Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 6

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fun Box 6

@Kżyho to dobrze że w końcu masz za sobą finał sprawy, czekamy na Twoje wrażenia z użytkowania FB 6, czy występują jakieś problemy, co Ci się podoba a co nie (jakby nie było to najnowsze dziecko Orange i dopiero zaczyna raczkować😉).

 

____________

* Wątek, ze względu na poruszaną tematykę, przeniesiono z tematu Dostępność światłowodu - Wiktor


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Fun Box 6

@slav72jak chodzi o FB6. Nie za wiele miałem póki czas się bawić w jakieś bardziej zaawansowane rzeczy, zwłaszcza, że swoją własną infrastrukturę mam na razie ogarniętą tylko w podstawowym zakresie.

Z pierwszych obserwacji:

- dosyć fajny zasięg WiFi, ale mogę być mało obiektywny, bo moje poprzednie sprzęty były przedpotopowe. Nie mniej mam dość trudny pod tym względem dom, a jestem w stanie mając względnie centralnie ustawionego FB6 na piętrze objąć zasięgiem cały dom. Oczywiście na parterze i w odleglejszych zakątkach ten zasięg jest już mały, ale nadal działa dość dobrze i stabilnie mimo wynegocjowanych niższych prędkości. W pobliżu routera w 802.11ac lapek synchronizował mi się na 866 Mbps, więc fajnie. Wifi6 (802.11ax) nie mam żadnego sprzętu, więc nie sprawdzę.

- działa póki co sprawnie. Wszelkie speedtesty pokazują wartości prawidłowe dla łącza, a nawet ciut lepsze (oczywiście po LANie kablowym)

- już widzę, że prawdopodobnie nie ma tu opcji na bridge'a i podobne bajery, więc będę miał z tym problem, bo chciałem mieć swoje rozwiązania w kwestii routowania zrobione. Na razie działa na domyślnym konfigu. Dobrze czytałem, że jedyna opcja na to, to zamówić osobny ONT?

- z dziwnych rzeczy które zaobserwowałem parę razy - robiąc speedtest.pl z komórki (Samsung Galaxy S7) w 80% testu downloadu jakby mi zrywało połączenie i kolejny test uploadu wychodził np. 0 Mbps lub jakaś bardzo niska wartość, bo internet jakby tylko pod koniec testu się załączał. Raz mi się chyba tylko udało pełny test zrobić. Na laptopie raczej tego problemu nie było, choć chyba raz czy dwa mi też takie coś wystąpiło.

- mam 2 patchcordy światłowodowe - jeden 1 m i drugi 25 m. Ponieważ w momencie wizyty technika FB6 miał być w jednym miejscu (i na razie tu jeszcze zostanie przez chwilę), a później będzie przeniesiony do mojej domowej "serwerowni" i tam już potrzebny był dłuższy światłowód, więc dostałem ten 25 m (potrzebne tylko poniżej 10 m, ale monter nie miał krótszych). No i ten 25 m musiałem 3 razy podłączać, zanim mi złapało internet 😕 Na tym 1 m mam -21 dB około, na tym 25 m było cały czas ok. -29 dB i dopiero za którymś tam razem chwyciło na -24 dB i wtedy zaczął internet prawidłowo działać i dioda od internetu też się zaświeciła w statusie "OK". Nie wiem więc czy mimo całej ostrożności ten światłowód 25 m gdzieś się uszkodził przy kładzeniu w korytach, czy dostałem go już niesprawnego (po mam wątpliwości czy był nowy), czy po prostu ta długość robi swoje (choć na ile mam wiedzę - nie powinna), ale takiego dziwnego zachowania doświadczyłem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Fun Box 6

Jest już wsparcie w „Mój FunBox” dla FunBox 6. 
Na chwilę obecną FB6 pracuje dobrze, chyba lepiej niż 3. Prawidłowo przyłącza wszystkie moje urządzenia, za wyjątkiem Apple Watch,  do sieci 5 GHz. 
W przypadku 3 zawsze było 2,4 GHz.

W zasadzie ustąpiły problemy z TV, które opisywałem w wątku „dekodery i switche”, co nie zmienia faktu, że jest to usługa słaba. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Fun Box 6

@JerzyMarian1  Podzielisz się screen-shotem z aplikacji?, Jak wygląda z nowym funbox'em, mapa urządzeń itp.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fun Box 6

@JerzyMarian1 tak jest wsparcie dla FB 6 w apce po aktualizacji z czwartku https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Aplikacja-M%C3%B3j-Funbox/m-p/244957 .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Fun Box 6

Moja sieć. Speed test dla iPhone’a 11 Pro Max, który jest na żółto, 329 wg aplikacji - przeciętny.  Przy routerze to szybkość wynosi lekko ponad 600. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Fun Box 6

Zapomniałem dołączyć


9F936CF6-3AC3-47B1-83BA-F51DB01F55AD.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Fun Box 6

@JerzyMarian1Przypuszczam, że to "przeciętny" wynika ze średniej statystycznej jakości połączenia wifi. Nie zawsze w końcu jesteś tuż przy modemie...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Fun Box 6

Jestem jakieś 6 m od routera - czyli iPhone i iPad. Samsung i Apple TV z ok. 2 bliźej. Mogę korzystać bez zakłóceń. Przy poprzednim FB 3 i Wi-Fi Smart wynik dla iPhone to było Max 180 i kolor był zielony. Za cholerę tego nie rozumiem. To jest albo głupia aplikacja albo to ja jestem głupi. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Fun Box 6

@JerzyMarian1Nie pochlebiaj Sobie 🤣 To dwa modemy i troszeczkę różne wifi (algorytm). Z kolei to tylko dane statystyczne...