Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Witam po tygodniu czasu - jakość dzięki Waszej pomocy poprawiła się o 20 % - już tak nie wkurza.

Bardzo Wam za to dziękuje.

 

Przełożyłem router na najwyższą półkę, włączyłem szerokopasmowy zakres.

Co jeszcze można zmienić z wyjątkiem dokupowania sprzętów? Wydaje mi się, że osiągnęliśmy już limit zmian w ustawieniach

 

Pozdrawiam Was Serdecznie 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

@kornel_k świetnie, że chodź trochę zasięg się poprawił po przedstawionych propozycjach. Życzę bezawaryjnego korzystania z internetu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Przyłączam się do słów @ketrasaArtur .

 

A poza tym: szybkości poprzednio osiągane przez Ciebie, @kornel_k , na Wi-Fi, to ja osiągałam, kiedy w ustawieniach karty sieciowej Wi-Fi i/lub FunBox'ie 3.0 miałam te '20MHz' szerokości kanału. Kiedy zmieniłam to na '40MHz' lub '20_40MHz', to mi skoczyła szybkość na Wi-Fi klasy 'N' do 150 Mb/s (lub więcej, testowałam to na kilku komputerach; natomiast na smartfonach - 72 Mb/s tylko) . I prawdopodobnie ma to również związek z ilością "anten" wbudowanych w dane urządzenie Wi-Fi (FunBox 3.0 ma ich podobno cztery, a taki smartfon - jedną).

Możesz spróbować potestować sobie z różnymi ustawieniami karty Wi-Fi komputera, i zobaczyć - może któraś zmiana poprawi jeszcze osiągi transmisji.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Fun Box 3.0 7 - metrowy zasięg 2.4 GHz

Cześć,

Temat taki raczej jak z Archiwum X...:)

Podsunę myśl, czy sprawdzałeś jak wygląda sieć wifi w mieszkaniu? W blokach bardzo często ilość routerów na 1m2 wychodzi tak absurdalnie wielka, że nie dziwie się, że nasze wifi nie działa. Sprawdzisz to za pomocą wifi analyzera na Androidzie (sklep play), darmowej aplikacji do wizualizacji sieci. Tam zobaczysz obłożenie Twojego kanału i moc nadajników sąsiednich. Sprawdzisz miejsca w lokalu Ciebie interesujące pod kątem zasięgu (do -60 jest w miarę ok, zaś -70 i niżej-widać, ale transmisja niemożliwa). Im większe Twoje "górki", tym zasięg lepszy. Polecam również sprawdzenie czy w mieszkaniu deweloper nie rozłożył "przypadkiem" kabli LAN w każdym z pokoi (będzie widać charakterystyczne gniazda "telefoniczno-komputerowe", a po rozkręceniu tychże można sprawdzić czy aby nie ma tam kabla 8-żyłowego. Bardzo rzadko się zdarza, aby nic nie dało się zrobić w celu poprawienia zasięgu czy transferu, ale niestety są to przypadki indywidualne i do weryfikacji czy testów na miejscu