Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@supermichalpol, na stronie głównej panelu odłącz i przejdź do zakładki moja sieć-zaznacz checkbokiem i usuń wszystkie urządzenia.Będzie zero urządzeń. Potem albo użyj przycisku WPS, albo kodu PIN...obydwa naraz nie działają. Będę edytował post...cierpliwości.

1panel.PNGKliknij w ikonkę USB i wyłącz harmonogram dostępu...będziesz miał tak:

2panel.PNGWejdź w zakładkę Moje Wi-Fi i w menu w zaawansowane ustawienia Wi-Fi - włącz Wi-Fi WPS - dodaj urządzenie używając przycisku Wi-Fi WPS - podłącz - zapisz....miga dioda WPS na modemie. Kliknij w ikonkę USB-ograniczenia dostępu do internetu - włącz harmonogram i widzisz podłączony USB. 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB


@supermichalpolnapisał(-a)

Włączyłem WPS (co według mnie jest bezsensu bo to służy do łączenia przecież urządzeń bezprzewodowych z siecią WIFI), filtrowanie MAC wyłączone. Nawet podczas podłączania dysku klikałem WPS.

@supermichalpol, WPS służy do łączenia urządzeń przez Wi-Fi bez konieczności wpisywania klucza sieciowego. Klikając na przycisk WPS w modemie, miga ok.2 min. Obecnie mam podłączony jeszcze telefon, a za pomocą panelu FunBoxa wgrałem jeden plik z komputera na podłączonego pendrive do FB2. Konfigurację (parowanie) przeprowadzałem przy pomocy WiFi, a dla pewności, że u mnie wszystko jest ok, za pomocą aplikacji FB zoptymalizowałem rozsiewanie sygnału WiFi oraz z panelu tejże, zrestartowałem FB, co skutkowało (normalne) automatycznym wylogowaniem z panelu na PC. Czy moje sugestie pomogły Ci? Zobacz jeszcze po zmianie personalizacyjnej pendrive, jak to wygląda w panelu FB na PC oraz w aplikacji FB. Dodałem  Ci też skrócony wycinek ze screena appki FB:F5 FB.PNGurządzenia.PNGPC.PNG

 




 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Napiszę tak:

1. Co do WPS: jak mam podłączyć urządzenie jak ja nie mam WiFi w komputerze? Więc dalej nie rozumiem toku rozumowania do czego użyć tego WPS'a bo w komputerze korzystam przez kabel a nie wifi + nie korzystam z wifi funboxa tylko z AP ubiquiti więc i tak tej funkcji nie użyje

2. Po co wyłączać harmonogram dostępu do internetu pendrive'owi a później go włączać? Przecież chce aby ciągle miał dostęp do internetu (sieci lokalnej)

3. W odłączonych urządzeniach dalej nie widzę swojego dysku 1TB, widzę tylko pendrive 16GB kingston i pendrive 2gb noname

4. Wczoraj podłączyłem jeszcze na testy dwa pendrive jakie miałem w celu sprawności sieci (czy to problem jest z np. firewallem w switchu, z windowsem czy funboxem itp.) i podłączyłem swojego prywatnego pendrive kingston 64gb usb 3.0 i jakiegoś no name ok 2gb którego dostałem. I co ciekawe i śmieszne tego pendrive no name wykryło i widzę go na stronie 192.168.1.1 jak i na komputerze w eksploratorze plików wykrywa go jako serwer dlna

13435435435.jpg

456045604504.jpg14354354354.jpg

Więc sytuacja wygląda tak: Na 3 pendriv'y i 1 dysk zewnętrzny w funboxie działa sprawnie 1 pendrive jakiś no name

 

Więc moje pytanie brzmi co zrobić aby wykrywało resztę dysków i pendrivów?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB


@supermichalpolnapisał(-a)

Napiszę tak:

1. Co do WPS: jak mam podłączyć urządzenie jak ja nie mam WiFi w komputerze? Więc dalej nie rozumiem toku rozumowania do czego użyć tego WPS'a bo w komputerze korzystam przez kabel a nie wifi + nie korzystam z wifi funboxa tylko z AP ubiquiti więc i tak tej funkcji nie użyje

Ad1 - Jak nie masz, jak masz i WiFi i router FB2-taki sam, co ja mam?

wifi mich 1.PNG

2. Po co wyłączać harmonogram dostępu do internetu pendrive'owi a później go włączać? Przecież chce aby ciągle miał dostęp do internetu (sieci lokalnej)

Ad2 - Kazałem Ci wyłączyć wszystkie urządzenia, które masz podłączone, albo tylko te, które chciałeś podłączyć, by mieć pewność, że ich wogóle nie będziesz widział w panelu. Rozpocząć parowanie po WiFi od nowa.

 

3. W odłączonych urządzeniach dalej nie widzę swojego dysku 1TB, widzę tylko pendrive 16GB kingston i pendrive 2gb noname

Ad3 - Urządzenia każde trzeba dodawać osobno i będziesz je widział tutaj:

2 mich.PNGi w aplikacji FB:3 mich.PNG

oraz w liście dynamicznych adresów IP przypisanych przez serwer DHCP. Możesz też przypisać statyczny adres IP do każdego urządzenia w Twojej sieci lokalnej. Dzięki temu urządzenie będzie zawsze miało ten sam adres IP > Dodaj (też w panelu z menu > Konfiguracja sieci > zaawansowane > konfiguracja sieci > DHCP. ALE!!! Najpierw muszą te urządzenia być dodawane i zapisywane w zakładce Moje WiFi > zaawansowane ustawienia WiFi!

4. Wczoraj podłączyłem jeszcze na testy dwa pendrive jakie miałem w celu sprawności sieci (czy to problem jest z np. firewallem w switchu, z windowsem czy funboxem itp.) i podłączyłem swojego prywatnego pendrive kingston 64gb usb 3.0 i jakiegoś no name ok 2gb którego dostałem. I co ciekawe i śmieszne tego pendrive no name wykryło i widzę go na stronie 192.168.1.1 jak i na komputerze w eksploratorze plików wykrywa go jako serwer dlna

 

Więc sytuacja wygląda tak: Na 3 pendriv'y i 1 dysk zewnętrzny w funboxie działa sprawnie 1 pendrive jakiś no name

Ad4 - w panelu FB2 (192.168.1.1) sprawdź aktualizacje, ew. wykonaj z jego menu po lewej stronie restart, albo przejdź do ustawień fabrycznych. Nie wiem, co robisz nie tak. Na tyle, na ile mam swojej wiedzy, to Ci pomogłem Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

Więc moje pytanie brzmi co zrobić aby wykrywało resztę dysków i pendrivów?


 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Może żeby bardziej zrozumieć tutaj wstawiam zdjęcie jak wygląda moja sieć:

444444.jpgCo do Ad1 tak mam ten sam router co ty, no ale jak wcześniej pisałem nie korzystamy z wifi funboxa ponieważ jest słabe (działa tylko w jednym pomieszczeniu gospodarczym, a tak korzystamy z innego wifi z AP dlatego nie wyświetla wifi na stronie 192.168.1.1 tylko wszystkich przenosi do sieci bezprzewodowej

 

Ad2 Aby rozumieć cię lepiej to chodzi ci o parowanie urządzenia typu komórka, laptop, komputer PC czy o pendrive? Bo poprostu dalej tego nie rozumiem ponieważ pendrive/dysk twardego NIE DA się sprawować po przez te WPS czy wifi ponieważ takowej funkcji nie ma (to logiczne bo tylko przez usb więc moduł wifi nic nie ma do tego). Za to urządzenia są prawidłowo połączone po kablu jak i po wifi z AP i wszystkie widzą się w sieci lokalnej, nie ma żadnych problemów itp.

 

Ale próbowałem, odłączyłem wszystkie urządzenia z switcha, pathpanelu i do routera podłączyłem tylko dwa urządzenia: mój dysk twardy/pendrive i mój komputer. I było tak jak pokazałem wcześniej: nie widziało dysku wgl. a pendrive widziało tylko na stronie 192.168.1.1 i w pendrive mogłem tylko zmienić harmonogram i tyle. 

 

Ad3 Przecież pendrive/dysk twardy dodaje się automatycznie, nie ma żadnego konfiguratora dodawania urządzenia na stronie 192.168.1.1. No chyba że nie zauważyłem takiego Emotikon: sfrustrowany

 

Ad4 Próbowałem restartować go, odłączyć od prądu na minutę, resetować ustawienia, aktualizować (ma najnowszy firmware) i nic to nie dało

 

Też ciekawa sytuacja. Ostatnio wymieniałem pendrive i kupiłem nowego. Podłączyłem go do funboxa i go wykryło

1a.jpg2a.jpg3a.jpg

I wszystko ładnie działa. Więc dalej mam problem, czemu nowy pendrive i jakiegoś No Name pendrive wykrywa a dysk WD portable (jest on na 2,5" więc nie potrzebuje dodatkowego zasilania) nie wykrywa wgl? (teoretycznie głęboko w ustawieniach wykrywa, że widzi urządzenie masowe ale na stronie 192.168.1.1 nawet nie widać zawartości dysku, nic wgl jakby był podłączony.)

 

Oczywiście dzięki @Anonim za zaangażowanie i próby pomocy mi Szczęśliwy kot


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@supermichalpol, sprawa z pamięciami i dyskami wygląda następująco: nie wszystkie zadziałają. FB niestety tak już ma. Jest strasznie marudny. Podstawą jest, jak napisałeś Fat32. Czasami zdarzy się że złapie jakiegoś NTFS-a. Ważne jest też, aby dysk/pliki systemowo, był udostępniony. Temat przerabiany na forum kilkukrotnie...niestety bez szału.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Może ten PRZYCISK WPS w FB 2.0 ma w sobie jeszcze jakąś inną funkcję, niż parowanie urządzeń z FB 2.0 po Wi-Fi?

Ale nigdy nic nie wiadomo, bo nie ma dokładniejszych instrukcji do urządzeń Orange, i trzeba samemu dochodzić...

Dla mnie to też jest niezrozumiałe (dyski/pendrive'y nie mają w sobie nic z Wi-Fi, tylko USB): skąd u osoby @Anonim pod ikoną 'Wi-Fi' urządzenia, które powinny być pod ikoną 'USB' (bo są podłączone do portu USB w FB 2.0).

Jak nie korzysta się z Wi-Fi w FB, to można to Wi-Fi wyłączyć - urządzenie pobiera mniej prądu wtedy.

 

Ela


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Próbowałem tego co pisał @Piotrekk85 te udostępnianie no ale nic nie dawało. Gdzieś wcześniej wysyłałem screeny, jak robiłem udostępnianie całego dysku zewnętrznego ale nic to nie dało. Tego sandiska co podłączyłem wczoraj to był na NTFS'ie a mi bardzo zależy na podłączeniu dysku zewnętrznego 1tb tylko najgorsze jest to, że jego mogę sformatować na exFAT lub NTFS (z czego oba próbowałem). Pewnie by można byłoby go sformatować za pomocą Gparted ale nie chcę przypadkiem utracić gwarancji + chcę aby obsługiwał większe pliki niż 4gb.

 

A co do @Ela12 to te wifi w funboxie to mogę wyłączyć ale zostawiam włączone bo jak muszę robić jakąś akcje w pomieszczeniu gospodarczym gdzie nie mam zasięgu z AP to korzystam z zasięgu Funboxa

 

Najgorsze jest to, że chciałbym jakiś kontakt z orange tutaj przez forum lub emailowo załatwić, bo boję się że na infolinii odeślą mnie z kwitem, że to moja wina lub że technicy przyjadą a mi się nie chce w to bawić... lub zostaje kupno serwera nas Smutny robot


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Specyfikacji z Orange nie uzyskasz. Spróbuj ew na elektodzie napisać.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@supermichalpol, spróbuj jeszcze raz normalnie sformatować dysk o poj. 1 TB w NTFS, nie nadawać mu nazwy/etykiety, czy ewentualnie podzielić na części o mniejszej pojemności (np. 500 czy 250 GB).

Może to coś pomoże.

 

W moim Sagem F@st 5656 (FunBox 3.0) z przodu jest przycisk do wł./wył. Wi-Fi (nie wiem, czy tak jest też w FB 2.0) i, jak potrzebuję, to tym przyciskiem sobie włączam czy wyłączam.

 

Ela