Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 WiFi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

FunBox 2.0 WiFi

Niestety na tą chwilę światłowód odpada w mojej lokalizacji 😄 Spróbuje dzisiaj z ręczną zmianą jakości


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

@tomekk17  z tego powodu przyjmij moje serdecznie kondolencje i wyrazy współczucia.

wiedz, że nie jesteś w tym bólu sam. Rozumiem Cię jak mało kto!

widzę że nie tylko ja mieszkam w zapomnianym przez ludzkość obszarze...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

FunBox 2.0 WiFi

Ja mieszkam w centrum miasta, kwestia w tym, że "moja strona ulicy" nie ma możliwości podpięcia pod światłowód - przyczyny nie są mi znane 😛 Taką przyjemność mam ja i inne trzy domy 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

pewno jest tak, że inwestycja nie jest opłacalna i dlatego...

ja mieszkam w mieście na osiedlu domów jednorodzinnych, gdzie są drożne studzienki tylko jak się dowiedziałem też nikomu nie opłaca się tam wchodzić z włóknem...

a po prawdzie to wg mnie jest to żerowanie na biednych ludziach którzy płacą ciężkie pieniądze za internet z epoki kamienia łupanego...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18436
  • 52710
  • 710

FunBox 2.0 WiFi

@pablus @tomekk17 Wiem, co to znaczy mieć Neostradę do 10 Mbit/s download i do 1 Mbit/s upload. Już zaraz będzie dwa lata, jak się pożegnałem. Wystarczyło tylko, że córka na YT lub żona fotki na FB zaczęły wysyłać, to internet całkowicie miał pik stop i to nieraz na kilka godzin. Łączę się z wami w bólu i rzewne łzy leję 😭

 

@pablus @bluesmanniak żarty wskazane, chociaż w trudnych sytuacjach można pośmiać się. Dzięki za fajna atmosferę 😁 😀 😆


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

FunBox 2.0 WiFi

Ha, witaj w klubie. Tak samo męczyłem się na Neostradzie DO 10Mb, "odżyłem" po przestawieniu się na LTE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

przy moim "przerobie" nie ma takiego LTE, które by starczyło 😛  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18436
  • 52710
  • 710

FunBox 2.0 WiFi

@pablus magenta miał nielimitowane, ale się wycofał. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

wiem. ale to był nolimit z lejkiem chyba

a zrezygnowali przez takich jak ja 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

FunBox 2.0 WiFi

Cześć,

 

Powtórze moją wypowiedź do innego posta:

Z opisu wynika, że problem ze zwalnianiem internetu zależy od tego, ilu użytkowników jest podłączonych do sieci w domu. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jakiej prędkości łącze masz w domu. To punkt wyjścia. W menu modemu (przeglądarka, adres 192.168.1.1 oraz login i hasło z naklejki na modemie) w zakładce technicznej (zależy który model modemu masz) są określone parametry linii. Nas interesuje Download i Upload. Tu dowiesz się czym dysponujesz w praktyce. Odejmij 10% na straty (realny transfer). Prócz tego widać czy nie pojawiają się błędy na łączu, jakie są jego parametry liniowe i jak długo trwa sesja. Czarna magia, wiem...Prościej jest wykonać test prędkości łącza , chociażby na stronie Orange lub www.speedtest.net, ale pod warunkiem wykonania pomiaru po kablu ethernetowym i przy odłączonych wszystkich innych użytkownikach, zarówno wifi jak i eth

To jest punkt wyjściowy do dalszej analizy problemu. Jak chcesz, pomogę w określeniu stanu faktycznego jeśli dołączysz więcej danych.

 

Mając np. Neo 10Mb/sek nie ma się co spodziewać szybkiej pracy łącza dla kilku transmisji w tym strumieniowej VOD