Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

Jak w tytule problem jest na urzadzeniach mobilnych.
Po restarcie modemu wszystko jest w porzadku, ale wystarczy jakas godzina, lub wyjście i powrót w zasięg sieci zeby web nie działał.
tzn google images np działa ale witryna typu wp już nie.
W tym samym momencie gdy web nie działa część usług jak instagram czy facebook działaja w najlepsze.

dodam jeszcze, żeby w miare normalnie uzywac internetu mobilnie router jest resetowany ~10x dziennie co doprowadza niektórych domowników do złorzeczenia na usługodawcę

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

@xiontz, musisz poszperać u siebie, by znaleźć takie funkcje, jak u mnie poglądowo. Ja mam na ekranie głównym te ikonki. Włączenie sieci Wi-Fi spowoduje wyłączenie funkcji Router Wi-Fi, natomiast włączenie funkcji Router Wi-Fi spowoduje wyłączenie sieci Wi-Fi.

1-ustawienia i ikony.PNG2-WiFi wył..jpg3-hotspot.jpg4-router WiFi.jpg5-router.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

@Anonim  chyba @xiontz nie pisze  o zarządzaniu usługami w telefonie tylko o tym, że korzystając z internetu przez Funbox2 przez urządzenia łączące się z nim po WiFi musi często restartować modem (Funboxa) bo wszystko się zacina...

@xiontz  masz może smartfon? Jeśli tak, to warto uruchomić na nim aplikację Mój Funbox... jedną z funkcji dostępnych w tym programie jest możliwość sprawdzenia jaki kanał WiFi jest optymalny w tych pomieszczeniach gdzie są używane urządzenia (komputery itp.) .... 

 

Optymalizacja, jak sama nazwa na to wskazuje, jest po zalogowaniu na stronie startowej...

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

O aplikacji zupełnie zapomniałem, bo też ją mam ściągniętą ze sklepu. Ale @Misiek62 chyba przyznasz, że mówił o mobilnym internecie, więc jak najbardziej FunBox 2 powinien być z nim skonfigurowany na tyle urządzeń, że domownicy psioczą, bo zrywa. Chyba, że ja czegoś nie doczytałem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

@Anonim  oczywiście, że funbox powinien "obsłużyć" dowolną ilość urządzeń. Wiesz, ja też szybko czytam i staram się odnieść do tego co mi się utrwaliło jako istota tematu. Więc, bez sprawdzania, w mojej pamięci utrwaliło się, że @xiontz użala się na to że pewne miejsca, usługi np. youtube raz działa innym razem nie... że czasem nawet nie otwierają się portale typu WP... itd. 

Według mnie, pomijając że niektóre miejsca do których chcą się "dostać" domownicy autora, a ściślej konkretne "materiały" mogą być tak popularne, że serwisy / serwery na których one są nie są w stanie obsłużyć kolejnych odbiorców, problemem jest transfer treści między modem a odbiornikami treści (komputery, smartfony) dlatego zwróciłem uwagę na potrzebę sprawdzenia czy wykorzystywany jest optymalny kanał WiFi.

 

Update... doczytałem, o youtube nie było, ale zostały wskazane instagram, facebook... akurat to są takie miejsca które są bardzo przesycone materiałami multimedialnymi (filmy, dużo zdjęć) że na nich widać gdy mają zadyszkę... a jeśli dodać źle dobrany kanał WiFi... to efekt jest taki jak pisze @xiontz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

Problem jest tylko na komórkach czy na kompie po wifi też?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

@xiontzTak to opisałeś ze nie bardzo można ciebie zrozumieć czy w loginie do Neostrady masz /ipv6 czy bez xxxxxxxxxxx@neostrada.pl/ipv6 ?


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

FunBox 2.0 (po wi-fi FB, Instagram działa, a strony web już nie)

@xiontz

jeśli nadal jesteś zainteresowany swoim tematem, to zachęcam do udzielenia odpowiedzi na zadane wyżej pytania. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej będzie nam się rozeznać w sytuacji.

▬▬▬

A jeśli któraś z już wyżej udzielonych odpowiedzi okazała się pomocna, to - śmiało! - zachęcam do jej oznaczenia. Szczegóły poniżej :):

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.