 3-10 ms.

 

 

PS

Niestety chyba straciłem swój pierwotny login na forum. Usunąłem konto na którym miałem zarejestrowanego prepaida (chciałem go przenieść na konto Neostrady ale jako "rejestrację bez loginu i hasła"). Po jakimś czasie okazalo się że straciłem dostęp do forum. Sorki za OT ale jeśli przeglądają to admini, czy można jakoś przywrócić do życia poprzednie konto? Konto (numer tel.) na którym był "podpięty" login do forum niebawem zostanie ponownie aktywowane.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Krzysiek_12345, spróbuj wywołać do tablicy @Piotrek. Może On coś wskóra w temacie konta?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 182
  • 1071
  • 27

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Anonim dzięki za oznaczenie w temacie konta na forum 🙂

@Krzysiek_12345, już piszę do Ciebie prywatną wiadomość, zobaczymy co uda się zrobić.

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Krzysiek_12345, Linksys z Tomato wyciąga tak mało, ponieważ prawdopodobnie to CPU zajmuje się NATowaniem i mocy brakuje na więcej. Kiedyś było tak w TP-Linkach, wspomaganie sprzętowe NAT na alternatywnym sofcie było wyłączone. Na oryginalnym sofcie powinna być pełna prędkość.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX

 

No właśnie patrzę na CPU i max stress to niecałe 70%.

Jestem na etapie konfiguracji ER-X + Unifi. Jeśli ten zestaw pociągnie całość pasma (właściwie to ER-X bo Unifi daje radę), to Linksys pójdzie do żony/teściów i zastąpi wysłużony Netgear 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Krzysiek_12345 "Na koniec moje spostrzeżenie:
Wypróbowałem również tańszy 5-portowy router EdgeRouter X SFP, który maksymalnie osiągał transmisje z internetu na poziomie ~400 Mbps. Niestety przeszkodą stał się procesor, który pracował na 100% i dalej nie pomógł. Konfiguracja z obu routerów jest podobna, poza jedną możliwością ustawienia szybkiej transmisji offload."

~Post

 

Na EdgeRouterLite3 leci podobno 600 Mbit/s 🙂 Jak ktoś kupuje teraz, to fajne są routery EdgeRouter 4 i 6P