Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Drive booster przy okazji zaktualizował mi inne sterowniki ale także uznał, że akurat do karty sieciowej mam najnowszy sterownik.

 

Próbowałem usuwania sterownika i wgrywania na nowo. Zmieniłem kabel.

 

Wszystko na nic. Kuriozalny objaw jest i wydaje się, że nie zamierza ustąpić.

Uszkodzenie mechaniczne raczej też nie wchodzi w grę bo komputer jest praktycznie nowy a poprzedni ruter od Netii działał na kablu...

 

Resetowanie sieci także nie pomogło...

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Mikjalsmessa Pozostaje wymiana routera na nowy.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Mikjalsmessa, czy masz jakieś inne urządzenie między Funboxem a Twoim komputerem, np. switch, czy łączysz się bezpośednio? Miałem podobny problem. Okazało się, że winowajcą był switch TP-link, który u mnie kłócił się z Funboxem. Postawienie swojego routera między Funboxem a switchem rozwiązało problem. Może u Ciebie trzeba zrobić podobnie. Spróbuj testowo.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Mikjalsmessa Wczoraj testowałem, Funbox 2.0 działanie po LAN zarówno na Windows 7 jak Windows 10 stary i nowy laptop i problem u mnie nie występuje. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Pedro Połączenie bezpośrednie, mam tylko FunBox'a, który stoi przy komputerze.

 

@Anonim @Pedro Zaobserwowałem pewne zachowanie w menadżerze urządzeń. Otóż oświeżanie listy występuje razem z zerwaniami połączenia. Występuje u mnie problem 'keyboard error' ale to raczej nie może być powód.

 

Próbowałem wyłączać kartę WiFi. Bez skutku.

 

Realtek do którego podłączam Funbox'a to zintegrowane z płytą główną rozwiązanie. Wtyk skupiony jest wokół wejść USB. Przez chwilę myślałem, że winny może być nawet zasilacz. Bo choć to komputer stacjonarny to zasilacz mam zewnętrzny (taki jak do laptopa) 60 watowy.

 

Sam FunBox współpracował już z trzema laptopami - wydaje się, że bez zastrzeżeń. Wszystko wskazuje na nieszczęsnego Realteka.

 

Pytanie czy odświeżanie się listy urządzeń ma coś z tym wspólnego...

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Mikjalsmessa A czy robileś to ?

Przechwytywanie.PNG


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 1

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Anonim Jeszcze raz spróbowałem. Nadal to samo...

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa


Mikjalsmessa napisał(-a):

@vdsl2 Jeszcze raz spróbowałem. Nadal to samo...


@Mikjalsmessa coś więcej o twoim kompie?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

Wszystko wskazuje na problem z kompem/kartą sieciową/sterownikiem do karty.

Na wszelki spróbuj podłączyć się do zupełnie innego modemu/routera (np. u sąsiada).

Czy masz zainstalowane oryginalne sterowniki do karty, czy WIndows 10 podmienił je na swoje? Spróbuj wyłączyć automatyczne aktualizacje sterowników w Win10:

1. Panel sterowania / System

2. Kliknij w Zaawansowane ustawienia systemu

3. Zakładka Sprzęt

4. Kliknij w Ustawienia instalacji urządzeń

5. Wybierz "Nie, pozwól mi wybrać..." i "Nigdy nie instaluj..."

Nastepnie zainstaluj oryginalny sterownik.

 

Możesz też zainstalować sobie łatkę z MS i wskazać konkretny sterownik, który nie ma być automatycznie aktualizowany:

https://support.microsoft.com/en-us/help/3073930/how-to-temporarily-prevent-a-driver-update-from-rei...

 

Powyższe porady są trochę na czuja, nie mając kompa przed oczami i zakładając, że ze sprzętem wszystko w porządku 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 - WiFi działa Ethernet przerywa

@Pedro Jestem pewien, że problem jest po stronie kompa, a nie routera ale twierdzi inaczej @Mikjalsmessa