Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz


@kornel_knapisał(-a)

@ketrasaArtur Dziękuję, jak wspomniałem nazwy sieci zmieniłem, rozdzieliłem pasma.

Skorzystam z pozostałych dwóch linków dziękuję i spróbuję 

 

@irek6311 pisałem  w temacie jest 7 metrów. Nie odnosisz się do tematu, dziękuję za pomoc.

 

@SarahLynn Już w drugim zdaniu znajduje się informacja: Zrywa połączenie w odległości już 6,5 m.

 

______________

* Post został edytowany zgodnie z netykietą - moderator Kinga


Niepotrzebnie te swoje posty napisałem i masz rację, bo jakbym doczytał że ponad 6 metrów, to bym odpuścił temat, po pierwsze> zdjęcia niewiele pokazują, przydała by się mapka sytuacyjna, jaki sprzęt ma problemy, pomiary sygnału wi-fi w pomieszczeniach (zrzuty z nich), zajmuję się takimi sprawami ale użytkownik musi naświetlić problem, bez tego tylko wizyta domowa i naprawa problemu, skoro technik nie ogarnął problemu, to zrozumiałe że bez dodatkowego sprzętu nie poprawisz zasięgu wi-fi, tyle ode mnie w temacie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@ketrasaArtur  witam ponownie 🙂

 

Po skorzystaniu z WiFi Analyzer moja sieć 2.4 GHz znajdowała się na kanale pierwszym - automatycznie co widać na screenach. Pierwszy jest z pokoju brata, drugi z mojego. Zastanawiają mnie jednie informacje o 20m, co nie jest możliwe, chyba, że aplikacja bierze pod uwagę np. ścianę czy okablowanie ze zbrojeniem i po pomyślunku sama stwierdza, że wychodzi z tego 20 metrów a nie 6,5 m heheh 😉

Screenshot_2020-03-30-20-41-03-464_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpgScreenshot_2020-03-30-20-43-38-647_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

 

Obecnie zmieniłem tylko nazwę sieci 2.4 GHz z orangowej na rezydencję oraz ustawiłem ręcznie kanał 8. Będziemy obserwować potencjalne zmiany.

 

Czy ktoś byłby uprzejmy przedstawić mi proszę różnicę w wielkim skrócie i na chłopski rozum między wpa 2 psk a wpa2/wpa mixed psk? Nie mam ochoty czytać forumowych żargonów i niepotrzebnych wstępów, aby znaleźć w końcu interesują mnie informację 😞


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k kanał 1 jak i 8 są odpowiednie, nie masz na tych kanałach innych WiFi.

Co do ustawienia szyfrowania, to wiem, że jak przestawi się na WPA2/PSK to urządzenia łączące się po WiFi lepiej sobie radzą. 

Jeszcze zmiana nazwy WiFi. Zakładam, że nową nazwę masz bez spacji, a jeżeli chcesz użyć spacji, to najlepiej zastąpić je podkreślnikiem "_"

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k  stare routery mają w standardzie WPA/ WPA2, dlatego że jak masz komputer z poprzedniej epoki i z Windows XP to był by problem z logowaniem się do sieci, WPA obecnie to martwy system szyfrowania, nowe routery mają ustawione w standardzie WPA2/ PSK, teoretycznie nie powinno być różnic w szybkości połączenia, ale jednak one występują, dziwi mnie że FunBox 3.0 ma WPA/ WPA2 Mix, wypadało by poprawkę w oprogramowaniu zrobić, bo gro użytkowników tego nie ogarnia i na fabrycznych ustawieniach jedzie. Co do skanera sieci wi-fi, można mieć ciekawe wyniki bo fale się odbijają i blokowe pomiary cuda pokazują, 2,4GHz jest mocno zaśmiecone i warto korzystać z 5GHz jak sprzęt na to pozwala.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@ketrasaArtur oczywiście bez spacji 

@Anonim bardzo Ci dziękuje - czyli zmieniam na WPA2-PSK/AES <- zrozumiałem, że jest to obecnie najnowszy standard, ciekawe czy pomoże. Na razie 5 GHz nie marzy mi się, skoro na 7 metrach mam kłopot z 2.4 GHz :). 

Dokładnie jest to fabryczne ustawienie WPA Mixed w funboxie 3.0 <- pewnie to celowy zabieg - do tego akurat nic nie mam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Witam,

 

No i co. Niepisaną zasadą jest - po naprawie / instalacji / czymkolwiek świeżym zawsze jest dobrze, super, działa, śmiga. Sprawdziła się kolejny raz. Jak pomogło, tak nagle zaczęło się sypać:

a) zrywać połączenie często

b) prędkość przesyłu spadła

c) jeszcze częściej ZRYWA połączenie, bo przy zamkniętych drzwiach na odległości 6,5 metra to zbyt wielka odległość...

 

Przepraszam, chyba piszę kulturalnie. Mam już serdecznie dość.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną tak tragicznego działania?
Nikt nie spotkał się z podobnym problemem? Czy mój dom naprawdę składa się z samego zbrojenia? <- co niczego nie tłumaczy nawet jeśli (a był to sarkazm) skoro działało i było super przez chwilę i nagle jak ręką odjął...

 

Zamieszczam screena z WiFi Analyzer... cokolwiek nie mówi...

Screenshot_2020-04-02-19-20-00-247_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Takie wi fi mam w piwnicy, więc piętro niżej i wyżej, stropy może nie za grube ale jest zbrojenie, coś ten twój FB 3.0 kiepsko wi fi rozprowadza, inna kwestia to komputer, musi mieć dobre anteny wi fi i moduł wi fi, jest zasada najsłabszego ogniwa, u ciebie trudno to znaleźć, najlepiej jakby ktoś ogarnięty w temacie to lokalnie sprawdził, tu na forum to możemy zgadywać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k , a ja bym proponowała jeszcze postawić FunBox 3 obok kwiatka a nie pod kwiatkiem, i zaznaczenie w jego ustawieniach 'użyj szerokiego kanału 40 MHz'.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@Ela12  Elu co może zmienić postawienie go obok kwiatka oraz po wygooglaniu możliwości 40 MHz natychmiast wprowadzam w życie, dziękuję Ci

 

Dziękuję za sugestię drugą zastosuję od zaraz


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz


@kornel_knapisał(-a)

@Ela12  Elu co może zmienić postawienie go obok kwiatka oraz po wygooglaniu możliwości 40 MHz natychmiast wprowadzam w życie, dziękuję Ci

 

Dziękuję za sugestię drugą zastosuję od zaraz


@kornel_k , nie dość, że będzie troszkę wyżej, to jeszcze nie będzie niczym osłonięty (no, może tylko tym kwiatkiem) - a to może jeszcze dodać skrzydełek Twemu FunBox'owi 3 (Sagem F@st 5656).