Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

Witam wszystkich ....

Chciałbym poprosić Was o pomoc w ręcznej konfiguracji wzmacniacza wifi TP Link RE650 z moim FB3.0.

Gdy robię konfigurację automatyczną, to po pewnym czasie znika mi wzmacniana część sieci wifi - ta w paśmie 5GHz. Wykonując konfigurację zmieniam nazwę wzmacnianych sieci tak aby nie gryzły się z siecią macierzystą ale to nie zdaje egzaminu. O dziwo wzmacniana sieć przez TP Linka w paśmie 2,4GHz nie znika. Jestem laikiem i nie mam pojęcia jak to zrobić wiec gdyby ktoś z Was miał pomysł na to, i wytłumaczyć mi to jak małemu dziecku krok po kroku będę wdzięczny. Opcja podłączenia TP Linka do FB3.0 poprzez kabel nie wchodzi w żadnym wypadku w rachubę

 

Jacek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

Panowie ketrasa i agat13,

kończę temat ponieważ nawet zbliżenie mojego wzmacniacza do Funboxa tak po prawdzie nic nie daje. Sygnał niby jest ale testy są słabe. Internet tnie się. To jest bez sensu żeby urządzenie matka było tak gów.....ane i w odległości 4 metrów od niego sygnał wifi był prawie nie zauważalny. Powinienem Funboxa odesłać prezesowi żeby wsadził go sobie w buty i był wyższy. Ponadto jest to kolejny żywy dowód na to, że opinie o nim są/były pisane na zlecenie Orange i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Serdecznie Wam dziękuję za poświęcony mi czas oraz zaangażowanie.

Z poważaniem

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 Czy konfigurujesz przez WPS czy z poziomu menu Tplinka? Jeśli automatycznie, to sieci konfigurując się zgodnie z tym, co nadaje FB. Czy TP-Link tworzy dodatkowe SSID czy kopiuje to. FB? W instrukcji urządzenia jest opis jak wejść do menu

 Próbowałeś?

Jak wskaźniki zasięgu na Tp-linku wskazują toć co on odbiera, czyli jak daleko jest od FB?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18447
  • 52732
  • 711

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 masz rozdzielone sieci WiFi w FunBox-ie? Jeżeli nie, to najpierw rozdziel sieci WiFi na 2.4GHz i na 5GHz (tu zrób dopisek s nazwie, np. _5).

Następnie ponów próbę automatycznej konfiguracji wzmacniacza. Daj znać, jak poszło.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

Nie, nie próbowałem , konfigurowałem ręcznie a dalej to co piszesz to czarna magia...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

Nie, nie dzieliłem ich na dwa pasma, spróbuję jakoś to zrobić


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1  opisz to " ręcznie"


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18447
  • 52732
  • 711

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 tu masz filmik instruktażowy, jak podzielić pasmo WiFi w FunBox-ie:

 

 

Potem uruchom ponownie router i podłącz w pobliżu routera wzmacniacz. Potem w routerze wciśnij przycisk WPS, a następnie we wzmacniaczu przytrzymaj przycisk włączenia wzmacniacza. Po kilku minutach powinien z automatu skopiować dane z FunBox-a.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

OK, pasma podzieliłem, wprowadziłem inne nazwy dla sieci głównej i rozszerzonej żeby się nie gryzły i nie pozostaje nic innego jak obserwować. Tym czasem dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że to wystarczy. O efektach dam znać.

PS

Przepraszam ale nie wychodzi mi takie ładne bezpośrednie odpisywanie jak Wam...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18447
  • 52732
  • 711

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 daj znać, jak będzie działało.

 

Aby dodać podpis, wpisujesz znaczek małpki @, wyskakuje okienko z wyborem użytkowników:

Screenshot_2021-01-29-18-06-34-492_com.android.chrome.jpg

Wybierasz z listy i masz @dbxpoland1 lub @agat13 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@ketrasaArtur 

Nie minęło 60 minut i od nowa Polsko Ludowa.....Tp Link "zgubił" sieć 5GHz.....Mam ochotę rozpieprzyć to wszystko młotkiem