Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0

Hej, znajomy posiada FunBox wersji 1 i problemy z zasięgiem WiFi w domu. Dom około 90m2, piwnica-parter-piętro. Zależy mu na zasięgu na każdym z pięter. FunBox aktualnie znajduje się na parterze, a na każde piętro poprowadzony jest kabel ethernet. Czy wystarczy, że kupię dwa routery (piwnica i piętro), ustawię je w tryb AP, wyłączę DHCP na nich, podłącze pod porty LAN FunBoxa i będzie śmigać wszystko? Nie wiem jakie ograniczenia mają te FunBoxy stąd moje pytanie. 

 

Pozdrawiam.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18466
  • 52828
  • 713

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0

@GeQu Można tak zrobić, powinno śmigać. Ważne, aby IP routerów były inne, np: FunBox: 192.168.1.1, router piwnica: 192.168.0.1, router piętro: 192.168.2.1

Anonim

Nie dotyczy

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0

@GeQu  jeśli kupisz routery z trybem Punktu Dostępu, to nie musisz nic konfigurować, tylko wi fi w nich, przykładowo TP Link Archet C6, ma takie ustawienie, spinasz kablem łan LAN i działa 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0

@Anonim właśnie o tych C6 myślałem, bo sam takowe posiadam, ale myślę też czy nie lepiej kupić sam AP bo są połowę tańsze. 

Anonim

Nie dotyczy

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0

@GeQu  są routery z AP Klient tańsze (TP-Link Archer C20), ale ten ma bardzo dobre wi-fi, nie watro oszczędzać moim zdaniem, chyba że na rok sprzęt kupujesz, to wtedy używany z Allegro i jak najtańszy 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Rozszerzenie sieci FunBox 1.0

Cześć,

 

Będzie działać (router w trybie AP, bez DHCP jako taki switch dostępowy z wejściem WAN). Trzeba się tylko zastanowić nad SSID sieci, bo na każdym piętrze powinna być inna (nie da rady z FB zrobić SMART-a , aby się dynamicznie odbiorniki przełączały i analizowały która obecnie sieć jest najlepsza i ta wybierały). To trzeba będzie robić ręcznie zwracając uwagę na to który AP jest w najlepszym dla nas zasięgu.