Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Moja siostra zamówiła światło od Orange, sami z siebie podłączyli jej ONT+FB 3.0.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czy ja dobrze rozumiem, że teraz przy zamówieniu można zażądać ONT+FB 3.0 ? A jak to wygląda od strony konfiguracji ? Jest podłączony ONT i do tego FB ? Można odłączyć FB i podłączyć własny router + konfiguracja VLAN ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nigdy nic nie możesz żądać. Jeśli to FTTH od Orange to jest taka opcja. Na FTTH od Netii przez Orange nie dostaniesz. I jest kilkanaście innych kombinacji kiedy tak, a kiedy nie. Niestety technik o tym decyduje.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


@darkom9napisał(-a)

Czy ja dobrze rozumiem, że teraz przy zamówieniu można zażądać ONT+FB 3.0 ? A jak to wygląda od strony konfiguracji ? Jest podłączony ONT i do tego FB ? Można odłączyć FB i podłączyć własny router + konfiguracja VLAN ?


No tak to właśnie wygląda. Wcześniej trzeba było zamawiać z Funbox 2.0. Teraz podłączasz swój router. PPPoE w Vlan 35 i już śmiga.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wygląda to fajnie tylko, że obecnie mam vDSL 80/8 i FB 2.0 chwilowo brak innych możliwości. Jest szansa w takcie trwania umowy dostać ONT i podłączyć własny router ?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jak masz vdsl to nie dostaniesz ONT, bo jest to urządzenie tylko do światłowodu. Do VDSL musisz się męczyć z innymi routerami.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ok, dzięki za info poszukam czegoś 🙂 Fritzbox warto kupować do vDSL ? czy ktoś poleci coś lepszego ?

Anonim

Nie dotyczy

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


@darkom9napisał(-a)

Ok, dzięki za info poszukam czegoś 🙂 Fritzbox warto kupować do vDSL ? czy ktoś poleci coś lepszego ?


Może być z Fritzbox 7360 przykładowo, umiarkowana cena a sporo funkcji 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dzięki 🙂 poczytam o tym modelu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ja używałem Fritzbox 7490 w firmie z VDSL. Później został podpięty światłowód symetryczny i nadal śmiga przyzwoicie. Jeśli potrzebujesz czegoś na wypasie to już musiałbyś sięgnąć na rozwiązania dedykowane - osobny router , switch i access pointy.