Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Dzień Dobry

 

Mam problem otóż dla testów podłączyłem raz pendrive 1gb do funboxa. Wtedy ładnie wszystko widziałem funboxa jako serwer dlna na TV i jak na komputerze w zakładce sieć. Gdy jednak podłączam 1TB dysk zewnętrzny to Funbox go w ogóle nie widzi (nie widać go nawet w zakładce sieć w windowsie i ani na stronie funboxa. Jedynie w zakładce "Informacje systemowe" jest informacja, że status włączone i, że funkcja to pamięć masowa. To podłaczam drugiego pendrive 16gb, to w tej zakładce "informacje systemowe" wykrywa też tego pendrive, w "moje pliki" na stronie funboxa widzi pendrive za to w eksploratorze plików Windows 10 w zakładce Sieć nie wykrywa serwera DLNA lub plików. Próbowałem wpisać w "uruchom" "\\192.168.1.1" ale pokazywał się błąd "nie można nawiązać połączenia z tym udziałem plików ponieważ nie jest on zabezpieczony [...]". Przeczytałem w internecie i włączyłem w panelu sterowania "SBM 1.0/CIFS File Sharing Support" i teraz gdy wpisuje "\\192.168.1.1" to prosi o login i hasło. Wpisuje ten login i hasło do routera gdzie loguje się do strony 192.168.1.1 jednak odrzuca je.

 

Też próbowałem formatować na: FAT32, NTFS nawet na exFAT. Pendrive jak i dysk mają tylko 1 partycję.

 

Więc moje pytanie brzy co zrobić aby działało?

 

Od razu uprzedzam wszystkich: wiem, że lepiej kupić osobny serwer np. NAS do tego ale mnie na niego nie stać i chciałbym wykorzystać możliwość FunBoxa do czasu kiedy w przyszłości będę mieć serwer NAS 🙂

44 ODPOW. 44

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Nie wiem czy autorowi tego posta co podnlikowałeś chodziło o to co ja zrobiłem, ale zrobiłem tak:

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

No i dalej Funbox nie widzi Dysku zewnętrznego WD Elements 1TB

 

5.jpg

 

PS: Próbowałem restartować Funboxa do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@supermichalpol, ja ze swoim dyskiem zewnętrznym postąpiłem tak: najpierw włożyłem do portu USB w kompie, gdzie instalowanie oprogramowania sterownika urządzenia masowego zostało poprawnie zrobione. Następnie włożyłem go do portu w FunBoxie 2. W przeglądarce wpisałem 192.168.1.1.-admin (standard) i swoje hasło, albo może w Twoim przypadku trzeba wpisać pierwsze 8 znaków klucza WPA z naklejki routera. Ewentualnie można posiłkować się jeszcze aplikacją FB, celem sprawdzenia, czy diagnostyka nie wykaże odchyłów od prawidłowego podłączenia. Tutaj już trzeba albo ręcznie wklepać cały klucz (26 znaków), albo kodem QR zeskanować. Mniejsza o to. Po zalogowaniu do modemu, najpierw wyłączyłem filtrowanie adresów MAC, by włączyć tak przycisk WPS do parowania. Dostępnym kodem wklepałem i dodałem urządzenie oraz je zapisałem. Kolejno wszedłem w moją sieć i spersonalizowałem swoje urządzenie masowe, dodając je i zapisując. Po wykonaniu tych czynności, sprawdziłem jeszcze dostępność (zgodę) przez WIFI do nieblokowania połączeń. W zakładce mojej sieci widać urządzenie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@Anonim

No to tak samo zrobiłem wcześniej ;). Formatowałem dysk (+ automatycznie sterowniki się instalowały). W ustawieniach routera zmieniłem hasło z domyślnego 8 pierszych znaków hasła wifi na moje + zmieniłem hasło do wifi na swoje. Nie mam włączonego filtrowania adresowania MAC. Łącze się po przez ethernet i ani w zakładce sieci w Windows 10, i ani na stronie 192.168.1.1 nie wykrywa mojego dysku 1TB. Jedynie w zakładce Wsparcie w routerze wykrywa że jest podłączone

6.png

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@supermichalpol, w panelu routera na dole masz ikonki urządzeń. Spojlerem przewiń do USB, zdefiniuj, dodaj i zapisz. A jeżeli to nie pomoże, to najpierw w panelu odłącz urządzenia poniżej PC (na dole). Powinno się pojawić kółeczko z czerwonym paskiem, a następnie rozpocznij procedurę od nowa. W panelu włącz WPS, dodaj urządzenie z kodem PIN WIFI i zapisz. Musi zadziałać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB


@Anonimnapisał(-a)

@supermichalpol, w panelu routera na dole masz ikonki urządzeń. Spojlerem przewiń do USB, zdefiniuj, dodaj i zapisz.


Mógłbyś bardziej napisać szczegółowo lub wysłać Screena tego gdzie dodać wtedy dysk usb? Bo nie wiem czy tobie chodzi o to: 

 

Pokaż szczegóły

W "Odłączone urządzenia usunąłem wszystkie urządzenia USB i dalej nic.

 


@Anonimnapisał(-a)

W panelu włącz WPS, dodaj urządzenie z kodem PIN WIFI i zapisz. Musi zadziałać.

 


Tak z ciekawości po co włączać WPSa? Z komputera korzystam po przez kabel ethernet + nie korzystam z wifi Funboxa tylko z Accespointa w domu, więc WPS nie ma nic do tego chyba, że nie widzę ani na 192.168.1.1 ani w windowsie 10 i ani w smart tv dysku zewnętrznego podpiętego do funboxa i nie widzę go jako serwer dlna.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

@supermichalpol, ja mam podłączone przez kabel, ale do parowania jest potrzebny w FB2 albo przycisk WPS i on świeci na routerze na zielono wtedy, albo przez kod PIN WiFi. Zaczekaj chwilę, to Ci wejdę w mój panel. Tutaj masz podgląd z mojego panelu:

1FB.PNG1AFB.PNG2FB.PNG3FB.PNG4FB.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Personalizacja spojlerem:

2GR.PNG1GR.PNG


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Funbox 2.0 - Problem z dyskiem USB

Włączyłem WPS (co według mnie jest bezsensu bo to służy do łączenia przecież urządzeń bezprzewodowych z siecią WIFI), filtrowanie MAC wyłączone. Nawet podczas podłączania dysku klikałem WPS.

55555555555555.jpg
Na screenie wyżej podłączyłem Dysk twardy 1tb i pendrive 14gb oczywiście przez usb bezpośrednio do funboxa. Wykrywa tylko pendrive 14gb + nie ma możliwości nawet personalizacji pendrive.

514045064.png

Jedynie po odłączeniu jest możliwość personalizacji Tylko pendrive (jak odłączyłem dysk to on tu się nie pojawił)
08760544650456.jpg
No i nie ma możliwości wybrania "pamięci USB" pendrive. Klikam strzałki i nic nie robią. Próbowałem w IE, edge, chrome i nie działają te strzałki.

 

Za to jak pisałem wcześniej - na 192.168.1.1 stronie mogę tylko przeglądać zawartość pendrive za to z komputera z zakładki "Sieć" nie widzę pendrive. + ani na stronie ani w sieci nie widzę mojego dysku 1TB