Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 WiFi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

FunBox 2.0 WiFi

Witam,

 

Mam problem z internetem na FunBox 2.0. Mianowicie do routera mam podłączony laptop za pomocą LAN oraz do sieci WiFi podłączony jest telefon. Gdy na telefonie zostanie włączona aplikacja TVP VOD i włączony zostanie jakiś film to na laptopie nie ma opcji na jakieś operacje w sieci.

 

Pinging wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=472ms TTL=52
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=56ms TTL=52
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=57ms TTL=52
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=139ms TTL=52

 

Tak wygląda ping gdy aplikacja jest włączona.

 

Proszę o pomoc bo jest to mocno uciążliwe.

 

Router to FunBox 2.0 Sagemcom CS50001

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 WiFi

@tomekk17  nie korzystam z tej aplikacji, ale z tego co piszesz zabija sieć w domu, kiedyś miałem TVP VOD na Laptopie, ale często zawieszały się filmy, inne problemy też były, ale tego już nie pamiętam, jak masz zasięg to po LTE z aplikacji korzystaj, teraz jest 10GB bonus na Maj, więc trochę pooglądasz 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

FunBox 2.0 WiFi

@tomekk17 podejżewam, że masz Neostradę. Wolne łącze i wymagająca aplikacja. Zauważyłem, że nie wszystkie aplikacja pogarszają jakość przy wolnym łączu, co powoduje zabranie większej części pasma i inne urządzenia nie mają już miejsca.

 

Czy w opcjach TVP VOD jest opcja obniżenia jakości? Jeżeli tak, to sprawdź jak będzie działało na niższych parametrach i wtedy internet powinien lepiej działać na laptopie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

niestety ale obawiam się, że @ketrasaArtur ma rację (zresztą jak prawie zawsze)

z doświadczenia wiem, że owa aplikacja jest bardzo "łączożerna" i jak masz neo np 10 lub nawet 20 to jest "wesoło". Łączę się w bólu.

z doświadczenia polecam następujący lifehack: podłączenie do telefonu karty sieciowej ethernet oraz hdmi do telewizora - wtedy podpinasz się na kablu do telefonu i hula (o ile można tak powiedzieć 😛 )


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

FunBox 2.0 WiFi

@pablus @tomekk17 nie korzystałem nigdy z TVP VOD, natomiast bardzo polecam NetFlix. Zauważyłem, że w tych aplikacjach następuje automatyczne pogorszenie jakości, jak łącze nie wyrabia. Jak prędkość na łączu się poprawi, to również z automatu poprawia się jakość odtwarzanego wideo. Dodatkowo NetFlix umożliwia oglądanie offline. Pobierasz interesujący film, a później oglądasz bez konieczności korzystania z wolnego internetu. Można pobrać, jak internet jest najmniej potrzebny, np. w nocy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

ja z netflixa korzystam, ale jak jestem sam w domu. wystarczy że inna osoba włączy kompa a netflix zaczyna "kręcić", pomimo iż tv mam podłączony kablem to modemu. takie są "uroki" neostrady 10tki i mieszkania w strefie "wykluczenia" 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

FunBox 2.0 WiFi

@ketrasaArtur: "nie korzystałem nigdy z TVP VOD, natomiast bardzo polecam NetFlix"

to już lepiej poradzić "nie korzystaj z Neostrady, polecam światłowód" 🤣


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

FunBox 2.0 WiFi

@bluesmanniak coś w tym jest. Proponowałem jeszcze inne aplikacje do oglądania TV, ale nie zostały usunięte. Światłowód pewnie, że rozwiązał by sprawę wolnego obecnego łącza 🤔 😉 😊


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

FunBox 2.0 WiFi

Nie no, to tak sobie zażartowałem, mógłbym napisać "zamiast tvp vod oglądaj tvn player", tylko jeszcze by ktoś się przyczepił, że to już polityczna sprawa 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

FunBox 2.0 WiFi

Królestwo za Światłowód !

już nawet niech będzie NEO ale 80

normalnie Władysław Laskonogi miał szybszego neta niż neo a Jaruzel do tej pory się ze mnie śmieje że mam tylko 10

 

@ketrasaArtur  jak mawiał mój wychowawca z liceum - "coś w tym jest ! - powiedział grabarz potrząsając trumną"