Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

Witam,

 

Mam nastepujacy problem, router jest dosyc daleko od telewizora/konsoli/NVIDIA Shield ale w scianie pociagniety jest kabel. Zakupilem switcha TP-LINK TL-SG105 aby rozdzielic ten jeden przewod na 3 urzadzenia docelowe. Od samego poczatku mam problem poniewaz router zrywa polaczenie ze switchem i rozlacza wszystkie urzadzenia. Switch dziala czasami pare godzin, czasami pare dni. Nie jestem w stanie ustalic czy problem jest po stronie routera czy switcha i szczerze mowiac mam nadzieje ze ktos wczesniej spotkal sie z tym problemem i moglby mi pomoc.

 

Pozdrawiam!

6 ODPOW. 6

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

Dlaczego przypuszczasz, że router zrywa połączenie ze switchem, a nie np. switch z routerem? Objawy które opisujesz, mogą być spowodowane setką przyczyn, np. wadliwym switchem, wadliwym kablem/złączem, wadliwym zasilaczem któregoś z urządzeń, niewłaściwą konfiguracją któregoś z urządzeń końcowych.

Proponuję poświęcić nieco czasu na podłączanie/odłączanie kolejnych elementów systemu tak, by zaobserwować przy którym z nich pojawia się problem: wtedy niemal na tacy dostaniesz odpowiedź, co należy poprawić. Skoro, jak piszesz, "rozłączanie" następuje po kilku dniach, to taka diagnostyka może zabrać trochę czasu, no ale alternatywą jest zgadywanka.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

@Kacperozo proponuję sprawdzić skrętkę miernikiem, czy wszystko z przewodem jest ok i wszystkie przewody we wtyczkach są prawidłowo podłączone, zasilacze, czy nie występują spadki napięcia, przełamane przewody itp.

Warto również testy przeprowadzić na innych gniazdach RJ45.

Pozostałe sprawy jak wyżej kolega @larma  wspomniał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

@ketrasaArtur Słusznie. Najprostszy tester sieci LAN kosztuje 20zł.Jeśli się ma kabel zakończony wtyczkami wykonanymi za pomocą zaciskarki, zakup takiego prostego urządzenia i pomiar wstępnie określający jakość zaciśniętych wtyczek jest konieczny Warto jest odłączyć switcha i sprawdzić działanie poszczególnych urządzeń osobno przez 1-2 dni. Będziemy wiedzieli czy działają one prawidłowo dołączone bezpośrednio do kabla i czy sam kabel jest ok. Zmienic należy również gniazdo w switchu modemu na kolejne i sprawdzić switcha dołączając krótkim "fabrycznym" patchcordem do np. laptopa na jeden dzień.

Testy powinny coś pokazać


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

@ketrasaArtur @agat13 @larma Po pierwsze dzieki za tak szybka odopwiedz! Zanim zakupilem switcha podpiete mialem jedno urzadzenie tym jednym przewodem przez kilka miesiecy. Nie bylo zadnych problemow, potem zrobilem testy podpinajac kilka innych urzadzen "prosto" do routera i dzialalo. Zastanawiam sie w jaki sposob moge przetestowac tego switcha? Dziwi mnie to zachowanie a switch jest niestety zbyt prosty i nie posiada zadnych systemow diagnostycznych w sobie. Sprobuje wymienic urzadzenie i zakupic ten tester sieci LAN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

@Kacperozo Sprawdź czy switch się wiesza kiedy używasz dwóch/trzech urządzeń czy wystarczy jedno działające i "traci łączność ze światem żyjących"? Może np. nie lubi pracy o dużym natężeniu ruchu? Tanie i dobre (sprawdzone) są małe (gigabitowe niezarządzalne 🙂 ) switche D-linka z serii D-linkgo. Nie miałem z nimi problemów, a założyłem ich kilkanaście.

Tester LAN zawsze ci się przyda...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 + TP-LINK TL-SG105

@agat13 Tak juz sprawdzalem i dzieje sie to nawet kiedy podpiete jest jedno urzadzenie. Stad moje podejrzenie o awaryjnosci sprzetu. Rozmawialem tez z supportem D-Link i powiedzieli ze ich zdaniem to wadliwe urzadzenie. Pojde dzisiaj po pracy wymienic i zobaczymy. Dzieki za porade ktore kupic 😉 zawsze warto zapytac kogos z wlasnym doswiadczeniem 😉