Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny


@Lezzeknapisał(-a)

...

. Miejsce logowania jest to samo - więc hasło musi być to samo.

...


IMHO mylisz się, dostęp zdalny może mieć inne hasło niż dostęp lokalny.

Nazwy konta administracyjnego nie da się zmienić, hasło można, w tym panelu:

j131_0-1642785014960.png

Natomiast zarówno nazwę konta jak i hasło do dostępu zdalnego ustawia się w panelu do którego zrzut pokazałem w pierwszym  poscie.

To są dwa różne konta, nie jedno.

 

Spokojnie to ogarniesz, ale musisz mieć dostęp z LAN żeby wszystko posprawdzać.

 

PS. Co do WiFi to nie mam wątpliwości że niczego tu nie mieszasz, Twoja pierwsza odpowiedź była dla mnie wystarczająco jednoznaczna.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek  na tej stronie menu konfiguracyjnego

slav72_0-1642786052099.png

mam ustawione:

login S*******v

hasło S******2

port 10011

adres IP 188.**.**.**

URL https://188.**.**.**:10011

oczywiście login i hasło inne niż do logowania do strony konfiguracyjnej modemu czy do neostrady (połączenia z internetem)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek 

W FB3 są dostępne cztery różne konta, konfigurowane niezależnie. Na obudowie FB3 są dane tylko dla dwóch z nich:

j131_0-1642801122667.png

 

Pierwsze od góry to WiFi - to masz ogarnięte (oczywiście te domyślne dane można zmienić).

Drugie, dające "dostęp do menu modemu", to konto "admin" potrzebne do zalogowania się do panelu administracyjnego. Jest ono chronione hasłem, domyślnie tym, które znajduje się pod napisem "192.168.1.1". Jeśli zresetuje się modem do ustawień fabrycznych to właśnie te dane z obudowy będą aktywne.

Pozostałe dwa konta to:

  • konto "neostradowe" czyli to, którym modem loguje się do serwera operatora. Formalnie autoryzuje ono dostęp do sieci, ale ma znaczenie tylko na własnym sprzęcie, na FB dane konta są automatycznie konfigurowane przez operatora i nie ma nawet możliwości podejrzenia hasła. Ewentualnie można je zmienić przez portal "Mój Orange" lub BOK, ale na działanie FB nie będzie to miało większego wpływu, i tak sam się zaktualizuje.
  • konto dostępu zdalnego, domyślnie wyłączone, indywidualnie i dowolnie włączane i definiowane na stronie "dostęp zdalny", tak jak pokazałem w pierwszej odpowiedzi. Mimo że prezentowany panel logowania jest podobny do panelu administracyjnego, to dostęp zdalny jest realizowany przy pomocy innego konta.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

Sprawdziłem wszystko jeszcze raz rano i już działa.

Bardzo dziękuję za cierpliwość i czas poświęcony na tłumaczenie ze zdjęciami. Myślałem, że jak już dostanę się na ekran logowania do panelu administracyjnego (który wygląda jednakowo, czy wchodzę na niego z wewnątrz sieci, czy spoza niej) to już jestem w oknie logowania do panelu - tego samego, do którego tylko dostaję się z dwóch różnych miejsc. Od lat logowałem się zdalnie do Funboxa 2.0 na pamięć, nie zaglądając do ustawień. Teraz gdy wklepywałem wszystko od nowa mi się poryrało i mój login do zdalengo logowania przypisywałem logowaniu do konta na NoIP.com. Ale ze mnie dzban.

Dziękuję serdecznie. Loguję się zdalnie jak dawniej. Jestem ukontentowany tym forum, a szczególnie szybką, konkretną, cierpliwą i wielopoziomową pomocą agenta j131. Szacun i Wdzięczność.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzekzawsze do usług, na NO możesz na nas liczyć.