Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Poziom 36, Guru *
  • 4188
  • 6509
  • 137

@kornel_knapisał(-a)

@ketrasa Dziękuję, jak wspomniałem nazwy sieci zmieniłem, rozdzieliłem pasma.

Skorzystam z pozostałych dwóch linków dziękuję i spróbuję 

@irek6311 pisałem  w temacie jest 7 metrów. Nie odnosisz się do tematu, dziękuję za pomoc.

@SarahLynn Już w drugim zdaniu znajduje się informacja: Zrywa połączenie w odległości już 6,5 m.

* Post został edytowany zgodnie z netykietą - moderator Kinga

Niepotrzebnie te swoje posty napisałem i masz rację, bo jakbym doczytał że ponad 6 metrów, to bym odpuścił temat, po pierwsze> zdjęcia niewiele pokazują, przydała by się mapka sytuacyjna, jaki sprzęt ma problemy, pomiary sygnału wi-fi w pomieszczeniach (zrzuty z nich), zajmuję się takimi sprawami ale użytkownik musi naświetlić problem, bez tego tylko wizyta domowa i naprawa problemu, skoro technik nie ogarnął problemu, to zrozumiałe że bez dodatkowego sprzętu nie poprawisz zasięgu wi-fi, tyle ode mnie w temacie.

Highlighted

Poziom 9, Poszukiwacz
  • 7
  • 6
  • 0

@ketrasa  witam ponownie 🙂

Po skorzystaniu z WiFi Analyzer moja sieć 2.4 GHz znajdowała się na kanale pierwszym - automatycznie co widać na screenach. Pierwszy jest z pokoju brata, drugi z mojego. Zastanawiają mnie jednie informacje o 20m, co nie jest możliwe, chyba, że aplikacja bierze pod uwagę np. ścianę czy okablowanie ze zbrojeniem i po pomyślunku sama stwierdza, że wychodzi z tego 20 metrów a nie 6,5 m heheh 😉

Screenshot_2020-03-30-20-41-03-464_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpgScreenshot_2020-03-30-20-43-38-647_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

Obecnie zmieniłem tylko nazwę sieci 2.4 GHz z orangowej na rezydencję oraz ustawiłem ręcznie kanał 8. Będziemy obserwować potencjalne zmiany.

Czy ktoś byłby uprzejmy przedstawić mi proszę różnicę w wielkim skrócie i na chłopski rozum między wpa 2 psk a wpa2/wpa mixed psk? Nie mam ochoty czytać forumowych żargonów i niepotrzebnych wstępów, aby znaleźć w końcu interesują mnie informację 😞

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 5468
  • 9837
  • 145

@kornel_k kanał 1 jak i 8 są odpowiednie, nie masz na tych kanałach innych WiFi.

Co do ustawienia szyfrowania, to wiem, że jak przestawi się na WPA2/PSK to urządzenia łączące się po WiFi lepiej sobie radzą. 

Jeszcze zmiana nazwy WiFi. Zakładam, że nową nazwę masz bez spacji, a jeżeli chcesz użyć spacji, to najlepiej zastąpić je podkreślnikiem "_"

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 4188
  • 6509
  • 137

@kornel_k  stare routery mają w standardzie WPA/ WPA2, dlatego że jak masz komputer z poprzedniej epoki i z Windows XP to był by problem z logowaniem się do sieci, WPA obecnie to martwy system szyfrowania, nowe routery mają ustawione w standardzie WPA2/ PSK, teoretycznie nie powinno być różnic w szybkości połączenia, ale jednak one występują, dziwi mnie że FunBox 3.0 ma WPA/ WPA2 Mix, wypadało by poprawkę w oprogramowaniu zrobić, bo gro użytkowników tego nie ogarnia i na fabrycznych ustawieniach jedzie. Co do skanera sieci wi-fi, można mieć ciekawe wyniki bo fale się odbijają i blokowe pomiary cuda pokazują, 2,4GHz jest mocno zaśmiecone i warto korzystać z 5GHz jak sprzęt na to pozwala.

Highlighted

Poziom 9, Poszukiwacz
  • 7
  • 6
  • 0

@ketrasa oczywiście bez spacji 

@irek6311 bardzo Ci dziękuje - czyli zmieniam na WPA2-PSK/AES <- zrozumiałem, że jest to obecnie najnowszy standard, ciekawe czy pomoże. Na razie 5 GHz nie marzy mi się, skoro na 7 metrach mam kłopot z 2.4 GHz :). 

Dokładnie jest to fabryczne ustawienie WPA Mixed w funboxie 3.0 <- pewnie to celowy zabieg - do tego akurat nic nie mam.