Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz


@Rafal__83napisał(-a)

Wymieniłem całego FunBoxa z zasilaczem (został jedynie stary kabel światłowodowy od gniazdka do FB).

Do tej pory nie zauważyłem problemu z wifi (może jakaś aktualizacja FB wczoraj rano była jak zauważyłem problem).

Jedyna zmiana w mojej sieci to brak MBP mid 2012 (awaria sprzętu po 8 latach) a w jego miejsce pojawił się Lenovo ThinkBook 14 G2.


@Rafal__83  być może wczoraj coś technicznie było "grzebane", gdyż u mnie na parę godzin kompletnie zgłupiało menu konfiguracyjne routera (pokazywało niestworzone rzeczy np. że wifi wyłączone, choć działało, następnie że odłączone 2,4 GHz, w informacjach systemowych że status konta nieaktywny, itp.)

nie pomagało odłączenie od sieci, prądu, restart ani reset do fabryki po kilku godzinach wszystko samo wróciło do normy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 29
  • 0

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

Dziś od rana ponownie wszystko co jest na 2.4Ghz próbuje się połączyć z WiFi. FunBox był już restartowany (przez panel FB). 

Chyba kupie sobie jakiegoś taniego AP - np Mikrotik hAP żeby nadawał na 2.4Ghz z pominięciem FB 3.0 (AP będzie podpięty pod FB ale FB nie będzie nadawł WiFi).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

agat13_0-1631172654256.jpeg

Sądząc po tym pomiarze to zasięg Twojego modemu w miejscu pomiaru jest zerowy. Nie wierzę, że drugi modem zachowuje sie tak samo. Problemu trzeba szukać w zasięgu czy konflikcie w sieci. Zrób taki sam pomiar z tego miejsca, gdzie stoi urządzenie bez zasięgu. Zerkniemy

Dołożenie alternatywnego AP jest słuszne, pod warunkiem wyłączenia 2,4 na modemie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 29
  • 0

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

WiFi 2.4GHZ - Orange_Swiatlowod_13B2
WiFi 5GHz - Orange_Swiatlowod_13B2_5G

 

Od FB jestem jakieś ~2m. Drukarka jest blisko FB (max 1m) DIRECT_CuM_2020.

W odległości ok 4m od FB jest Lampa LED Prime HD oraz jeden z mierników zużycia prądu.

 

1631174030232.jpg1631174030236.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

@Rafal__83No i nie widzę SSID sieci 2,4

Zerknij w menu modemu, bo jeszcze raz powtarzam, że drugi modem z tym samym błędem to aż nieprawdopodobne. Nie słyszałem o podobnym zachowaniu u znajomych z tym modemem, więc i wadę nowego softu bym wykluczył.Może SSID jest ukryte?

Zostaje opcja archiwum X i przestawienie modemu na testy o metr w górę, dół, prawo i lewo...Coś może dusić transmisję dokładnie w tym punkcie, w którym stoi modem. Spotkałem takie przypadki...

Warto jest poodłączać wszystkie urządzenia po kolei obserwując zachowanie wifi w modemie. Może jakiś odbiornik podłączony zakłóca...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

@Rafal__83  podpytam, jak z problemem z wifi 2,4 GHz, dalej występuje czy już w porządku?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 29
  • 0

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

Nie wiem o co chodzi z 2.4 ale od 2-3 dni wszystko jest w porządku. Sieć działa, wszystkie urządzenia są podpięte i mam do nich dostęp przez aplikacje. 

Jak tak dalej będzie to całkiem zgłupieje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

@Rafal__83  nie ma co głupiec jak działa. Zaczniesz jak przestanie😁

Wifi to coś niewymiernego i tylko strzelać w ciemno możemy doradzając testy czy działania. Inaczej się zresztą analizuje na miejscu, a inaczej przez net,  z opisu... 

Cieszymy się, że jest cokolwiek i koniec tematu

Wiem i zakładam, że to mogły być pracę planowe na  sofcie zarówno dekoderów ( wiem, że były) jak i modemów- latki bez wymiany softu... bo przecież nie tylko u Ciebie coś się w ostatnich dniach zacinalo na FB3


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 3.0 nie działające WiFi 2.4GHz

@Rafal__83  widzisz "niezbadane są ścieżki" wifi 😁 😉.

Tak całkiem na serio to ok że wszystko działa, jak coś się zacznie "paskudzić" to pisz i znów będziemy próbować różnych możliwych rozwiązań.