Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

Cześć,
w ustawieniach zaawansowanych modemu, zakładce zdalny dostęp, utworzyłem login, hasło i port w zakresie 10000-30000. W ten sposób utworzyłem adres URL po którego wprowadzeniu do wyszukiwarki powinienem mieć dostęp do konfiguracji modemu z poza sieci wewnętrznej. 
Faktycznie mogę się zalogować i zostaję przekierowany do strony głównej /index2.html. Niestety próba przejścia do czegokolwiek dalej kończy się automatycznym wylogowaniem zanim wybrana strona zostanie załadowana.
Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć co się dzieje, że nie mogę przejść dalej?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

@Wostas1  zdalny dostęp do konfiguracji, jest wyłączony, inna sprawa że zarezerwowany jest dla techników Orange, możesz jedynie z sieci lokalnej do konfiguracji FunBox 3.0 wejść.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

Mylisz się. 
Za pomocą automatycznie przydzielonego URL wprowadzam skonfigurowany przeze mnie login i hasło i w ten sposób wchodzę do strony domowej modemu. Problem polega na tym, że nie mogę potem przejść dalej bo wylogowuje mnie przed załadowaniem strony.


zdalny dostęp.jpg

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

@Wostas1  to dlaczego cię wyrzuca? 

Inna sprawa że zdolnym dostępem zarządza Orange, to że do konsoli się dostaniesz, nic nie znaczy, dalej nie przejdziesz 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

@Wostas1 niestety ale to Ty się mylisz, zdalny dostęp jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla pomocy technicznej i to dlatego nie możesz przejść dalej. Został stworzony do tego aby na pewien czas przyznać dostęp technikom w celu zdalnego sprawdzenia możliwych usterek w FB, @Anonim  ma całkowitą rację.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

@Wostas1  jestem informatykiem, może niekiedy się mylę, ale bardzo żadko, 25 lat pracy w branży, jakbyś trochę poczytał forum, to byś znalazł odpowiedź, nie spotkałem routera operatora, co umożliwia zdolny dostęp do konsoli, dlatego mam ONT i własny router, ale nie od Orange, więcej pokory dla piszących, bo chyba jasno pisałem 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

@Wostas1 kiedyś Orange na swoich routerach miał poważną wpadkę z podmianą IP DNS, dlatego obecnie zdalny dostęp jest blokowany dla zwykłego użytkownika z zewnątrz.

Jeżeli koniecznie chcesz mieć dostęp z zewnątrz, to trzeba posiadać własny router i dobrze go zabezpieczyć, aby nikt nie powołany się nie dostał i nie przechwycił kontroli. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

Na Funboxie 3.0 działał zdalny dostęp. Chyba, że teraz coś się zmieniło. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

Zdalny dostęp działa. Właśnie sprawdziłem.

Wersja firmware: SoftAtHome SG30_sip-pl-03.17.08.17


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3.0 - zdalny dostęp do modemu

@pirenej masz rację na FB 6 też działa, @Wostas1 zwracam honor, faktycznie słusznie piszesz w modemie są dwie opcje: 1 to "zdalny dostęp dla pomocy technicznej" w sekcji "wsparcie", 2 to "zdalny dostęp" w sekcji "zaawansowane" i zapewne tą drugą masz na myśli.