Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

Tak jak sugerował agat13 zrobiłem wszystko na piechotę bo gdy zrobiłem to przy pomocy WPS to coś się pogryzło i nie poszło, więc tak jak radziliście podzieliłem pasma w FB a następnie ręczni skonfigurowałem TP też nadając inne nazwy a efekt jest taki że dalej się gryzie

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 na którym WiFi zależy do wzmocnienia: 2,4 GHz, czy 5 GHz? Jak konfigurowałem TP-Linki, to wystarczyło z automatu i wszystko samo się konfiguruje. Nawet na wzmacniacz się nie logowałem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@ketrasaArturgubi się na 5 GHz ale chyba wiem o co chodzi...chodzi o odległość pomiędzy urządzeniami, przestawiłem wczoraj około 21.00 wzmacniacz nieco bliżej i do dziś do 9:45 jak na razie wszystko dobrze. Czyli oprócz rozdzielenia pasma w FB i nadania różnych nazw sieci chodzi o odległość. Chociaż u mnie chodziło o 6 metrów na tym samym piętrze przez jedną ścianę z gazobetonu. Wniosek jest jeden : FB3.0 jest nic nie wartym szmelcem który wciska operator i tyle....Żenada.....

A ja obserwuję dalej co się będzie działo lub nie. Dam znać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 range extender działa na zasadzie " ile dostanę, tyle prześlę dalej" miał słaby zasięg 5-ki to i ja gubił. Przecież na logikę gdyby połączenie pomiędzy urządzeniami byli super to i retransmisja byłaby super w obu częstotliwościach. Żeby dostarczyć  prędkość  dla 5-ki ( czyli większa niż dla 2,4) to musi zestawić połączenie z modemem po 5GHz , to szybsze..skoro to niedomaga z powodu mniejszego zasięgu 5-ki ,.....to na końcu jej nie ma ( znaczy widzisz nadajnik re, ale bez netu)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 zasięg WiFi 5 GHz ma mniejszy zasięg niż 2,4 GHz. Rozdzielenie sieci pomoże łatwiej sprawdzić, jaką siłę sygnału masz na wzmacniaczu. Przesunięcie bliżej routera poprawi nie tylko stabilność działanie, ale i prędkość Internetu, bo wzmacniacz dostaję silniejszy sygnał. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 1

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

Panowie ketrasa i agat13,

kończę temat ponieważ nawet zbliżenie mojego wzmacniacza do Funboxa tak po prawdzie nic nie daje. Sygnał niby jest ale testy są słabe. Internet tnie się. To jest bez sensu żeby urządzenie matka było tak gów.....ane i w odległości 4 metrów od niego sygnał wifi był prawie nie zauważalny. Powinienem Funboxa odesłać prezesowi żeby wsadził go sobie w buty i był wyższy. Ponadto jest to kolejny żywy dowód na to, że opinie o nim są/były pisane na zlecenie Orange i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Serdecznie Wam dziękuję za poświęcony mi czas oraz zaangażowanie.

Z poważaniem

Jacek


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@dbxpoland1 nie to, abym jakoś specjalnie bronił sprzętu operatorskiego, ale wiem z doświadczenia, że RE są dość kapryśne w działaniu. Inny producent i brak jakiejkolwiek mierzalności funkcjonowania utrudniają życie...

Trudno jest naprawdę coś sensownego doradzić na odległość, ale jako zacięty praktyk ja bym się uparł i wykazał w czym problem...jeśli potrzeba -wymieniał modemy do skutku, ale pod warunkiem rzetelnych podstaw i pomiarów. Ja się łatwo nie poddaje i walczyłbym do końca..gdzies musi być powód..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650

@agat13  ja podobnie nie przechwalając sprzętu operatora, ale przez 4 lata używałem trójki i przez ten czas nie miałem żadnych problemów zarówno po kablu jak i po wifi, kolega pisze że ściana z gazobetonu to bariera u mnie ściany grube na trzy cegły i ze stratami ale sygnał był dobry, może trafił na felerny model i wymiana na inny dałaby efekt.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 i wzmacniacz TP Link RE650


@dbxpoland1napisał(-a)

Panowie ketrasa i agat13,

kończę temat ponieważ nawet zbliżenie mojego wzmacniacza do Funboxa tak po prawdzie nic nie daje. Sygnał niby jest ale testy są słabe. Internet tnie się. To jest bez sensu żeby urządzenie matka było tak gów.....ane i w odległości 4 metrów od niego sygnał wifi był prawie nie zauważalny. Powinienem Funboxa odesłać prezesowi żeby wsadził go sobie w buty i był wyższy. Ponadto jest to kolejny żywy dowód na to, że opinie o nim są/były pisane na zlecenie Orange i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Serdecznie Wam dziękuję za poświęcony mi czas oraz zaangażowanie.

Z poważaniem

Jacek


Pozwolę sobie nie zgodzić z twoją opinią, gro nie przychylnych opinii o FunBox 3.0, jest od użytkowników którzy nie ogarniają tematu konfiguracji sieci i routerów, jest też 1/3 opinii narzekających na wadliwe działanie wi-fi, jednak problem leży w usterce FunBox 3.0, jak masz problemy z wi-fi w FunBox 3.0 to zgłoś usterkę i wymień go w Salonie Orange, teraz kwestia wzmacniaczy wi-fi, gro tanich nie poprawi sygnału wi-fi a wniesie tylko zakłócenia, proponuję wi-fi-extender-plus, bo upierasz się by nie ciągnąć kabli lan, to jedyna sensowna opcja, tak na koniec, jak nie ogarniasz tematu sieci wi-fi, to poszukaj kogoś co to potrafi, nerwowe wpisy nic nie wnoszą w rozwiązanie problemu 😉