Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Witam,

A czy próbował ktoś konfiguracji ont+switch do puszczenia tv, a internet przez ont do switcha i później do routera? Tak, żeby dekoder podłączyć bezpośrednio do switcha z ustawionymi vlan a router odpowiadał za rozprowadzanie internetu coś na wzór wariantu I z wątku na trzepaku? Mam switch i próbowałem poustawiać parametry według wzoru ale na razie bez powodzenia. Sam internet to pikuś ale tv nie działa. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Wojcik6Żeby puścić TV, dekoder musi dostać adres IP z routera. Switch tego nie dokona. Idąc tym tropem można za switchem dwa routery założyć, ale skąd wziąć drugi login i hasło do neo?Też nici z pomysłu...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@agat13 dzięki za odpowiedź. Niestety kolejny pomysł na pozbycie się funboxa i zastąpienie go własnym routerem upadł. Chyba, że funbox tylko do tv a zanim drugi router ale to znowu podwójny NAT.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Wojcik6  da się poziom zabezpieczeń ustawić na niski i chyba też brak zabezpieczeń w FunBox 3.0, więc nie jest tak źle 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czy coś wiadomo o Funboxie 4.0? Ma pojawić się jakiś nowy router, wiem od konsultanta z Orange. Czy Funbox 3.0 nadal nie ma trybu bridge? Wiem, że ciągle się o to pytam, ale może coś się zmieniło jednak w tej kwestii?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Poszukaj na forum i na stronie Orange a nie w kilku wątkach pytasz o to samo.

https://www.orange.pl/omnibook/orange-funbox-6#dla-klienta#brak#czym-jest-funbox-6


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@-brtk-masz rację. Przesadziłem, ale chciałem szybkiej odpowiedzi 😉 Nikt nie odpowiedział mi na pytanie czy to router firmy s@gemcom, a na stronie Orange nic na ten temat nie ma. Szukam unboxingow o ile są.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Tak, jest to router firmy Sagemcom i nie ma trybu bridge, pewnie w najbliższej przyszłości takiego trybu nie będzie. Można go zamówić dalej z oddzielnym ONT i go do niego podłączyć. Panel i funkcjonalność ma taki sam jak poprzednik, ciekawi mnie tylko, czy przeportowali oprogramowanie (raczej tak), czy napisali od nowa, bo jak to port, to bugi pozostawały.. Na pewno ma troche lepsze wnętrze od poprzednika.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czy mając Funboxa 3.0 mogę go wymienić na 2.0 + ONT? Jak to uargumentować na infolinii abymi go dali?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Krzaku_ koniecznością zmiany miejsca ustawienia routera w sieci LAN