Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Po krótce:

Posiadam ofertę Love z telewizją, internetem i telefonem stacjonarnym podłączoną na jednym kablu telefonicznym. Maksymalna przepustowość według Orange to 20mb/s. Wszystko działa w porządku poza jednym kuriozalnym szczegółem. Otóż internet podłączony za pomocą kabla Ethernet niemiłosiernie przerywa i nie nadaje się nawet do użytku przy zwykłym przeglądaniu stron. Natomiast jeżeli podłączam za pomocą WiFi problem znika.

 

Nie jest to kwestia obciążenia łącza bo testowałem czy WiFi nie zostanie zerwane. Zmieniałem także kabel - bez skutku. Używam najnowszego Win10, oprogramowanie FunBox'a jest aktualne. Moja karta sieciowa to Realtek PCIe FE Family Controller.

 

Jako ciekawostkę dodam, że 'monter' także rozłożył ręce i usatysfakcjonowało go to, że u niego na laptopie działało podłączenie kablem....

 

Z góry dziękuję za sugestie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Problem ominąłem. Tj zakupiłem zewnętrzną kartę sieciową podłączaną do USB 3.0 TP-Link. Działa bez zarzutu, bez przerw. Z możliwych metod nie zastosowałem reinstalacji systemu.

 

Pomysł absurdalny ale skuteczny....

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa


Mikjalsmessa napisał(-a):

Po krótce:

Posiadam ofertę Love z telewizją, internetem i telefonem stacjonarnym podłączoną na jednym kablu telefonicznym. Maksymalna przepustowość według Orange to 20mb/s. Wszystko działa w porządku poza jednym kuriozalnym szczegółem. Otóż internet podłączony za pomocą kabla Ethernet niemiłosiernie przerywa i nie nadaje się nawet do użytku przy zwykłym przeglądaniu stron. Natomiast jeżeli podłączam za pomocą WiFi problem znika.

 

Nie jest to kwestia obciążenia łącza bo testowałem czy WiFi nie zostanie zerwane. Zmieniałem także kabel - bez skutku. Używam najnowszego Win10, oprogramowanie FunBox'a jest aktualne. Moja karta sieciowa to Realtek PCIe FE Family Controller.

 

Jako ciekawostkę dodam, że 'monter' także rozłożył ręce i usatysfakcjonowało go to, że u niego na laptopie działało podłączenie kablem....

 

Z góry dziękuję za sugestie.


@Mikjalsmessa jaki to windows 10 czy werja 14393.953 czy inna ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Wersja - 10.0.14393

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa


Mikjalsmessa napisał(-a):

Wersja - 10.0.14393


@MikjalsmessaTo wiem ja tez mam  zobacz tu

Przechwytywanie.PNG

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Ok, poprawka - kompilacja 14393.953

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Mikjalsmessa A technik jaki miał system ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Tego niestety nie sprawdziłem. Schował mi się za telewizorem - nie był szczególnie rozmowny.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Problem może być po stronie sterownika karty zakulizuj sterownik

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Menedżer urządzeń windowsa twierdzi, że jest aktualny - choć jego data to maj 2015...

 

Ręcznie udało mi się wrzucić podobno najnowszy sterownik z grudnia 2016.

Niestety objaw nadal nie ustępuje.

 

Jakieś inne sugestie?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Mikjalsmessa Sprobuj tego programu Driver Booster lub zobacz jeszcze windows 10 fix-network connection